portakal

Gönderen Konu: Yazıcım aygıt yöneticisinde bir görünüp bir kayboluyor  (Okunma sayısı 5600 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ebush

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
HP PCS 1410 model bir yazıcım var. Düğmesine basıp açıyorum acayip acayip sesler çıkarıyor. İçine kağıt bile almıyor. Aygıt yöneticisine baktım yazıcı bu sesler devam ettiği sürece çevrimiçi 2 saniyeliğine ses kayboluyor ve o anda aygıt yöneticisi kendini yeniliyor. Yazıcım çevrimdışı gözüküyor. Kablolarını doğru ve tam bağladım, kartuşu da var ama ne istiyor bu yazıcı anlamadım. Mahallede bilgisayar işleri yapan bir dükkan var. Adamlar kablonuz hatalı dedi onu değiştirdi olmadı. Sonra format attılar yine bi'şey olmadı. 4-5 seferdir #####ürüyoruz şimdiye dek 60 liramızı aldılar. Babam da sanki ben yapmışım gibi niye bunu bozdunuz bir yazıcı parası verdik neredeyse deyip duruyor. Deli olacağım yardım edin.

Çevrimdışı tayhan

• Çömez
  • **
  • Toplam: 1
Ynt: Yazıcım aygıt yöneticisinde bir görünüp bir kayboluyor
« Yanıtla #1 : 17 Nisan 2009, 14:34:12 »
bence bu sorun nasil basladi once onu yazsan daha isabetli olur. yani yazicini once ayni pc'de kullaniyor muydun veya ilk takilista mi bu sorun cikti gibi sorulari netlestirirsen sanirim buradaki bilgililer daha kolay yardimci olur

Çevrimdışı bayprado

• Çırak
  • Toplam: 37
« Yanıtla #2 : 17 Nisan 2009, 14:43:06 »
aygıt yöneticinize girdiginiz de sayfa sürekli kendini yenileyip klink sesi mi yapıyor eğer ki yapıyorsa sonradan takılan yazıcınızı tam olarak tanıyamıyor olabilir yazıcınızın kablolarını iyice giriş yerlerine yerleştiginden emin olun kabloları tam yerleşmediyse girişlerine bu gibi durumlar olabilir bi kontrol ediniz bağlantılar da temassızlık olabilir
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2009, 14:49:46 Gönderen: bayprado »

Çevrimdışı ebush

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #3 : 18 Nisan 2009, 12:47:15 »
Kablolarımı yeniden bağladım ama sorun değişmedi. İlk hatasını vermeden önce yazıcıdan çıkış alıp kapatmıştım ama zaten yazdır dediğim zaman hiç sorun çıkarmadan yazdırmıştı.

Çevrimdışı Melih KOTBAŞ

• Çaylak
  • Toplam: 12
« Yanıtla #4 : 18 Nisan 2009, 14:49:11 »
Yazıcınıza kablo falan takmayın(elektrik kablosu hariç) ve power tuşuna basın.bilgisayarla tamamen bağlantısını kesin.tarayıcınıza herhangi bir kağıt yerleştirin ve tarayın aynı zamanda taradığınızın çıktısını alın.Bunu bilgisayara bağlamadan yapın.Sonucu buraya yazın

Çevrimdışı ebush

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #5 : 18 Nisan 2009, 16:17:38 »
Yine sesler çıkartıyor.

Çevrimdışı Melih KOTBAŞ

• Çaylak
  • Toplam: 12
« Yanıtla #6 : 18 Nisan 2009, 18:25:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Yine sesler çıkartıyor.
sesler zaten çıkacak o bir sorun değil.o seslerin nedenı kartuşların hizalanması ve yazmaya hazır hale getirilmesi için.Ama sorununuz yazmaması değil mı

Bilişim Forum

« Yanıtla #6 : 18 Nisan 2009, 18:25:14 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor