Gönderen Konu: ups güç kaynagı hakkında yardım  (Okunma sayısı 2924 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı by_bilekyigit

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
ups güç kaynagı hakkında yardım
« : 04 Ekim 2009, 20:53:28 »
arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum ilk sorum şu bende boost marka 650 va güç kaynagı var yaklaşık üç aydan beri kullanıyorum ama deneme imkanım olmamıştı yani bir elektrik kesintisine rastlamamıştım fakat kendim pc açıkken elektrik kesintisi yaptıgımda pc kapandı aynı güç kaynagına baglı olan adsl modem çalışırken pc çalışmadı ve açılıp kapanmaya başladı ben güç kaynagının yetersiz oldugunu düşünüyorum sizde aynı fikerdemisiniz başka bir dorum ise bu deneme sonra windows u normal olarak çalıştırın yazısı çıktı acaba bu denemem (elektrik kesik iken güç kayanagı pc yi bir kaç defa kendi kendine kapatıp açdı) pc ye zarar vermiş olurmu yani şu ana bir sorun yok ama ilerde olabilecek bir sorun yaratırmı (elektronik eşya konusunda baya kılım :D )

şimdiden teşekkürler....

Çevrimdışı meltem61

• Çömez
  • **
  • Toplam: 5
Ynt: ups güç kaynagı hakkında yardım
« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2009, 21:37:23 »
Bende güç kaynağı kullanıyorum... Ancak küç kaynağıma bir tek kasa nın kablosu bağlı... Her donanımın kablosunu güç kaynağına bağlarsanız bence kaldıramaz... 
||| meltem  |||

Çevrimdışı mertburgaz

• Çömez
  • **
  • Toplam: 4
  • Diego Alfredo Lugano Moreno (ToTa)
« Yanıtla #2 : 27 Kasım 2009, 10:29:49 »
Bilgisayarınızın kapanma nedeni, upslerde normalde 2 sn basarak açman lazım 2 snden uzun basarsan elektrik kesintilerinde devreye girmiyor. Tabi bu saniye ups e göre değişebilir. Ama genelde aynıdır.
Başka bir nedeni olacağını sanmıyorum. Birde akümülatör boşalmış olabilir. Belirtilen şarj süresince şarjda bırakmanızı öneririm. Kaldırdığınızda ağır ise şarjı vardır ama hafif ise akü boştur. Bunu göz önünde bulundurun.

Bilgisayarınız düzgün bir biçimde kapatılmadığı için böyle bir ekranla karşılaşmanız normal. Çok büyük bir sorun yaratmaz. Ancak o an çalıştığınız işler (word,excel vb.) veya yaptığınız ayarlamalar düzgün kapatılmadığı için kaydedilmez.

Bilişim Forum

« Yanıtla #2 : 27 Kasım 2009, 10:29:49 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor