portakal

Gönderen Konu: Dünyaya Vizörden bakanlar birarada  (Okunma sayısı 1605 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı вєη x

  • Çırak
  • ****
  • İleti: 505
  • Toplam: 50
Dünyaya Vizörden bakanlar birarada
« : 18 Mart 2009, 11:09:58 »
Photoplus Dünyaya Vizörden Bakanları Buluşturuyor.

Dünya Fuar Yapım tarafından düzenlenen PhotoPlus Fotoğraf, Digital Baskı ve Görüntüleme Sistemleri Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde 19-22 Mart 2009 tarihleri arasında düzenleniyor. Profesyonel ve amatör tüm fotoğraf meraklılarının buluştuğu fuar, “İstanbul” konulu fotoğraf yarışmasının ödül töreni ile başlıyor. Tanınmış fotoğraf sanatçılarının sergilerinin yanı sıra seminer ve atölye çalışmaları da fuar boyunca meraklılara fotoğrafçılık konusunda destek verecek.

Fuar kapsamında düzenlenen “İstanbul” konulu fotoğraf yarışması, fotoğraf meraklılarından yoğun ilgi gördü. Seçici kurulda İzzet Keribar, Coşkun Aral, Niko Guido, Mehmet Günyeli, Nadir Ede gibi fotoğraf dünyasının seçkin isimleri görev yaptığı yarışmada derece alanlar açılış günü ödüllerini alacaklar. Açılış günü saat 13:00’de gerçekleştirilecek ödül töreni sırasında konuklara dans gösterileri de sunulacak.
Fotoğraf yarışmasının sonuçları, You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu sitesi You are not allowed to view links. Register or Loginda.

Dünya Fuar Yapım Genel Müdürü Murat Demirtaş, PhotoPlus’ın yarışmayla başlamasının, fotoğraf severleri ve sanatçıları teşvik açısından önemli olduğunu söyledi. “Doğası, insanları, tarihi, semtleri ile İstanbul yarışmanın konusunu oluşturdu” diyen Demirtaş, “Yarışmada toplam ödül, 11 bin Liraydı. Birinci 5000, ikinci 3000, üçüncü 1500, üç adet mansiyon da 500’er TL ödül alacak. Sergilemeye değer 30 eserin her birine 100 Lira satın alma bedeli verdik. PhotoPlus, fotoğrafçılığın teknik, akademik ve sanatsal gelişiminin tartışılacağı verimli bir platform olması için çalıştık. Ziyaretçiler, fuar alanında kurulan fotoğraf stüdyoları ve atölyelerde, fotoğrafı bütün bileşenleriyle yaşama, son teknolojik ürünleri kullanma imkanı bulacak.” diye konuştu.

Uygulamalı eğitim ve seminerlerin yanı sıra, fotoğrafçılık alanındaki teknolojik gelişmelerin, son model ürün ve hizmetlerin de meraklılarına tanıtdığı PhotoPlus’ta ziyaretçiler, görüntü sistemlerinden kameralara kadar her türlü fotoğraf ekipmanını bir arada görme ve inceleme fırsatı bulacak.

Yarışmanın organizasyonunu ve web sponsorluğunu Fotopya üstlendi. Seminer, teknik sunum, workshop ve sergileri Mimar Sinan Üniversitesi düzenliyor. Fototrek, Galata Fotoğrafhanesi ve İstanbul Fotoğraf Vakfı, fuar etkinliklerine destek verirken stüdyo çalışmaları Alengirhane’nin katkısıyla yapılıyor. Salsalogy, görsel sanatlar, dans, halkoyunları ve modellik konularında destek sağlıyor.

PhotoPlus’09 boyunca sanatçılar kitaplarını da imzalayacak. Gültekin Çizgen, Güler Ertan, Faruk Akbaş, Ergün Turan, Emre İkizler 21 Mart Cumartesi günü saat 14.00-17.00 arasında Fotopya standında kitaplarını imzalayacak.

Fuar kapsamında ünlü sanatçıların sergilerini görme fırsatı da yaratıldı. Mehmet Turgut, MSGSÜniversitesi Fotoğraf Bölümü İğne Deliğinden Dünya ve Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Fotoğraf ve Video Bölümü Sonsuz Zaman sergileri fuarın en dikkat çekici etkinlikleri.


  Alıntıdır.
уapaмaγaćağıмız şєу уσктuя, Sadєćє iмкaηSızı вaşaямaк zaмaηıмızı aLıя.

Bilişim Forum

Dünyaya Vizörden bakanlar birarada
« : 18 Mart 2009, 11:09:58 »

 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor