Gönderen Konu: MSN 810003c1 Hatası  (Okunma sayısı 1908 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bölükbaşı

  • Genel Yönetici
  • Usta
  • *****
  • İleti: 2175
  • Toplam: 160
MSN 810003c1 Hatası
« : 25 Mayıs 2009, 10:49:56 »
Bazı ülkelerde MSN açmak isteyenlerin 810003c1 hatası ile karşılaştığını biliyor musunuz?

Küba, Suriye, İran, Sudan ve Kuzey Kore bundan sonra MSN’e giremeyecek. Burada yaşayan kişiler MSN’e tıkladıklarında "Error 810003c1: We were unable to sign you in to the .NET Messenger Service." hata kodu ile karşı karşıya kalacaklar. Microsoft burada herhangi bir açıklama yapmıyor. Kullanıcıya sadece bu hata kodu çıkıyor. Fakat Microsoft’un Messenger Destek servisine You are not allowed to view links. Register or Login aynı hata kodunda  “Microsoft has discontinued providing Instant Messenger services in certain countries subject to United States sanctions.  Details of these sanctions are available from the United States Office of Foreign Assets Control “ şok edecek bir açıklama ile karşı karşıya geliyorsunuz.

You are not allowed to view links. Register or Login

Microsoft, Messenger Destek servisinde Amerika ambargosu altında bulunan ülkelerin MSN servisini kullanamayacakları yazıyor. Bundan etkilenen kullanıcılar daha detaylı bilgi için, Amerika Birleşik Devletlerinin Hazine Bakanlığının yaptığı açıklamaya You are not allowed to view links. Register or Login.

You are not allowed to view links. Register or Login

Bu yasağı geçmek için yapılması gereken tek şey, Windows Live Messenger ayarlarından farklı bir ülke seçmek. Küba, Suriye, İran, Sudan ve Kuzey Kore’den farklı bir ülke seçildiğinde MSN servisi tekrar çalışacaktır.

Kaynak : Shiftdelete


Bilişim Forum

MSN 810003c1 Hatası
« : 25 Mayıs 2009, 10:49:56 »

 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor