Gönderen Konu: Konami'den Tartışılan Oyun.  (Okunma sayısı 2168 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Faik Özkara

• "Hedef Bilgi Toplumu" - TRT Bilişim Rüzgarı
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 208
  • Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikeri
    • http://flavors.me/FaikOzkara
Konami'den Tartışılan Oyun.
« : 09 Nisan 2009, 20:55:05 »
Irak Savaşı'nın oyununa yasaklama geliyor!

Piyasada pek çok savaş oyunu var; ama biri çok büyük tepki çekti. İşte o oyun ve tepkinin nedeni...

You are not allowed to view links. Register or Login
Felluce'de Altı Gün'ü İngiltere'de yasak bekliyor

Konami'nin son oyunu büyük bir ticari başarı beklerken, yasaklanma tehlikesi ve büyük tepkilerle karşılaştı. Yasaklanması istenen oyunun adı, aslında yasak sebebini de açıkça ortaya koyuyor; "Six Days in Fallujah" yani Felluce'de Altı Gün... Irak savaşından esinlenen oyun, Felluce'de 7 Kasım ve 23 Aralık 2004 arasında meydana gelen çatışmalar üzerine kurulu. Bu çatışmalara katılan askerlerin çektikleri fotoğraflar ve videolar, yazdıkları anılar ile anlattıkları öyküler temel alınarak oluşturulan oyun, yakın dönemin en önemli savaşlarından birini tüm gerekçiliği ile yansıtıyor.

Zaten oyunun iki sorunundan biri de bu gerçekçilik. İlki ise emekli bir askerin oyun ile ilgili söylediği şu sözlerde gizli: "Halen devam eden bir savaşı konu alan bir oyun yapmak için henüz çok erken ve bu girişim modern tarihin önemli olaylarından birine karşı çok büyük bir saygısızlık". İngiliz ordusu da emekli albay ile aynı görüşte ve bu oyunun İngiltere'de yayınlaması için zamanın çok erken olduğunu düşünüyorlar. Bu yüzden ordunun üst düzey yetkilileri şu anda oyunun ülke çapında yasaklanması için gerekli girişimlere başladılar bile. Hükümetin de bu konuda orduya destek vermesi bekleniyor.

Kaynak:CHIP
You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı veysel_12

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
Ynt: Konami'den Tartışılan Oyun.
« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2009, 15:33:50 »
aslında yasaklanmaya hiç gerek yok amaç eğlenmek ve yorgunluğunu üzerinden atmak bence en iyisi ben bu böyle konulara burnumu sokmuyum ::) :o :(

Çevrimdışı Mahindra

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
Konamiden Tartışılan Oyun
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2011, 21:10:58 »
Yok yeni bir bilgisayar almadım. Soru-Cevap bölümündeki Pc Yardım konusuna yazmıştım burda açtığım başlık takip edilmiyor diye.
Sorun daemon toolstaymış. Yani en azından şimdilik öyle görünüyor. Zaten sadece oyun kurarken kapanması da böyle olduğunu gösteriyor. Daemon Toolsu kaldırdım, Alchol120 ile oyunları kurdum. Şimdilik bir problem yok. Oyunlar sorunsuz kuruluyor. Harddiskte mi RAMlerde mi diye kafa patlatırken, Daemon Toolstan olabileceği artık son çare olarak aklımıza geldi. Denedik ve ondan dolayı olduğunu anladık  Sanırım Daemon Toolsu güncellerken eksik bir şeyler oldu. Bilgisayar onu sürücü olarak algıladığı için de Daemon Toolsta oluşan bir hatadan dolayı Pc kendini resetliyordu.
No hay todavia.

Bilişim Forum

Konamiden Tartışılan Oyun
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2011, 21:10:58 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor