Gönderen Konu: PARDUS 2009 çıktı  (Okunma sayısı 2772 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı F1

• Çaylak
  • Toplam: 37
PARDUS 2009 çıktı
« : 17 Temmuz 2009, 19:26:08 »
TÜBİTAK Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE) bünyesinde geliştirilen Linux tabanlı işletim sistemi Pardus’un son sürümü Pardus 2009 kullanıcılarla buluştu.

TÜBİTAK UEKAE’den yapılan yazılı açıklamada, YALI ve PiSi’de yapılan iyileştirmeler ile kurulum hızı 2 kat artan Pardus 2009’un, ortalama bir bilgisayara 15 dakikada kurulabildiği belirtildi.

Verilen bilgiye göre Pardus 2009, bilgisayar teknolojileri hakkında yüzeysel bilgiye sahip olan, kişisel bilgisayarlarını klasik ihtiyaçları için kullanabilen ve yapmak istedikleri için hangi uygulama ya da donanımı kullanacağını seçebilen ’’bilişim okur yazarı’’ tüm genel kullanıcıları hedefliyor.

Pardus 2009 Kurulum CD’sinde, internet araçları, ofis paketi, her tür görsel, müzik, film için oynatıcı ve düzenleyiciler, oyunlar gibi bir masaüstü kullanıcısının gereksinim duyacağı yazılımlar bulunuyor.

indirebileceğiniz link: You are not allowed to view links. Register or Login

Kaynak:AA
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2009, 17:29:50 Gönderen: F1 »
Bilgi Sınırı Olmayan Bir Denizdir. Bilgi Dileyense Denizlere Dalan Bir Dalgıçtır.

Çevrimdışı BiBLiYoMaN

• Çömez
  • **
  • Toplam: 12
  • Asortik de değilim wu-tangle kortizon!
    • msn spaces
Ynt: PARDUS 2009 çıktı
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2009, 17:10:59 »
Çıktıktan birkaç gün sonra kurdum ve kurulum 14 dk sürdü...Çok kararlı bir sistem olmuş emek harcayan herkese teşekkürler...

Çevrimdışı Fatih Emektar

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 214
  • ..::ESKİŞEHİRSPOR::..
« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2009, 14:39:31 »
Ben özgürlükicin.com dan cd şiparişi verdim ve bir hafta içerisinde elime geçti. Kurdum ve pardus 2008 e alıştığımdan dolayı ilk başlarda biraz zorluk çektim. Ama şuan gayet sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Teşekkürler Tubitak.
Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!

Bilişim Forum

« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2009, 14:39:31 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor