portakal

Anket

veri tabanı bölümü mü daha iyi web tasarım bölümü  mü

veri tabanı programcılığı
7 (43.8%)
web tasarım
9 (56.3%)

Toplam Oy Verenler: 16

Oylama kapandı: 10 Kasım 2009, 15:42:34

Gönderen Konu: veri tabanı mı web tasarım mı  (Okunma sayısı 15353 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CeRNoBıL

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
veri tabanı mı web tasarım mı
« : 12 Ekim 2009, 16:42:34 »
Ben 10. sınıf bilişim teknolojileri bölümünde okuyorum.Seneye dallara ayrılcağız.Ben uzman fikri almak istedim.Bu konuda bilgisi olan abi ve ablalarımdan ya da bu bölümlerden birinden mezun olmuş birisinden yardım bekliyorum.Kısaca açıklama yaparsa sevinirim.

Çevrimdışı Ayşe Merve

• Çaylak
  • Toplam: 78
  • ** Has Osmanlı Kızı **
Ynt: veri tabanı mı web tasarım mı
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2009, 17:47:32 »
CeRNoBıL arkadaşım öncelikle forumumuza hoşgeldin.
Ben 11.sınıf Bilişim Teknolojileri Veri Tabanı dalı öğrencisiyim.Bizde bu yıl veri tabanı dalına ayrıldık.Bende senin gibi araştırma yapmıştım zamanında.Ama gördüğün üzere tercihim veri tabanından yana oldu.Şu dönemde benim fikrime göre web tasarımını hobi olarak evindede yapabilirsin.Çünkü web tasarımı çok yaygın olarak yediden yetmişe her kişi tarafından yapılabiliyor.Fakat veri tabanında işinin ehli olmadan ekmek yemen mümkün değil.bu nedenle iş imkanı açısından bakarsak olaya veri tabanı derim.Şu anda seçtiğim dal öğrenimi beni zorlasada çok memnunum.Tavsiye ederim. ;)
Sen miydin bana kafa tutan çocuk? :)

Çevrimdışı merve-58

• Çaylak
  • Toplam: 23
  • вιя кєşкє ∂αнα єкℓє∂ιм нαуαтıмα....
« Yanıtla #2 : 12 Ekim 2009, 19:56:21 »
Web programcılığı :) Benim alanım.En iyisini yaptıktan sonra ikisi de aynı..
hAyAt HeR zAmAn YaŞaMaYa DeĞeRdİ OySa....

Çevrimdışı Necmiye

• Genel Yönetici
  • Çaylak
  • Toplam: 55
  • Hedef Bilgi Toplumu...
« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2009, 11:33:23 »
Merhaba,

Bence programcılık daha ideal. Tabanı öğrendikten sonra programlama günümüzde daha önemli. Web tasarımında zaten belli kurslarlada eğitim alarak hobi şeklinde kişiler kendini geliştirip eğitebiliyor.

Programcılık eğitimi aldıktan sonra, wep tasarım içinde kurslara giderek her iki dalda kendini eğitmiş ve her iki bölümüde kendine meslek edinmeye gayret edebilirsiniz bence.

Yaşamında herşey gönlünce olması dileğiyle..

Hoşçakal.

*** Bu arada uzman kişilerden öneri istemişsin. Benim bu konuda fikrim sadece öneri mahiyetinde. Fikirlerimle düşünce ve kararlarında seni yanıltan olmak istemediğim için belirtmeyi uygun gördüm.***
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2009, 11:37:45 Gönderen: Necmiye »
Bilgi; alırken asla korkma, verirken asla kaçma..

... İyi Niyet, Hoşgörü ...

Çevrimdışı alone34

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 1
« Yanıtla #4 : 14 Ekim 2009, 15:29:33 »
Bende 10.Sınıf öğrencisiyim arkadaşım.Bana kalırsa web tasarımı seçmeni öneririm neden dersen  çünkü web tasarımın içinde veriyide öğreniceksiniz az çok.Bazı arkadaşlarımız hızlandırılmış web tasarım kursları falan diyor onlardan pek fazla bir şey öğrenemiyorsun.O yüzden onun kursuna giderim ben veriye giderim deme.Bana kalırsa web seç webte veriyide öğretiyorlar alt yapı kazanıyorsun... ;)

Çevrimdışı Ayşe Merve

• Çaylak
  • Toplam: 78
  • ** Has Osmanlı Kızı **
« Yanıtla #5 : 16 Ekim 2009, 15:54:10 »
Merhaba alone34  arkadaşım..
"Bana kalırsa web tasarımı seçmeni öneririm neden dersen  çünkü web tasarımın içinde veriyide öğreniceksiniz az çok." demişsin.Fakat belirteyim şuanda ben veri tabnı okuyorum ve tasarımı bize öğretiyorlar.Yani web tasarımında veri tabanı değilde veri tabanında tasarım öğretiyorlar aslında. ;) Çünkü yazdığımız programlar için belirli bi şekil vermek zorundayız ve çok kısıtlıda olsa tasarım işlemine elimiz değiyor.Ben birebir aynısı demiyorum tabiki çok büyük farklılıklar var veri tabanıyla tasarım arasında fakat kodlar birbirine yakın.ben fikrimi daha öncede söyledim gözüm kapalı veri tabanı dedim.Genede tercih senin. ;)
Sen miydin bana kafa tutan çocuk? :)

Çevrimdışı bilgisayar_adam

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #6 : 16 Ekim 2009, 21:31:04 »
Bana kalırsa veb tasarımı

Çevrimdışı CeRNoBıL

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #7 : 20 Ekim 2009, 16:46:03 »
ayşe merve ben senin fikrindeyim.sanırım seneye veri tabanı seçicem.ayrıca veri tabanında çok iyi para var.tabi kendini iyi geliştirirsen

Çevrimdışı Y@SİN

• Çaylak
  • Toplam: 10
  • arı/duru-yorum,oku/yazı-yorum,paylaş-ı-yorum
    • GÖZNURUNET.COM
« Yanıtla #8 : 21 Ekim 2009, 13:54:47 »
Her önüne gelen Web tasarımına yöneliyor bu nedenle alt yapı ile ugraşsan daha çok kazanabilirsin?
SEVGİ İNSANI İNSAN YAPAN EN BÜYÜK DEĞERDİR

Çevrimdışı WhiteScars

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 143
  • (,^^)
« Yanıtla #9 : 22 Ekim 2009, 17:57:06 »
Web programcılığı veri tabanı uzmanı olsanda yapabileceğin bir iş. Ama tam tersi kolay bir iş değil. Veri tabanı uzmanlığını tercih etmen senin için daha iyi olacaktır. Oracle ve MSSQL veritabanı sistemlerini düzgün bir şekilde öğrenebilirsen ilerde gayet iyi paralar kazanabileceğini düşünüyorum.
İnsanoğluna bırakabileceğiniz en güzel miras tecrübelerinizdir...

Çevrimdışı supportes89

• Çömez
  • **
    • Sen Sadece Hayal Et
« Yanıtla #10 : 03 Kasım 2009, 13:02:21 »
Bence Veri tabanı programcılığı derim cünkü web tasarımı biraz uğraşan herkez yapabiliyor.
Ama veri tabanı programcılığını bilgisi olmayan kişi kolay kolay yapamaz.
Tercihim Veri Tabanı Programcılığı
Türkiye'nin Resmi Dili TÜRKÇE'dir

Bilişim Forum

« Yanıtla #10 : 03 Kasım 2009, 13:02:21 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor