portakal

Gönderen Konu: aver tv dvb-s kullanılması  (Okunma sayısı 6809 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı orçunaktaş.

• Çömez
  • **
  • Toplam: 3
aver tv dvb-s kullanılması
« : 21 Haziran 2009, 14:02:49 »
aver tv dvb-s model 203 dijital tv kartım var çanaktan gelen kabloyu pc ye bagladım ama görüntü yok neler yapacagım konusunda bilgi verecek arkadaş var mı ?

Çevrimdışı Tolga İşçİ

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 177
Ynt: aver tv dvb-s kullanılması
« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2009, 16:00:26 »
tv kartlarında kablo için genelde iki çıkış bulunur.lnb in ve lnb out . siz büyük ihtimalle lnb in portuna bagladınız bu yüzden göstermiyor olabilir.diğer porta takmayı deneyin.ayrıca tv kartlarını pc ye baglamakla iş bitmiyor. kanalları izlemek için ek programlara ihtiyacınız vardır.(progdvb,altdvb,dvbdream gibi...)bu prgramlardan size tavsiye edebilecğim olanı dvbdream dir.pc ye indirerek kurun ve hangi uyduyu kullanıyorsanız o uyduya kanal taraması yapın.tarama bittikten sonra kanallarınızı seyredebilirsiniz.

Çevrimdışı orçunaktaş.

• Çömez
  • **
« Yanıtla #2 : 22 Haziran 2009, 21:33:05 »
Tolga ilgilendigin için teşekkür ederim. dediğin programı buldum ve pc ye kurdum ama hata 1  kodunu verdi, çalışmadı. Bende kılavuzdan takip ederek yapmaya çalıştım 23 kanal buldu ama ana kanallar yok, zaten bulduğu kanallarında çogu şifreli,bu kısım oldukca sıkıcı,ayrıca anlayamadıgım diseqc ayarlarından hangsini seçmeliyim : 2*1-4*1-16*1 bunların açıklamasını bilmiyorum ama 2*1 seçmiştim sonrada uydu listesi çıkmıştı.
Sormak istediğim diger kanlları nasıl bulacagım bu konu  hakkında yardımın olabilirmi?

Çevrimdışı Tolga İşçİ

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2009, 23:51:13 »
diseq modelin hangisiyse onu seçmen gerekiyor. daha sonrada uydu antenin hangi uyduya bakıyorsa(türksat,hotbird,astra...vs) transponder seçenkelrinden ilgili olanı seçerek kanal taraması yapmalısın.zaten otomatik kanal taraması yaptığın zaman o uydudaki bütün kanallar ortaya cıkacaktır.tavsiyem dvbdream programını kurman.ben şahsen onu kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım.

Çevrimdışı yılmaz birlikbaş

• Çaylak
  • Toplam: 15
« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2009, 02:07:50 »
PC üzerinden uydu sistemleri konusunda bilgim yok.Ancak yine de bazı noktalarda yardımcı olmaya çalışabilirim.Kaç çanağınız var sistemde diseg kullanıyormusunuz bu konularda bilgi yok.

Çanak ayarının iyi ayarlanmış ve kablo uçları gerektiği şekilde bağlanmış olduğu öngörüsüyle;

Eğer çanağınız tek ise diseg 2*1 veya 4*1 yapabilirsiniz.Farketmez.Çanak iki ise çok farkeder.O zaman diseg'de çanaklara  iki çıkış ucu mu var,yoksa dört çıkış ucumu var? (diseg üzerinde çıktılar A,B... veya 1,2... şeklinde adlandırılır)

Burada esas mantık şu: Pc üzerindeki yazılımda Türksat'ı bulun.Kullandığınız diseg(tabi varsa bilemiyorum!) üzerinde türksat uydusunun kablosu A ucuna mı yoksa B ucuna mı takılı.Yine ikinci bir çanak (hordbird) varsa onun diseg üzerindeki giriş numarasını tesbit edin.Sonra PC den diseg ayar bölümünden uydulara göre o tesbit ettiklerinizi girin.Tabi bunları girerken sistemdeki diseg ikili ise pc de ikili kısma ,dörtlü ise dörtlü diseg kısmına giriyorsunuz bilgileri.

Bir de şu durum var.Tarama yaptırırken önce Türk telekom'un 11962 frekans,03333 sembol rate,dikey(V) bilgilerini girerek şebeke açık konumda önce bu tanıtım kanalını bulmanız gerekiyor.Bu şekilde tarama yaptırırsanız ya tanıtım kanalını bulur ve diğer kanallara geçerek hepsini indirir.Veya sadece tanıtım kanalını bulur ve durur.Böyle bir durum arzederse o zaman tekrar uydu üzerine gelerek şebeke açık konumda tarama başlatınız.Hepsini indirecektir.

Anlayamadığınız bir yer olursa tekrar yazın.Kolay gelsin

Çevrimdışı orçunaktaş.

• Çömez
  • **
« Yanıtla #5 : 23 Haziran 2009, 17:29:35 »
Bina yöneticisi 2 çanak kuruldugunu söyledi.Kablolar çekildi ,gelen kişi elindeki alete canaktan gelen kabloyu yerleştirdi : sanırım frenaksların gücünü ölçtü ,ama çatıda dedğin dieqc ten kaç tane var bilmiyorum , bunu bilmedigim içinde sorun buradan sonramı başlıyor anlayamadım.Kurulumu yapıp bütün işlemleri bitiriyorum kanal artıyorum 5-10 tane kanal çıkıyor bunların bazılarıda şifreli.Çok sıkıntılı bir tv kartıymış  epey araştırdım güncelleştirmeleri indirdim ama sonuç olarak sadece 5 kanal var arama yaparken bütün kanalları buluyor fakat listelediğinde bulgugu kanlları göstermiyor

Çevrimdışı Alguhan

• Çömez
  • **
  • Toplam: 2
  • photoshop-corelDraw
« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2009, 21:52:09 »
prog DVB kullan.senin kartına en uygun proğram.
kartı değiştirme şansın varsa sky 3 almanı tavsiye ederim
DAL RÜZGARI AFFEDER AMA KIRILMIŞTIR BİR KERE

Çevrimdışı yılmaz birlikbaş

• Çaylak
  • Toplam: 15
« Yanıtla #7 : 23 Haziran 2009, 22:32:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Bina yöneticisi 2 çanak kuruldugunu söyledi.Kablolar çekildi ,gelen kişi elindeki alete canaktan gelen kabloyu yerleştirdi : sanırım frenaksların gücünü ölçtü ,ama çatıda dedğin dieqc ten kaç tane var bilmiyorum , bunu bilmedigim içinde sorun buradan sonramı başlıyor anlayamadım.Kurulumu yapıp bütün işlemleri bitiriyorum kanal artıyorum 5-10 tane kanal çıkıyor bunların bazılarıda şifreli.Çok sıkıntılı bir tv kartıymış  epey araştırdım güncelleştirmeleri indirdim ama sonuç olarak sadece 5 kanal var arama yaparken bütün kanalları buluyor fakat listelediğinde bulgugu kanlları göstermiyor
Anladığım kadarıyla tüm kat maliklerine hitabeden iki adet çanak kuruldu.Usta çanak ayarlarını yaptı.Sizin eve bir tek kablo giriyor.
Ancak yukarıya takılan disec hangi türden bilinmesi lazım.Santral sistemi mi yoksa herkese ayrı disec mi var? o bilinmeden olmaz.Önce sistemi kuran kişiye telefon edip disec bilgisini alın.

Çevrimdışı orçunaktaş.

• Çömez
  • **
« Yanıtla #8 : 27 Ağustos 2009, 02:07:49 »
sorunum hala devam ediyor usta yok ortalarda aklıma geliyor kıracam bu tv kartını >:(

Çevrimdışı Kabadayi

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
« Yanıtla #9 : 27 Ağustos 2009, 04:48:44 »
Bu kartan bende de vardi. Kisa bir sure kullandim. TV izlemek icin yaninda gelen programi saglikli bir sekilde calistiramamistim. O yuzden ek bir program kullandim. Ben ProgDVB'yi kullanmistim sizede tavsiye ederim. Oncelikle kartinizin driverlarini kurduktan sonra buradan You are not allowed to view links. Register or Login indirip kurun. Kurulum ve uydunuz icin gerekli ayari suradan edinebilirsiniz. You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı Tolga İşçİ

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #10 : 27 Ağustos 2009, 11:22:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
sorunum hala devam ediyor usta yok ortalarda aklıma geliyor kıracam bu tv kartını >:(

bencede kırıp atabilirsin.çünkü aver tv kartları sorunlu oluyor.en güzeli skyvision kart.ben kullanıyorum 2 senedir tk yok.

Çevrimdışı orçunaktaş.

• Çömez
  • **
« Yanıtla #11 : 27 Ağustos 2009, 17:47:36 »
ProgDVB kurtardı  olayı ama çok ugraştım asıl seyredilecek kanallar hala yok en kısa zamanda onlarıda bulurum herhalde :'(
aver djl tv kartını winzardan klavuzdaki gibi çıkardım disecq 1-2 seçtim.avermedia türkiye sitesinden vermedia dijilat tv 203 sürümünün güncellemelerini aldım, yamayı aldım.kurdum sonra prog dvb yi indrdim kurdum türkçe yaptım .kanal aradım biraz kanal çıktı :)
en iyisi risivır :) almakmış

Çevrimdışı Kabadayi

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
« Yanıtla #12 : 27 Ağustos 2009, 18:09:30 »
yukarida verdigim sitede hazir kanal listeleri var. indirip uygun yere koydugunuzda butun kanallar cikacaktir.

Bilişim Forum

« Yanıtla #12 : 27 Ağustos 2009, 18:09:30 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor