portakal

Gönderen Konu: yahoo dan atılan bir mail savcılık kanalı ile bulunabilir mi?  (Okunma sayısı 5858 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adonya

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
merhaba
yahoo dan atılan bir ihbar maili bulunmaktadır. açıkçası suç içeriği olup olmadığını da bilemiyorum. sonuçta bildiğim savcılık suç unsuru bulursa takip başlatacağını biliyorum.
benim merak ettiğim diyelim karşı taraf savcılığa suç duyurusunda bulundu. bu maili atan kişi ip ile bulunabilir mi?
2- bulunması ne kadar süre zarfında olur?
3- bu kişi hangi durumda bulunmayabilir?
4- yahoo bilgi verip vermeme konusunda serbest değil mi? bilgi vermek mecburiyetin de mi?
bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Çevrimdışı Menderes*

• Çırak
  • Toplam: 45
  • :::DENİZLİ:::
Ynt: yahoo dan atılan bir mail savcılık kanalı ile bulunabilir mi?
« Yanıtla #1 : 20 Temmuz 2009, 21:35:33 »
Savcılığın inceleme başlatması sonucunda IP numarası ile bulunması mümkün...Ancak;Bizim Türkiye de bürokrasi var,ne kadar süreceğini bilmiyorum ama Savcının IP den bulunmasını istemesi için baya önemli bir suç unsuru olması gerek diye düşünüyorum.Yoksa kişisel husumetlerin vb. dikkate alacağını da sanmıyorum...

Avukata danışman doyurucu bilgi almanı sağlayabilir.
Bir işe başlamak "bitirmenin" yarısıdır.

Çevrimdışı ugur20

• Çaylak
  • Toplam: 2
  • duanla yaşamadımki bedduanla öleyim
    • www.uguryuca.uni.cc
« Yanıtla #2 : 20 Temmuz 2009, 23:11:39 »
hot mail ise ıp adresi geliyor gönderen kişinin araştır hotmail mailde ıp görme diye

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 238
« Yanıtla #3 : 21 Temmuz 2009, 12:10:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
merhaba
yahoo dan atılan bir ihbar maili bulunmaktadır. açıkçası suç içeriği olup olmadığını da bilemiyorum. sonuçta bildiğim savcılık suç unsuru bulursa takip başlatacağını biliyorum.
benim merak ettiğim diyelim karşı taraf savcılığa suç duyurusunda bulundu. bu maili atan kişi ip ile bulunabilir mi?
2- bulunması ne kadar süre zarfında olur?
3- bu kişi hangi durumda bulunmayabilir?
4- yahoo bilgi verip vermeme konusunda serbest değil mi? bilgi vermek mecburiyetin de mi?
bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Ip adresi yurt dışı kaynaklı ise (gönderilen mail yurt dısıdan gönderilmiş ise) savcılık konu ile ilgilense bile kişinin bulunanama, konunun zaman aşımına ugraması, yazışmalara cevap verilememesi gibi problemlerden kişiye ulaşamayabilirsinizki ulaşamayacaksınızdırda..!
Kişi Türkiyeden bu maili atmışsa ve konunuzla gerçekten ilgilenen bir savcı ise, ip adresınden bulma ihtmalınız çok yüksek ama yinede zor.Turk telekom savcı kararı bile olsa bazen ip adresi bilgilerini bulamadıklarını!!! söyluyorlar.Bu tarz başka bir olaydan esınlenerek bunları paylaşıyorum sizlerle.
Normal şartlar altında siz internete bağlandıgınızda yanı ip adresı aldıgınızda turktelekom sizin nerde oladugunuzu bilir.Nerde oldugunuzu bilirden kastım; hangi telefon numarası o saatte , bu ip adresini almıştır?Telefon numarasından birçok bilgiye ulaşırsınız zaten.

Değerlendirme yaptığımızda
1-İp adresinden kişi bulunabilir.
2-Bulunmas süresi (açıkca söylemek istiyorum) kim olduğunuza bağlı olaraktan konunuzla ilgilenilmesine bağlı.Kesin birşey söylemek mümkün değil.2-3 gune halledilebilir bir konu ama sakın umutlanmayın.
3-Kişi yurt dışı bağlantılı bir mail atmışsa veya proxy kullanarak (türkiyede olmasına rağmen yurt dışı proxy kullanılmışsa)maili yollamışsa bulunamayabilir.
4-Yahoo nun bilgi verme politikası hakkında, benim bir bilgim yok fakat yurt dışındaki savcılık kanalı ile muhakkaki bilgi edilinebilir.

Bilişim Forum

« Yanıtla #3 : 21 Temmuz 2009, 12:10:27 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor