Gönderen Konu: Conficker Solucanından 1 Nisan şakası!  (Okunma sayısı 3576 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bölükbaşı

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 160
Conficker Solucanından 1 Nisan şakası!
« : 15 Mart 2009, 12:56:02 »
Son yılların en büyük kabusu Conficker solucanı, 1 Nisan'da PC'nize kötü bir şaka yapabilir!

Son yılların en büyük kabusu haline gelen Conficker internet üzerinden kendisini güncelleyerek çok daha güçlü hale geldi. Virüsün davranışlarını yakından inceleyen Computer Associates (CA) yetkilileri, Conficker'ın 1 Nisan günü büyük bir hareketlenme içine gireceğini iddia ediyorlar.

CA'nın açıklamasına göre virüsün güncellenen son sürümü yakalanmamak konusunda son derece başarılı. Windows'un güvenlik ayarlarını kendiliğinden düşürebilen Conficker, ayrıca sistem geri yükleme noktalarını ve Windows Defender'ı silebiliyor. Ayrıca sistemdeki güvenliği ilgilendiren tam 23 farklı servisi kapatabilen Conficker, 71 değişik güvenlik sitesi ve sistemine erişimi engelleyebiliyor.

Conficker.C olarak bilinen kabusun son sürümünün 1 Nisan tarihinde aktive olacağı tahmin ediliyor, fakat ne yapacağı henüz bilinmiyor.

Kaynak : CHİP

Çevrimdışı M.Kadir Kızıler

• Çırak
  • Toplam: 32
  • Kadir Kızıler.
Ynt: Conficker Solucanından 1 Nisan şakası!
« Yanıtla #1 : 15 Mart 2009, 13:23:59 »
umarım antivirüs yazılımları ve windows bizi virüsten koruyacak gerekli yamayı gönderir. :)
Akıllı olmak da birşey değil, mühim olan o aklı yerinde kullanmaktır (Descartes)

Çevrimdışı Bölükbaşı

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2009, 12:42:09 »
Microsoft firması,(Conficker Solucanı) virüsü yaratan yazılımcının bulunması için 350 bin dolar ödül koyduğu  belirtiliyor; ancak bu konu hakkındaki uzmanlar, hergün yüzlerce sahte adres oluşturan virüsün çıkış noktasını tespit etmenin imkansız gibi bir durum olduğunu belirtiyorlar.

1 Nisan yakın bakalım dedikleri gibi olacakmı ?

karakabus_

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 28 Mart 2009, 13:20:41 »
vay bee adam acaba bu virüsü yazarken 350.000$ ödül konacağını tahmin ediyor muydu?

Çevrimdışı GokhaNTopuz

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 1
  • AmbarGo
« Yanıtla #4 : 28 Mart 2009, 19:16:25 »
nasıL korunuca peki?

Çevrimdışı Bölükbaşı

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #5 : 28 Mart 2009, 19:43:17 »
- Mümkün olduğu kadar iyi bir Antivirüs programı kullanıp güncel tutmak,
- Bilmediğimiz internet sitelerine girmemek,

Başka yapabilecek pek bir şey yok gibi ?

Çevrimdışı Bölükbaşı

• Genel Yönetici
  • Usta
Kabus virüs Conficker harekete geçiyor!
« Yanıtla #6 : 10 Nisan 2009, 14:28:20 »
Ve Conficker kımıldadı!

1 Nisan'da harekete geçmesi beklenirken sessiz kalan kabus virüs, 1 haftalık rötarla harekete geçti.

Herkes Conficker'ın 1 Nisan'da harekete geçmesini ve ortalığı karıştırmasını beklerken, kabus virüs sessiz kalmayı tercih etmişti. Ama tüm işaretler bu durumun tehlikenin geçtiği anlamına gelmediği yönündeydi. Ve korkulan oldu, Conficker kımıldamaya başladı.

You are not allowed to view links. Register or Login

TrendMicro, Kaspersky ve Symantec'ten yapılan açıklamalara göre virüs, bulaştığı bilgisayarların Windows Temp klasörüne şifrelenmiş bir veri paketi indirmeye başladı. Bu paketin içeriği ve amacı, güçlü şifreleme nedeniyle henüz çözülebilmiş değil. Paket sisteme indirildiğinde önce MySpace, MSN, eBay, CNN veya AOL sitesine bağlanıyor ve internet bağlantısının halen aktif olup olmadığını kontrol ediyor.

Henüz bu paketin ne olduğu konusunda kesin bir sonuca ulaşamayan uzmanlar, bunun bir keylogger olabileceğini, ayrıca bilgisayarı bir botnet'e dahil edebileceğini ya da bilgilerinizi çalabileceğini söylüyor.

Sisteminizin Conficker'dan etkilenip etkilenmediğini öğrenmek için, bu haberimizde bahsettiğimiz basit testi uygulayabilirsiniz... Conficker hakkında Microsoft'un yayınladığı web sayfalarını ise You are not allowed to view links. Register or Login ve You are not allowed to view links. Register or Login ziyaret etme şansına sahipsiniz.

Kaynak : CHİP

Çevrimdışı Melih KOTBAŞ

• Çaylak
  • Toplam: 12
« Yanıtla #7 : 10 Nisan 2009, 16:34:09 »
Bence yakın zamanda bu virüsün de panzehiri çıkacaktır.Sanalda yapılan herşeyin hatası ve açıkları vardır.Anti virüs programları ilede en fazla %70 korunuruz.Ondan dolayı arkadaşların dediği gibi bilgisayarımızı güncel tutmamız ve güncel antivirüs programlarını kullanmamız gerekir.En azından bunu yapmalıyız.

Çevrimdışı Tekno_Sever

• Çaylak
  • Toplam: 6
  • T€Kn0|0j!y1 §€\/!Y0Rµl\/l
« Yanıtla #8 : 24 Mayıs 2009, 23:28:08 »
Hehehe bende yemek yapıp yedim adı üstünde 1 Nisan şakası =) bende Norton,Avast,Avg,AntiVir,Kaspersky ve Panda internet security var Conficker benden kaçamaz anca cehennemin dibine kaçar xD =) :D
(Bu nasıl oldu?Yüklerken gizli bi seçenek var atla yazısına bastımmı bitti 5 tane lisanslı antivirüs öyle yüklenir) =)
I l_ () \/ € Y 0 µ T £ l< l\l 0
T £ l< l\l 0 _ § € \/ £ R

Çevrimdışı Yasin MENEKŞE

• Usta
  • Toplam: 74
  • " Hayal Kurmak Bilgiden Daha Önemlidir. "
    • Kişisel Sitem
« Yanıtla #9 : 25 Mayıs 2009, 00:00:15 »
Hehehe bende yemek yapıp yedim adı üstünde 1 Nisan şakası =) bende Norton,Avast,Avg,AntiVir,Kaspersky ve Panda internet security var Conficker benden kaçamaz anca cehennemin dibine kaçar xD =) :D
(Bu nasıl oldu?Yüklerken gizli bi seçenek var atla yazısına bastımmı bitti 5 tane lisanslı antivirüs öyle yüklenir) =)

5 tane antivirüs aynı anda nasıl yüklenir??? bizede öğretirmisin ???
AkzoNobel Kemipol - Kansai Altan'da Laboratuar Teknisyeni 

karakabus_

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 25 Mayıs 2009, 08:04:49 »

peki bilgisayarda herhangi bir çatışma (kaos) ortamı olmuyor mu?

Çevrimdışı Tekno_Sever

• Çaylak
  • Toplam: 6
  • T€Kn0|0j!y1 §€\/!Y0Rµl\/l
« Yanıtla #11 : 25 Mayıs 2009, 09:22:37 »
Nortonu yüklerken gizli atla seçeneği var oraya basıyorum yükleniyor sonra diğer antivirüsleri etkidışı yapıyorum ve bitti aslında bende fazla bilmiyorum abim yüklemiş :D lisansı bitenleri siliyorum şuan nortonun 12 günü kalmış lisansı bitmesi için :D
I l_ () \/ € Y 0 µ T £ l< l\l 0
T £ l< l\l 0 _ § € \/ £ R

karakabus_

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 25 Mayıs 2009, 09:26:48 »
Nortonu yüklerken gizli atla seçeneği var oraya basıyorum yükleniyor sonra diğer antivirüsleri etkidışı yapıyorum ve bitti aslında bende fazla bilmiyorum abim yüklemiş :D lisansı bitenleri siliyorum şuan nortonun 12 günü kalmış lisansı bitmesi için :D

benim şahsi düşüncem böyle bir uygulamanın pek de sağlıklı olmayacağı yönünde. çünkü bilgisayarı gereksiz yere yoruyor. mesela bir virüsü norton tehlikeli olarak algılarken diğeri de tehlikesiz olarak algılayabilir.

Bilişim Forum

« Yanıtla #12 : 25 Mayıs 2009, 09:26:48 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor