Gönderen Konu: İyi bir soru nasıl sorulur  (Okunma sayısı 3798 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökşen

• Genel Yönetici
  • Çırak
  • Toplam: 112
  • İran Prensi Resimdekiler Montajdır
İyi bir soru nasıl sorulur
« : 19 Haziran 2009, 12:11:25 »
konumuz iyi bir soru nasıl sorulmalıdır hakkında olacaktır bu konuyu açtım çünkü bazı arkadaşlar soru nasıl sorulur onu bilmiyorlar bizi müneccim sanıyorlar arkadaşlar hastalanıp doktora gittiğinizde doktora biyerim ağırıyor arada bul diyebilirmisiniz ama malesef soru sorarken iş böyle oluyor soruyu soran hiçbir bilgi vermeden cevap istiyor sanki biz dediğim gibi müneccimiz

ne kadar fazla ayrıntı bilgi verirseniz cevaba ulaşmamız o kadar kolaylaşır artık soruyu soran üşeniyor mu onu bilemeyeceğim ama armut piş ağzıma düş olmaz mesela burda tecrübeli arkadaşlar vardır bir resimle bile olayı göstermek 10 tane mesaja bedel olabilir bizide gereksiz yere uğraştırmazsınız bir sorunda şu oluyor soru içinde soru soruluyor konu başka yöne gidiyor biz (yani şahsen ben) burda ders vermiyoruz konu anlatmıyoruz yanlızca cevap yazıyoruz

mesela örnek bir sorun türetelim mesela msnim açılmıyor gibi bir soru aslında soru sayılmaz msnin açılmaması size en az 20 sebep sayabilirim ama malesef sorular çok kapalı geliyor sanırım sorunu anladınız şimdi diyeceksiniz ki bilmediğinden soruyor

ama en azından bişeyler yazabilir bir sorun varsa muhakkak bir şey yapılmıştır onu anlatın veya bir ipucu vardır onu yazın hiçbirşey yapamıyorsanız birkaç resimle bile anlatabilirsiniz ricam üşenmeyin makinenizi özelliklerini programın sürümünü en son ne kurduğunuzu ne gibi değişiklikler yaptığınızı gözünüze çarpan başka sorunları özellikle hata mesajlarını tam olarak yazın yazın ki biz de bişeyler yazalım

tabiki kimseyi suçladığımız yok ama böyle olması gereklidir konuya ilave yapın benim gözüme takılanlar bunlardır
Gökşen PASLI

karakabus_

• Ziyaretçi
Ynt: İyi bir soru nasıl sorulur
« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2009, 15:28:06 »
bende ekleme yapayım gökşen bey,

mesela bir sorun çözüldü hemen teşekkür mesajı yazılıyor. mesaj yazmak yerine teşekkür butonuna tıklamak yeterlidir. heralde arkadaşlar forum kurallarını okumuyor. ayrıca yasal olmayan(illegal) isteklerde bulunuyorlar. benimde aklıma bunlar geldi.

Çevrimdışı nomi

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2014, 09:01:04 »
bilgisayar oyunlarını indirmeden önce konuyu açtığınız bölüme dikkat ettiniz mi?
1- forum kuralları bölümüne konuyu açmışsnız
2- konuyu açmadan önce en azından forum kurllarını bir kez okusaydınız....
Get You are not allowed to view links. Register or Login BEST OF LUCK

Çevrimdışı cnselma

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
« Yanıtla #3 : 03 Mart 2015, 17:47:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login Olarak tavsiyeniz nedir ?

Bilişim Forum

« Yanıtla #3 : 03 Mart 2015, 17:47:51 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor