Gönderen Konu: Call of Duty Modern Warfare 2 Geliyor....  (Okunma sayısı 7465 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı F1

• Çaylak
  • Toplam: 37
Call of Duty Modern Warfare 2 Geliyor....
« : 06 Haziran 2009, 19:28:12 »
Call of Duty serisinin en çok satan oyunlarından olan Call of Duty 4 Modern Warfare'in ikincisi geliyor. Aslında Cod 5'in yakın zamanda çıkmış olmasına rağmen istenilen etkiyi yaratmamasından dolayı oyun yapımcıları, yeni oyunu hazırlamışlar.

Yapım Infinity Ward | Dağıtım Activision | Platform PC PS3 Xbox 360 | Çıkış Tarihi 10 Kasım 2009

Oyunun Hikayesi

Story ve Special Forces olmak üzere iki farklı modun yer alacağı MW2’de, Special Forces modunun diğerine göre çok daha zor olacağı sanılıyor. Hikayeye ilk oyunun bıraktığı yerden devam eden MW2, Rusya’da başlıyor, politik istikrarsızlığı ve radikal milliyetçi akımdan doğan tehlikeleri konu alıyor. İlk oyunda Sergeant Price ve onun -bizim de dahil olduğumuz- bölüğünün kahramanlıklarına rağmen Rusya’daki durumda bir gelişme olmaz. Price tarafından alt edilen Zakhaev’in eski ortağı Makarov’un, Rusya’da bir güç santralini eline geçirmesi üzerine tehlike sinyallerini önceden fark eden “uluslararası güçler”, Makarov’un icabına bakması için dünyanın en seçkin askerlerinden oluşan Task Force 141’i Rusya’ya gönderir. Tam anlamıyla anlaşılamayan bu yeni tehdidin ve TT141’in edindiği görevin, dağda geçen bu bölümde yavaş yavaş ortaya çıkacağı belirtiliyor. Görevlerin ilk oyuna göre daha esnek olacağı MW2’nin birden fazla sona sahip olacağı ve dolayısıyla oyun içinde alınan kararların o anki görevi ve oyunun sonunu dinamik olarak etkileyecek olması da güzel bir ayrıntı. İlk oyunda en çok eleştirilen iki özelliğin, yani bitmek bilmeyen düşman akınları ve kısa oyun süresi hakkında West’in yorumu şu şekilde: ”İlk oyunun oynanış süresinden ve kendini tekrar etmeyişinden dolayı gayet memnunum ancak düşman sayısına olan eleştiriyi göz ardı etmediğimizi söyleyebilirim. Oyunun daha uzun olmasını istemeleri ise bence oyunun başarılı olduğu anlamına geliyor.”

Infinity Ward, yapım aşaması sürecinde oldukça fazla sayıda ve ilgi çeken senaryo üretildiğini ve incelendiğini ancak herhangi bir sebepten oyuna uygun olmayanların elendiğini, geriye kalan senaryodan ise oyuncuların oldukça fazla keyif alacağını iddia ediyor. (Firmanın geçmişine bakınca bu iddianın boşa çıkmayacağını tahmin etmek güç değil. - Şefik)

Special Forces modunda kaç adet bölüm olacağını söylemek için daha çok erken olduğunu belirten West, sözlerine şöyle devam ediyor: ”Merak etmeyin, bu mod MW2’nin çok önemli bir bölümünü oluşturacak.” Kapıları patlatarak açmakta kullanabileceğimiz patlayıcılardan (Breaching Charge), kurşun geçirmez şeffaf kalkanlara (Riot Shield) kadar bol sayıda ekipmanın bulunacağı Special Forces modunu co-op olarak oynamanın, hikaye modunu co-op olarak oynamaya nazaran çok daha uygun olduğunu belirten West, şunu da vurgulamadan geçmiyor: ”Co-op üzerine pek çok deneme yaptık ancak bu türün hikaye moduna uymadığını rahatlıkla söyleyebilirim.“ Özellikle iki oyuncu için tasarlanan co-op modlarına özel olarak hazırlanan haritalarda, ikinci bir ”zekanın” oyuna dahil olmadığı zaman, bölümü bitirebilmenin hiçbir imkanı olmadığı belirtiliyor. İki kişilik bu bölümlerde, ortağınız ile yapabileceğiniz taktiklerinse çeşitlilik gösterebileceği, uyumun sağlanması neticesinde de bu çeşitliliğin ancak hayal gücü ile sınırlanabileceği iddia ediliyor. Co-op oynanışın oldukça rahat olacağı belirtilen MW2’de, HUD üstündeki küçük bir ok ve küçük haritamız sayesinde ortağımızın bulunduğu yerden her an haberdar olurken, vurulan oyuncunun, bir yandan kan kaybederken diğer oyuncu tarafından daha kolay ve güvenli bir biçimde iyileştirilebileceği bildiriliyor.

Aksiyon sırasında ve oyun boyunca hiçbir zaman kontrolün oyuncunun elinden alınmayacağını belirten West, ”Bu durumda gerçek bir askerin neler hissedebileceğini birebir olarak oyuncuya yansıtmaya çabalıyoruz.” diyor. Rio de Janerio’dan Rusya’ya ve hatta Afgan çöllerine kadar çok çeşitli ortamlara konuk olacağımız MW2’de, çok geniş tutulan harita tasarımlarının, yapımcılara olduğu kadar oyunculara da serbestlik tanıyacağı, gideceği yola oyuncunun kendisinin karar vereceği belirtiliyor. Haritaların sadece bazı kısımlarının bile birçok oyunun tüm haritaları kadar geniş olacağı vurgulanıyor. Her bölgenin kendine has özelliklerinin olabildiğince gerçekçi yansıtılmasının yanında birden fazla seçenek sunulan oyuncuların, bölümlerin gizli ve keşfedilmeyi bekleyen farklı yönlerine yol alabilecekleri söyleniyor. Haritalar tasarlanırken, arka planların genelde tek boyutlu fotoğraflardan oluştuğunu belirten Infinity Ward, kolaya kaçmadıklarını ve oyunda göreceğimiz her şeyin tek tek modellendiğini vurguluyor. Oyunu nasıl oynayacağınızsa tamamen size kalmış: İster gizlenerek, isterseniz ortalığı yakıp yıkarak oyunu bitirebilirsiniz. Bu konuda oldukça hassas davrandıklarını açıklayan West, gizlilikten hoşlanan oyuncuların da tam anlamıyla tatmin edileceğini iddia ediyor.

Heyecan verici co-op sisteminin aksine, multiplayer modu hakkında pek fazla bilgi mevcut değil maalesef. Bizi güzel sürprizlerin beklediğini umduğumuz MW2’de, tek kişilik modda da olacağı onaylanan kalp atışı sensörlerinden, kullanılabilir taretlere kadar birçok detay, multiplayer modda er alacak. Ayrıca oyunda “meşhur” olabileceksiniz. Sistemin ayrıntılarını henüz açıklamasa da, konuyla ilgili olarak şunları dile getiriyor West: ”İlk oyunda istediğimizi tam anlamıyla başaramadık ama bu sefer bu işe oldukça fazla vakit ayırdık. Dikkate değer işleri başaran oyuncuları bir şekilde duyacak ve hatta onları hatırlayacaksınız.” Yapılan bu dikkate değer işleri video olarak izleme imkanı sunan bir sistemin oyuna adapte edilip edilemeyeceğini merak ediyoruz.

West, yapımcı ekip tarafından ortaya atılan değişik ve orijinal birçok fikirden, yapımcının oyuncuya hissettirmek istediği tecrübeye bir türlü uyum sağlayamadığı için vazgeçildiğini belirterek şunları söylüyor: “Oyun bittiğinde her şeyin birbirine sıkıca bağlandığını ve içi içe geçtiğini göreceksiniz. Devrim niteliğinde bir iş olacak! Birbirinden farklı, çılgınca diyebileceğiniz yenilikler barındıracak olan MW2’ye dışarıdan baktığınızda, çok da farklı olmadığını sanacaksınız.”

Biraz da görüntüler konuşsun :)

You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Oyunun Fragmanını buradan izleyebilirsiniz
You are not allowed to view links. Register or Login

Bilgi Sınırı Olmayan Bir Denizdir. Bilgi Dileyense Denizlere Dalan Bir Dalgıçtır.

Çevrimdışı Faik Özkara

• "Hedef Bilgi Toplumu" - TRT Bilişim Rüzgarı
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 208
  • Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikeri
    • http://flavors.me/FaikOzkara
Ynt: Call of Duty Modern Warfare 2 Geliyor....
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2009, 11:32:46 »
Şu anda hiç oynamadığım Call of Duty(R) 2'yi oynuyorum.  :) Call of Duty 4 Modern Warfare'yi PC'de kasma olmadan oynama imkanım olmuştu.Ekran kartım buna izin vermişti ama Call of Duty,World at War'ı maalesef ekran kartımın yetersizliği sebebi ile oynayamamıştım.Siyah ekranın çıkmasından dolayı.Hatta bunun için forumda konu bile açmış,önerilen uygulamaları PC'de yapmış ama bir sonuç alamamıştım.Şimdi ise  Call of Duty Modern Warfare 2 geliyor ve bunuda inşallah oynama fırsatım olur.Tıpkı Modern Warfare'de olduğu gibi ekran kartım oynamama izin verir.Tüm serilerini oynayın derim.Oyunun fragmanını izlesemde önceki oyunu PC'ye kurup oynayamayışım beni hayal kırıklığına uğratmıştı.İnşallah bu yeni oyunda hayal kırıklığı yaşamam.

Haberi paylaştığın için +1 Teşekkür.

Çevrimdışı F1

• Çaylak
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2009, 17:15:21 »
rica ederim :)

Benim Call of Duty ile tanışmam bir arkadaşım vasıtası ile olmuştu ve benim haberim olana dek oyunun 4. serisi yani Call of Duty 4 Modern Warfare çıkmış :) bu zamana kadar napıyodun derseniz, formula 1 ve diğer yarış oyunları ile o kadar çok meşgulmüşüm ki farklı tarzda bir oyun oynamak ilk başlarda ilginç geldi. Fps alanında Cod 4 gibi bir oyunla başlamak da tahmin edersiniz ki oldukça çekici ve zevkliydi :) kaç kere Cod 4 ü bitirdiğimi artık ben değil arkadaşlarım sayıyordu.

Cod 4'ün bir eksiği vardı gözüme çarpan (tabi böyle eksikliğe sahip nice oyunlar çıksa) o da oyunun süresinin kısa gelmesiydi. aslında kısa da sayılmazdı ancak oyunun bağlayıcı bir özelliği vardı ve oyunun başından kalkmak güç olduğu için sanki hemen bitiveriyordu :)  yeni çıkacak yunda da yapımcıların açıklamalarında da belirtildiği gibi oyun daha uzun süre oynanabilecek haritalara sahip olacak ve bu sefer farklı araçlar, farklı görevler bizi bekliyor oalcak. Her ne kadar tankla, uçakla savaşı pek sevmesem de sıkıcı olmamasını umuyorum. Bire bir insan modelleriyle savaşmak daha çekici geliyor bana :)

Cod 5 deki klasik 2. dünya savaşı hikayesinden sonra, ödüllere doymayan Cod 4 Modern Warfare 'in devamı olan Cod 4 Modern Warfere 2' yi sabırsızlıkla bekliyorum.....

Bilgi Sınırı Olmayan Bir Denizdir. Bilgi Dileyense Denizlere Dalan Bir Dalgıçtır.

Çevrimdışı Faik Özkara

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #3 : 07 Haziran 2009, 17:53:37 »
Cod 4'ün bir eksiği vardı gözüme çarpan (tabi böyle eksikliğe sahip nice oyunlar çıksa) o da oyunun süresinin kısa gelmesiydi. aslında kısa da sayılmazdı ancak oyunun bağlayıcı bir özelliği vardı ve oyunun başından kalkmak güç olduğu için sanki hemen bitiveriyordu :)  yeni çıkacak yunda da yapımcıların açıklamalarında da belirtildiği gibi oyun daha uzun süre oynanabilecek haritalara sahip olacak ve bu sefer farklı araçlar, farklı görevler bizi bekliyor oalcak. Her ne kadar tankla, uçakla savaşı pek sevmesem de sıkıcı olmamasını umuyorum. Bire bir insan modelleriyle savaşmak daha çekici geliyor bana :)

Böyle uzun süreli oyunları seviyorum ben.  :) Ben bir kez oyunu oynarım.2.kez oynadığımda tadı kalmıyor.Dediğin gibi mesela ben şu anda Call of Duty(R) 2'yi oynuyorum ve tanklarla ilerliyoruz.Ben ise aynı senin gibi birebir savaşmayı tercih ederim.İnşallah yeni çıkacak bu oyun uzun süreli olur.

Çevrimdışı Alguhan

• Çömez
  • **
  • Toplam: 2
  • photoshop-corelDraw
« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2009, 19:08:38 »

Böyle uzun süreli oyunları seviyorum ben.  :) Ben bir kez oyunu oynarım.2.kez oynadığımda tadı kalmıyor.Dediğin gibi mesela ben şu anda Call of Duty(R) 2'yi oynuyorum ve tanklarla ilerliyoruz.Ben ise aynı senin gibi birebir savaşmayı tercih ederim.İnşallah yeni çıkacak bu oyun uzun süreli olur.
[/quote]

oyunun en sıkıcı yeri tankların oldu bölüm.etrafındaki  tankları takip et o zaman görev çabuk bitiyor. ;Dkolay gelsin
DAL RÜZGARI AFFEDER AMA KIRILMIŞTIR BİR KERE

Çevrimdışı Faik Özkara

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #5 : 11 Ağustos 2009, 01:04:04 »
Dediğini yaptım Alguhan kullanıcı adındaki arkadaşım.Çoktan oyunu bitirdim.İnşallah dediğim gibi Call of Duty Modern Warfare 2 oyunun oynanması için belirtilen sistem gereksinimleri düşük olurda keyiflen oynama şansımız olur. :)

Çevrimdışı F1

• Çaylak
« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2009, 14:36:42 »
Cod 5'in istediği sitem gereksiniminin yüksekliğinden sonra bir miktar düşük sisteme uygunluk olacaktır diye tahmin ediyorum ancak her ne kadar düşük tutmaya çalışsalar da 1-1,5 gb ram ve en azından çift çekirdek 2 ghz işlemci gerekebilir. Fragmanlarda, resimlerde atraksiyon bol görünüyor, atraksiyon demek fazladan ram ve işlemci demek :)

Çevrimdışı Faik Özkara

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #7 : 11 Ağustos 2009, 14:47:09 »
Sistem gereksinimlerinde bilgisayarım için sadece 1 GB Ram eksik.512 MB kasabilir.1.5 GB yapacağım yani.Onuda tamamlayacağım.INTEL Pentium D 820 DUAL 2.8 Ghz işlemciye sahibim.Ama en önemlisi ekran kartım bir sorun çıkarmaz umarım.

Bu oyunu sabırsızlıkla bekliyorum. :)

Çevrimdışı F1

• Çaylak
« Yanıtla #8 : 11 Ağustos 2009, 14:51:44 »
benim ikinci bilgisayar olarak kullandığım bir masaüstü var, 512 mb ram i vardı ve cod 4 'ü oynayabiliyordum (nVidia 7100 gs ekran kartı ile). Çok da şaşırmıştım açıkçası, sonra bilgisayarın başına bi haller geldi ve yeni ve oyun ve programlar için yeterli sayılabilecek bir sistem topladım, görüntü kalitesini high (yüksek) seviyede oynayınca oyunun tadına bir kez daha vardım doğrusu :)

Bir sürpriz yapıp erken çıkarsalar şu oyunu da oynasak :)

Çevrimdışı Faik Özkara

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #9 : 11 Ağustos 2009, 14:56:39 »
Call of Duty 4'ü 512 MB RAM ile kasılma olmadan bende oynamıştım.Acemilikti işte.Toplama bilgisayar için yaklaşık 3 sene önce oyunları göz önüne alaraktan oyun oynayacağım.Bunun için her oyunu oynamak için ekran kartı yüksek bir donanım yarat(tabiri caizse) dememiştim bilgisayarcı arkadaşa.Şimdi ise oyunlara merakım var. :)

Çevrimdışı F1

• Çaylak
« Yanıtla #10 : 11 Ağustos 2009, 15:40:14 »
zaman geçince malesef sistem gereksinimi yükseliyor, sistemi değiştirmek de bi bahaneyle oluyo zaten :) ben de marka bilgisayar almıştım ilk olarak, oyunlara yönelmeye başlayınca kendisi ancak 3 yıl dayanabildi, şimdi ekran kartı yanık bi şekilde bi köşede yatıyo, yani bana da bi ekran kartı lazım, ama şu an değil :)

Çevrimdışı by_ozzo

• Çömez
  • **
  • Toplam: 11
« Yanıtla #11 : 11 Ağustos 2009, 19:48:35 »
Süper Haber Oldu Bu  ;)

Çevrimdışı Portofino

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 3
« Yanıtla #12 : 12 Eylül 2009, 22:14:32 »
Süper bir haber, bir an önce çıksa da oynasak :D
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2009, 22:17:01 Gönderen: Portofino »
''Bu maskenin altında bir fikir var, ve fikirler kurşun geçirmezdir!"

Çevrimdışı Faik Özkara

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #13 : 12 Eylül 2009, 22:42:19 »
bir an önce çıksa da oynasak :D

Bu oyunu sevenlerde bu sözü diyor ama 2 ay daha beklicez. :)

Çevrimdışı F1

• Çaylak
« Yanıtla #14 : 15 Kasım 2009, 07:32:48 »
Oyun nihayet çıktı arkadaşlar. alip-deneyip-bitime fırsatım oldu, ayrıca oyunun bitişinde güzel bir süpriz yapmışlar, meraklıları oynasın söylemiycem :) yakında görüntüleri burdan paylaşacağım bakalım beğenecek misiniz :)
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2009, 10:32:54 Gönderen: F1 »

Çevrimdışı Faik Özkara

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #15 : 19 Ocak 2010, 23:26:39 »
Ekran kartım oyun için yetersiz olduğundan 1 TL verip internet cafede Call of Duty Modern Warfare 2'yi oynayayım dedim ama oynamaz olaydım.1 saat sonra kalkınca aklım bu oyunda kaldı.Oyun sırasında heyecandan oyunun kontrolüne hakim olamıyorumdum.  :)

Çevrimdışı F1

• Çaylak
« Yanıtla #16 : 01 Şubat 2010, 09:33:48 »
Oyun gerçekten de hem grafik hem de silah çeşitliliği olarak çok güzel, sistemi kaldırmayanları da serinin 2 önceki oyunu Call of Duty 4'te online'a beklerim

Bilişim Forum

« Yanıtla #16 : 01 Şubat 2010, 09:33:48 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor