Gönderen Konu: YAZICI SORUNU ACİL  (Okunma sayısı 24610 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BETÜŞ_Ş

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
YAZICI SORUNU ACİL
« : 13 Ekim 2009, 16:52:37 »
Arkadaşlar bugüne dek yazıcımda bir problem yoktu ama bu gün mürekkepbim bitmişti doldurtdum bir bilgisayarcıda şimdi ise önemli bir belgeyi yzadırmam gerekiyor ama hiç bir şekilde yazdırmıyor yazıcı boş sayfa veriyor lütfen acil yardım ederseniz sevinirim yazıcı Lexmark 1300 series
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2009, 16:54:57 Gönderen: BETÜŞ_Ş »

Çevrimdışı İsmail YÜKSEL

• Usta
  • Toplam: 53
  • TEMP
Ynt: YAZICI SORUNU ACİL
« Yanıtla #1 : 13 Ekim 2009, 18:58:46 »
Kartuşu, yuvasına tam oturtamadınız galiba. Ama genelde öyle birşey olsa yazıcınız kartuş bulunamadı derdi.

Yada şöyle birşey diyeyim. Genelde kartuş dolumu yapıldıktan sonra mürekkep akmasın diye girişlere bant çekilir. Eğer sizde de bu bant çekildi ise onu çıkarmayı unutmuş olmayasınız? Kontrol etmenizi tavsiye ederim.
TEMP

Çevrimdışı ***_€da_***

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #2 : 13 Ekim 2009, 23:49:51 »
yazıcı sorunu benmde başımın belasıydı bir aralar.kartuş dolumunda bir hata olabilir,yerine tam oturmamış olabilir.akla gelmeyen usb bağlantı kablosunun bozulması . . .sırf buyüzden yazıcıyı mahvediyodum. ???
kaldırıp tekrar kurmayı dene istersen.

Çevrimdışı BETÜŞ_Ş

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2009, 11:05:02 »
arkadaşlar kartuş görntülenmiyor yani ? işaretiyle gösteriliyor tekrardan takıyorum olmuyor arkadaşlar yardım edin lütfen

Çevrimdışı İsmail YÜKSEL

• Usta
  • Toplam: 53
  • TEMP
« Yanıtla #4 : 14 Ekim 2009, 15:08:27 »
Tekrar denemelerinize rağmen yazıcı kartuşu görmüyor ise büyük bir ihtimal kartuş yuvalarında problem var. Onuda tekrar çıkarıp takmanızı öneririm.
TEMP

Çevrimdışı BETÜŞ_Ş

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #5 : 01 Mart 2010, 20:59:02 »
arkadaşlar şimdi de yazıcım kartuş yok diyor
ama yazıcı  programına girdiğim de kartuş görünüyor hiç bir belgeyi yazdırmıyor kartuş yok diyor ne yapmalıyım yardım edin
bu yazıcıdan çok çektim

Çevrimdışı Tekno_Sever

• Çaylak
  • Toplam: 6
  • T€Kn0|0j!y1 §€\/!Y0Rµl\/l
« Yanıtla #6 : 02 Mart 2010, 14:18:33 »
Kartuşu yanlış bağlamış olabilir misiniz?Yerlerini kontrol edin veya tekrar çıkarıp takın.
I l_ () \/ € Y 0 µ T £ l< l\l 0
T £ l< l\l 0 _ § € \/ £ R

Çevrimdışı Melih KOTBAŞ

• Çaylak
  • Toplam: 12
« Yanıtla #7 : 02 Mart 2010, 14:29:31 »
Yazıcınızda renkli ve siyah (2 adet) kartuş bulunuyorsa önce siyah olanı manyetik alanını bir kağıda sürün..sonra aynı şekilde renkli kartuş için yapın..siyah kartuştan tam siyah ve renkli olanı mavi,siyah ve kırmızı çıkıyor mu? sildikten sonra kartuşları tek tek takın ve hata mesajlarına bakın..

Çevrimdışı BETÜŞ_Ş

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #8 : 02 Mart 2010, 19:57:34 »
Siyah Renkli kartuşların değiştirilmesi ...
Yazıcının siyah ve renkli kartuşlarını değiştirmek için lütfen aşağıdaki anlatılanları yapın
 Geçerli yazdırma işlemi iptal edildi
1. Mürekkep kartuşlarını değiştirin
2.Yazdırma işini tekrar gönderin

Kartuşun içinde değişen miktarlar da mürekkkep kalacaktır

diye bir ekran geliyor ne yapmalıyım lütfen yardım edin ders notlarımı çıkarmak zorundayım

Çevrimdışı Tekno_Sever

• Çaylak
« Yanıtla #9 : 03 Mart 2010, 13:12:34 »
Kartuşlarını yanlış takmış olabilirsiniz (Siyah kartuşu renkli kartuş bölümüne takmış olabilirsiniz) Aslında lexmark yazıcıları ile ilgili bir bildiğim yok.Aynı sorunun benzeri hp yazıcıda olmuştu kartuşların yerini değiştirince çözülmüştü bu sorun.

Çevrimdışı BETÜŞ_Ş

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #10 : 05 Mart 2010, 20:06:38 »
yok mu arkadaşlar bir yardım eden herşeyi doğru yerleştirdim ama bir türlü yazdırmıyor
ders notu çıkaracağım  bağlantı noktalarını kontrol ettim

Çevrimdışı teknolojikali

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 1
« Yanıtla #11 : 05 Mart 2010, 22:49:26 »
  Yazıcıyı uzun süredir kullanmıyorsan ve yeni dolum yaptırdıysan mürekkep püskürtme uçlarını tıkamış olabilir. Eğer böyleyse kartuşu değiştirmen gerekebilir.

Çevrimdışı Yasin MENEKŞE

• Usta
  • Toplam: 74
  • " Hayal Kurmak Bilgiden Daha Önemlidir. "
    • Kişisel Sitem
« Yanıtla #12 : 07 Mart 2010, 23:51:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
  Yazıcıyı uzun süredir kullanmıyorsan ve yeni dolum yaptırdıysan mürekkep püskürtme uçlarını tıkamış olabilir. Eğer böyleyse kartuşu değiştirmen gerekebilir.
bunu demişsin fakat eğer bu kartuşlar profesyonel bir dolumcuya gitmediyse dediğini yapabilir fakar profesyonel bir kartuş dolum yeri zaten kartuşları yıkıyor temizliyor sağlamlığını kontrol ettikten sonra dolumunu yapıyor. ve o kartuşlarla kendi makinalarında birer test çıktısı alıyor.

BETÜŞ_Ş
1. sen eğer kartuşları bir bilgisayarcıya verdiysen mahalle kenarında biryerde büyük ihtimalle o kartuşları şırınga ile dolum yapmıştır. bu demek oluyor ki kartuşunun içi pis ve hava alması demek buda kartuşunun ağzının kurumasına buda senin yazıcıdan çıktı almana engel olması demektir. sonuç olarak kartuşlar BOZULMUŞTUR...

2. zaten uretilen yazıcıların beyinlerine işlenen kartuşlar tek sefer kullanım içindir. 2. dolumda kartuşunun mürekkep miktarını söylemez bazı yöntemlerle elektronik bölgeye şasi yapmak gerekir ki kartuşu sıfır olarak tanısın.

3. dolum yaptığın yer eğer hassas davranmadıysa kartuşlarının manyetik kısımlarındaki en ufak bir zarar dahi çalışmamasına neden olabilir.

son olarak söylemek gerekirse ya 20 ile 80 dolar arası (modeline göre değişir) kartuşarı alırsın makineyi kullanırsın yada yeni bir yazıcı alır birdahakinde kartuşları işinde uzman yerlere doldurtursun bu sayede sorun kalmaz ;)

not: lazer yazıcıların tonerleri 7 kere  dolum oluyor ve bu tonerler her dolum olduğunda üzerindeki çip yenisiyle değişiyor. sıfır toner olarak görsün diye...

Yasin MENEKŞE
AkzoNobel Kemipol - Kansai Altan'da Laboratuar Teknisyeni 

Çevrimdışı ADB

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #13 : 24 Mart 2010, 21:51:53 »
Bir laser toner, iyi kullanılan malzeme ve zamanında değişen parçalarla, sayısız kez doldurulur.Kartuş ise tam bir muamma olup, ne kadar iyi malzeme de kullansanız,ne zaman ve nasıl bozulacağı belli değildir.Eninde sonunda yeni bir kartuş almak kaçınılmazdır.

Çalışıpta boş sayfa veren kartuşlar ise, tıkalı kartuşlardır.Tıkalı kartuşlara neden olan, şırınga ile doldurulması değildir.Makine ile dolumda da şırınga kullanılmaktadır.Yurt dışında insanlar ve profesyoneller, gereksiz dolum makineleri yerine elde şırınga ile dolum yapmaktadırlar.Makine boşa masraf ve kandırmacadan başka bişe değildir.İnkjet kartuşların % 80 i makine eşliğinde bile doldurulamamaktadır.

Kartuşların tıkalı olmasında ki hata payı % 70 kartuşun zamanında doluma ulaştırılmaması ( Kullanıcı Hatası ) ve % 30 uyumsuz - kalitesiz mürekkep ( dolumcu hatası ) kullanılmasıdır.Kalitesiz mürekkep bile çalışan bir kartuşta en az 40 sayfaya yakın çıktı verir.Eğer kartuş boş sayfa veriyorsa mürekkep kanalları katılaşmıştır ve tıkalıdır.Tıkalı bir kartuşu açmanın bir çok yolu mevcuttur. www.ankaratoner.com

İyi bir dolumcu kartuşun faal hale getirelemeyecek kadar tıkalı olduğunu bilir ve yeni bir kartuş önerir.700 adetten fazla inkjet kartuş mevcuttur.Bunların hepsinin testini dünyada alabilen tek bir yer bile yoktur.

Kartuşlarda renk karışımını çözmek mümkün değildir.Dıştan enjekte edilen ve temizleme yapıldığı sanılan kartuşlarda rezistanslar bozulmaktadır.Kartuşlar vakumlama ile bir yere kadar temizlenebilir o da çok fazla bir şey değiştirmez.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2010, 21:54:00 Gönderen: ADB »

Çevrimdışı Tekno_Sever

• Çaylak
« Yanıtla #14 : 27 Mart 2010, 21:17:59 »
bilgisayarın yazıcıyı tanımıyor olabilir.Benim pardus'ta da yazıcıyı tanımadı.Yazıyı windows'a girip yazdırdım.Yazıcının sürücüsünü yeniden kurmayı denedin mi?

Çevrimdışı alex57

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #15 : 21 Şubat 2013, 12:15:56 »
Kartuş problemi hepimizde var diyebilirim,birde artık günümüzde kartuş fiyatları tavan yaptı yazıcı fiyatına kartuş dolduruyorsunuz yok böyle birşey :) Yazıcı alırken veya yazıcı seçerken çok dikkatli seçmek gerekir sonradan başınız ağrımasın diye kartuş konusunda http://www.cescesor.com/Surekli-Murekkep-Besleme-Sistemi,LA_158-2.html adresini ziyaret edebilirsiniz kartuşlarımı bende burdan dolduruyorum,bitmeyen kartuşlar filan var.

Bilişim Forum

« Yanıtla #15 : 21 Şubat 2013, 12:15:56 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor