portakal

Gönderen Konu: Windows Server 2003 Std Edition da AutoCAD 2006 multi lisans sorunu (Çözüldü)  (Okunma sayısı 1834 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M. Hakan IŞIK

• Cyber-Security
  • Çırak
  • Toplam: 178
Arkadaşlar,

Yapılandırılmış bir Windows Server Standart Edition 2003 R2 sunucumuz var. Bununla nComputing denilen 12 tane istemci cihaza bağlıyız. Bu cihaz tek bir işletim sistemi üzerinden işlem yapan bir tür işletim sistemi hub cihazı... Yani kasa olmaksızın servere erişip işlem yapan CD zarfı boyutlarında ve 5 cm. yüksekliğinde bir istemci...Servere eğitim amacıyla AutoCAD 2006 kurduk. AutoCAD 2006 sürümümüz lisanslı... Kurulumu Administrator hesabına yaptım. Sunucuya aynı anda bağlanacak istemci sayısını da 30 verdim. Sunucuda Administrator hesabının yanında user1, user2, ..., user11, user12 hesapları yapılandırdım. Bunu yapmamdaki gaye aynı hesaptan giriş yapılınca serverin geç cevap vermesi... Sorun şu... Administrator olarak oturum açınca program çalışıyor. Ancak userX olarak oturum açınca lisans sorunu var diyor.Aynı sunucuda Windows XP Professional SP3 kurulu iken böyle bir sıkıntımız yoktu. Ama XP deyken istemci sayısını 5 den fazla yapamıyorduk. Sorunu nasıl aşabilirim? Serverdeki karklı hesapların aynı programı tam yetkide kullanmasını nasıl sağlarım?

Simdiden teşekkür ederim...

Mustafa Hakan IŞIK
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2009, 01:55:26 Gönderen: Mustafa Hakan IŞIK »

Bilişim Forum

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor