portakal

Gönderen Konu: touch screen  (Okunma sayısı 6998 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı berk18

• Çömez
  • **
  • Toplam: 0
touch screen
« : 22 Şubat 2009, 19:02:44 »
iyi akşamlar arkadaşlar benim touch screenım var ya ben bunun ayarlarında gezinirken verisyon yükseltmeye tıkladım bi süre bekleyin dedi bekledim sonra ürün açılıyor ama dokunmatik ekranı algılamıyor ne yapmalıyım nasıl kırtarabilirim proğramı tekrar kurmalımıyım lütfen bana yardımcı olun iyi akşamalr

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 238
Ynt: touch screen
« Yanıtla #1 : 23 Şubat 2009, 17:15:05 »
berk merhaba,
Herhangibir donanımın flashini güncellemek risk içerir.İşlem esnasında sistemin kilitlenmesi, gücün kesilmesi veya uyumsuz bir versyon yüklenmesi butur sorunların yaşanmasına neden olabilmektedir.Şayetki cihazınız açılıyor ve işlem yapılıyorsa versyon güncellemesi seçeneğinden cihazınızın yazılımını takrardan yüklemeniz gerekmektedir.Eski versyona geri dönüşle cihazınızı sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.İnternetten cihazınıza uygun versyonu bularak yeniden yükleme yapınız.Şayetki dokunmatik ekran olmadan hernagibir işlem yapamıyorsanız, üzgünümki cihazınızı servise göndermekten başka çareniz bulunmuyor.Ürününüz garanti kapsamında dahi olsa versyon güncellemelerinden kaynaklanan problemleri servis garanti kapsamı altına almadığınıda hatırlatmak isterim.

Çevrimdışı berk18

• Çömez
  • **
« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2009, 13:28:49 »
şimdi veriyon var ama naıl yüklenecek bilmiyorum bana yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #3 : 24 Şubat 2009, 13:52:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
şimdi veriyon var ama naıl yüklenecek bilmiyorum bana yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim

Her cihazın versyon güncelleme menüsü yoktur.Servisler bu cihazlara özel kablo takarak yeni versyonlarını yüklerler.Şayetki donanımızın menülerinde versyon güncelleme menüsü varsa ki sizde bu menü mevcut; Cihanızındaki menulerde versyon güncelleme seçeneğine geldikten sonra burada size sorması gereken  bir dosya olmalı.İnternetten indirmiş olduğunuz cihazınızın flash dosyasını touch screen içerisinde herhangibiryerine atınız.Versyon güncelleme menüsünde size bu dosyanın nerde olduğunu sorduğunda kaydetmiş olduğunuz bu dosyanın yerini gösteriniz.Bu işlemden senra touch screen iniz kendini tekrardan güncelleyerek eski haline gelecektir.Unutmayınızki yanlış güncelleme dosyaları touch screen  iniz birdaha açılmamasına sebep olabilir.Bu yüzden doğru flash dosyasını bulmanız gerekmekte.Aksi taktirde servisten başkası cihazınızı eski haline getiremez.

Çevrimdışı berk18

• Çömez
  • **
« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2009, 15:59:17 »
slm ya necati ban ne olur ya yardımcı ol baktım internetten çok araştırdım ama yapamadım bana yardımcı olursan çok amaçok sevinirim

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2009, 16:14:43 »
Kullanmış olduğun touch screen in
1-Marka
2-Model  ini eksiksiz olarak yazarmısın.Ben bir araştırıyım.Bakalım internette yazılım mevcutmu..!

Çevrimdışı berk18

• Çömez
  • **
« Yanıtla #6 : 26 Şubat 2009, 13:25:16 »
tamam necati touch screen mp4 player 4 gb yani bu kadar model olarak umarım bulabilirsin bulursan çok ama çok sevinirim

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #7 : 26 Şubat 2009, 15:18:49 »
tamam necati touch screen mp4 player 4 gb yani bu kadar model olarak umarım bulabilirsin bulursan çok ama çok sevinirim

Berk bu bilgiler istediğim bilgiler değil, bu donanımınızın kodak,fujıtsu,olympus,piranha vs vs adında bir markası olması lazım.Markanızın yanındada bir model numarası olması gerekmekde.Örnek vermek gerekirse

Marka: Kodak
Model: 1020M    tarzında bir bilgi vermeniz gerekmekte.Veya satın almış olduğunuz ürünün internetten satışı mevcutsa bu linki paylaşmanızda yeterli.Ben o linkten marka ve modeli bulup uygun versyonu sizinle paylaşabilirim.

Çevrimdışı berk18

• Çömez
  • **
« Yanıtla #8 : 27 Şubat 2009, 12:00:48 »
tamam paylaşıyorum gittigidiyorda touch screen yazdığın zaman karşına geliyor kardeş bana yardımcı olursan çok sevinirim

------------------------------

4 gb olandan gittgiidiyorda var bakarsan çok sevinirim

------------------------------

Düzenleme:Lütfen mesaj taşması(Flood) yapmayınız.
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2009, 12:34:26 Gönderen: Faik Özkara »

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #9 : 27 Şubat 2009, 12:54:55 »
Berk yaptığım araştırmalar sonucu kullanmış olduğun cihaz çin malı.Yanı Cinde üretilen bu playerler  ithal eden firma, bu cihazın üzerine istediği ismi yapıştırarak satışa sunmaktadır.Firmalarda toptancılara herhangibir isim yapıştırıp satmadıkları için bu cihazların bir markası yoktur.Tabi hali ile destek veren bir web siteside yok.Bazı web siteleri bu playlerler için aradığımız firmware guncellemisini palylaşmakta.Fakat bize lazım olan bir bilgi lazım.Touch screeninizin arka kısmında Bataryanın üstünde veya bataryanın altında olan metal bölümde bir model numarası olması şart.Bu bilgiyı bulup buraya yazmanız gerekmekte.örneğin MD038 tarzında bir bilgi olmalı.Bataryanın üzerine veya batarya altındaki kasa üzerindeki model numarasını verirsen yanlış bir dosya indirmemiş oluruz.
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2009, 16:16:19 Gönderen: Necati GÜNER »

Çevrimdışı berk18

• Çömez
  • **
« Yanıtla #10 : 01 Mart 2009, 11:50:36 »
standar sanırım yani bi numara falan yok ya sen bi baksan fena olmaz ya bulamadım internette yani yardımcı olursan çok sevinirim seni de anlıyorum ama tam bi markası yak yani anlayacağın 4 gb touch secreen mp4 player 2008 model  şeklinde yazıyordu

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #11 : 01 Mart 2009, 11:55:46 »
standar sanırım yani bi numara falan yok ya sen bi baksan fena olmaz ya bulamadım internette yani yardımcı olursan çok sevinirim seni de anlıyorum ama tam bi markası yak yani anlayacağın 4 gb touch secreen mp4 player 2008 model  şeklinde yazıyordu

sevgili berk, ben zaten gerekli araştırmayı yaptım, senin yapman gereken cıhazının arkasında bataryanın üstünde veya bataryanın altındaki kasada model numarası olmak zorunda, bunu bana söylemen lazım, yada benim biryerlerden touch screen bir cihaz satın alıp senin için alttaki model numarasına bakmam lazım.

Çevrimdışı berk18

• Çömez
  • **
« Yanıtla #12 : 02 Mart 2009, 15:03:57 »
inan yani necati kardeşim yok bişey yazmıyor yani vallaha olsa söyleyeceğimde bulamadım batarya açılmıyor yani lütfen bana yardımcı ol

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #13 : 02 Mart 2009, 16:28:07 »
inan yani necati kardeşim yok bişey yazmıyor yani vallaha olsa söyleyeceğimde bulamadım batarya açılmıyor yani lütfen bana yardımcı ol

Touch Screen le beraber gelen bir cd var mıydı?Bu cd içerisindeki programı yükleyip MP4 Player Ugrade Tool diye bir program eklenmesi lazım.Bir kontrol edermisin.Bana model numarası vermedin fakat
Dosya adı:E09_512M.7z
Model     :MD038
Versyon   :V3. 05/10/21         MP4 with Touch Screen  flash dosyasını indirdim.Eğer Mp4 Player Upgrade programını bilgisayara yükledinde gerekli dosyayı senin için upload edeceğim.Unutmaki bu işlemden sonra Mp4 playerin hiç açılmayabilir.Çunku yanlış versyon yüklenmesi veya yüklenme esnasındaki herhangibir hata Mp4 playerini birdaha çalıştırmayabilir.Kaybedecek birşeyin yoksa deneyebilirsin ama herhangibirşeyden ben veya bilisimforum sorumlu değildir.Bunuda hatırlatmak isterim.

Çevrimdışı berk18

• Çömez
  • **
« Yanıtla #14 : 04 Mart 2009, 13:41:07 »
http://rapidshare.com/files/205173013/Fwupgrade.INI.html
slm neceti site içerisinde bişry yzıyordu bunu yükledim rapıde isstersen şuna bi bak bide version ile şöyle yazıyordu 00.00.0012 versiyon
2008/-12-17 umarım yardımcı olursun

------------------------

http://rapidshare.com/files/205174836/USB.rar.html şuda cdnin tamamı istersen bi bak bana yardımcı olursan sevinirim ya

------------------------

Düzenleme:Lütfen mesaj taşması(Flood) yapmayınız.
« Son Düzenleme: 05 Mart 2009, 11:30:25 Gönderen: Faik Özkara »

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #15 : 08 Mart 2009, 14:12:49 »
Dosyaların içerisinde M-Driver&tools klasöründe bulunan Setup dosyasını kur.Masa üstüne Memory Bar diye bir ikon gelecek.Ben programı çalıştıramadım çünkü aygıtın bilgisayara takılı olmadığını söyledi.Sen programın içerisinde bir bak bakalım.Versyon güncelleme menüsü varmı?Varsa yine M-Driver&tools klasörünün içerisinde layout.bin dosyası var.Bu dosyayı göstererek yüklemeye çalış.

Bilişim Forum

« Yanıtla #15 : 08 Mart 2009, 14:12:49 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor