portakal

Gönderen Konu: En güvenli bilgisayar kullanımı:  (Okunma sayısı 5472 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iyi_biri

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 1
En güvenli bilgisayar kullanımı:
« : 12 Mart 2009, 01:37:46 »
Bilmeyenler yada eksik bilenler faydalansın istiyorum.
1- Öncelikle format atmadan önce bilgisyarın internet bağlantısı kapalı hatta eternet kablosu çıkarılacak.
2- Format atmak için kulannacağımız windows cd miz temiz hatta orjinal olması faydalı olacaktır, bununla formatımızı atacağız.
3- Sürücü ve gerekli programlarımızıda kuracağız, oyun oynuyorsak onlarıda kuralım.
4- Güvenlik yazılımlarının bir çoğunu kendi biligisayrımda yıllardır kullanarak deneyimli birisi olarak beğenmediğim programlar nod32, awast ve antivir dir, şüphesiz beğendiğim ve öne çıkan daha iyi güvenlik yazılımlarıda oldu bunlardan en iyisi (bence) kaspersky internet security dir. Ücretsiz iyi yazılımlar da (sorunsuz kullanılabilecek programlardır)Avg, adaware, A2free, bu programları fazla kullanmasamda benim bilgisyaraımda var ve her zaman orinal kendi sitesinden en son sürümlerini indiriyorum.
5- Deep freeze den söz etmezsem olmaz çünki bana göre bu program olmazsa olmaz bir devrim niteliğindedir. Bu program antivirus değil ama bilgisayarınızı koruyabilecek en önemli programdır bence, sebebi ise ne kayıt edileni kayıt ettiriyor nede silineni sildiriyor, bilgisyarınızı yeniden başlattığınızda bilgisyarınız sıfırlamış ve hatta format attığınız ana dönmüş oluyorsunuz, böylece sistem geri yükleme yapmaya gerekde kalmıyor.
Herhangibir sistem ayarı değişikliği o an için oluyor gibi görünsede bilgisyarınızı yeniden başlattığınızda eski sağlam orjinal haline geri dönüyor bence çok etkili bir program güncelleme sırasında programı açmanız gerekiyor tek zayıflığı denebilir bu süre içerisinde virüs bulaşmaması gerekli yoksa sisteminiz zarar görbilir.
Ben bu programlı yani kaspersy internet security ve deep freeze ikisini birlikde kullanıyorum en iyi yollar bunlardır.
6- Son ve alternatif yöntem ise Pardus ve windows u ayrı patisyonlarda birlikde kullanmakdır, yani c sürücünüzde windows d sürücünüzde Pardus olması en iyi bilgisayar kullanımıdır bence.

Sağlık ve Mutluluk dolu günler dileklerimle Sevgiler Saygılar

------------------------------

Bu programlarla birlikde Tune up utilities, ccleaner, Registry booster kulanıyorum bu programlarda sabit sürücünüzdeki ve işletim sisteminzdeki hataları düzeltmenize disk birleştirme kayıt defteri birleştirme ve hatalarını giderme gibi bir çok özellik var, en az 3 çeşit olması daha az hata anlamına geliyor. javascript:void(0);

-----------------------------

Düzenleme:Lütfen mesaj taşması(Flood) yapmayınız.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2009, 11:41:36 Gönderen: Faik Özkara »
BAŞARI BİR MİLLETİN BAŞARISIDIR

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Çevrimdışı Tekno_Sever

• Çaylak
  • Toplam: 6
  • T€Kn0|0j!y1 §€\/!Y0Rµl\/l
Ynt: En güvenli bilgisayar kullanımı:
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2009, 23:33:46 »
Nod32 kalitesiz çünkü okuladaki bilgisayarda Nod32 lisanslı sürümü var ama Usblerdeki "Videos" dosyasını silmiyor ama evimdeki bilgisayarda avast yada norton var birisi anında "Videos" virüsünü buluyor.
I l_ () \/ € Y 0 µ T £ l< l\l 0
T £ l< l\l 0 _ § € \/ £ R

Çevrimdışı Yasin MENEKŞE

• Usta
  • Toplam: 74
  • " Hayal Kurmak Bilgiden Daha Önemlidir. "
    • Kişisel Sitem
« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2009, 23:49:12 »
iyi_biri deep freze yi normal kullanıcı için değilde genelde internet kafeler için kullanılır yoksa normal kullanıcı kafayı sıyırır diye düşünüyorum programı her açıp kapatmanda pc yi yeniden başlatman gerek ve pc ye her virüs bulaştığında yeniden başladığında hdd ye çok büyük zararlarda vermekte diye düşünüyorum

deep freeze bence internet kafelerde vb. yerlerde kullanmak gerek güncelleme vs. indirildiğinde pc yeniden başladımı o kurulan yada indirilen dosya yok oluyor buda insanı çıldırtır die düşünüyorum :):):)

tekno_sever sen sanırım bie pc de avast ve norton kullanıyorsun ??? doğruysa ikisinden birini kaldır.

çünki 2 antivirüs birbirini virüs olarak görür..
AkzoNobel Kemipol - Kansai Altan'da Laboratuar Teknisyeni 

Çevrimdışı Faik Özkara

• "Hedef Bilgi Toplumu" - TRT Bilişim Rüzgarı
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 208
  • Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikeri
    • http://flavors.me/FaikOzkara
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2009, 10:17:20 »
2.5 seneden beri DeepFreeze programını kullanıyorum ve harddiskime bir zararıda yok Yasin arkadaşım. :)
You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı necdetakbas

• Çaylak
  • Toplam: 11
« Yanıtla #4 : 25 Mayıs 2009, 19:30:03 »
deep freze bilgisayarımda var, ancak çoğu zaman devredışı bırakıyorum. yanlızca tehlikeli olabileceğini düşündüğüm işlemleri yaparken açıyorum. bence yeri doldurulamaz bir proğram. diger konuya gelince bildiğim kadarı ile iki antivirüs proğramını isteseniz bile bilgisayarınıza kuramıyorsunuz. en azından avast ve nod 32 için bu böyle. yanlış biliyorsam düzeltin lütfen.
ATA'm izindeyiz

Çevrimdışı Faik Özkara

• "Hedef Bilgi Toplumu" - TRT Bilişim Rüzgarı
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 208
  • Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikeri
    • http://flavors.me/FaikOzkara
« Yanıtla #5 : 25 Mayıs 2009, 20:54:53 »
Avast Antivirüs programını asla ama asla önermiyorum.2.5 yıldır PC kullanıcısıyım bu kadar kötü bir antivirüs programı görmedim açıkçası.Bu nedenle aşağıda açılan konuya göz atmanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı Tekno_Sever

• Çaylak
  • Toplam: 6
  • T€Kn0|0j!y1 §€\/!Y0Rµl\/l
« Yanıtla #6 : 15 Haziran 2009, 16:15:38 »
Avast Antivirüs programını asla ama asla önermiyorum.2.5 yıldır PC kullanıcısıyım bu kadar kötü bir antivirüs programı görmedim açıkçası.Bu nedenle aşağıda açılan konuya göz atmanızı tavsiye ederim.

Benim 180 günlük almanca Norton 2009 var ama hiç bir aktifliği falan yok abim almanca biliyor herşeyini ayarladık ama hiç virüs falan silmiyor.System32 ye bir tane virüs bulaşmış hp programlarını bozmuş ben o virüsü buldum ama norton temiz diyor.Bende avast profosyonel versiyonu yükledim virüsü sildi ama windowsta olan sys bişey adlı dosyayı silemedi yeniden başlattım mavi ekran çıktı taramada tam 18 tane virüs sildi.Buldukları virüsler "Malware,Trojan,Worm,Spyware,Tracing Cookie" gibilerinden avastı bende berbat diye biliyordum ama güncelleyince en az panda kadar iyi çalışıyor.
I l_ () \/ € Y 0 µ T £ l< l\l 0
T £ l< l\l 0 _ § € \/ £ R

Çevrimdışı bayprado

• Çırak
  • Toplam: 37
« Yanıtla #7 : 15 Haziran 2009, 16:40:37 »

Benim 180 günlük almanca Norton 2009 var ama hiç bir aktifliği falan yok abim almanca biliyor herşeyini ayarladık ama hiç virüs falan silmiyor.System32 ye bir tane virüs bulaşmış hp programlarını bozmuş ben o virüsü buldum ama norton temiz diyor.Bende avast profosyonel versiyonu yükledim virüsü sildi ama windowsta olan sys bişey adlı dosyayı silemedi yeniden başlattım mavi ekran çıktı taramada tam 18 tane virüs sildi.Buldukları virüsler "Malware,Trojan,Worm,Spyware,Tracing Cookie" gibilerinden avastı bende berbat diye biliyordum ama güncelleyince en az panda kadar iyi çalışıyor.

norton almanca sürümünü bende kullandım gayet iyidi yalnız w32 almaha b virüsünü silemedigi icin kaldırdım bunun hic bi sorun yaşamadım gelelim avast a senin bilgisayarda zaten virüs varmış avastı degil bir başka programı kursaydınız pc nize yine bulacaktı yani demek istedigim şey bu avastın iyi oldugunu göstermez

Bilişim Forum

« Yanıtla #7 : 15 Haziran 2009, 16:40:37 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor