portakal

Gönderen Konu: facebook ve msn adresim kırıldı  (Okunma sayısı 2678 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bariskan

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
facebook ve msn adresim kırıldı
« : 21 Ekim 2009, 20:23:33 »
merhabalar herkese.Benim yaklaşık 2 ay önce msn ve facebook adreslerim kırılarak facebook kişisel iletime beni rençide edici bi takım yazılar yazıldı ve bende buna istinaden şikayetçi oldum.fakat olaydan bir kaç gün sonra bunu yapanın eski erkek arkadaşım olduğunu öğrendim daha doğrusu kendisi özür diliyerek bana şifreleri geri verdi.fakat olay kamu davası olduğundan davayı savcılık ben geri çekmek istesemde yürütüyo.ona bi zarar gelmesini istemiyorum bu noktada ne yapılabilir tesbit edilirmi ve sonraki safaat nasıl olur yardımlarınız için teşekkür ederim.

karakabus_

• Ziyaretçi
Ynt: facebook ve msn adresim kırıldı
« Yanıtla #1 : 22 Ekim 2009, 10:07:01 »
öncelikle eski erkek arkadaşınızın yaptığının çok yanlış olduğunu belirtmek isterim. siz şikayetinizi geri aldığınıza dair bir dilekçe ile müracaatta bulundunuz mu peki? ortada bir suç olduğu kesinleştiği sürece savcılık davayı yürütür. suç insanların özel hayatına tecavüz, kişisel haklarına saldırı şeklinde değerlendirilebilir. eğer suçlu ortaya çıkmazsa bu olay daha da büyür. suçlunun daha önceden vukuatı yoksa ve siz şikayetinizi geri aldıysanız cezası hafif olur veya olmaz. buradaki tek sorun suçlunun ortaya çıkmaması. Türk Ceza Kanunu hakkında pek bilgi sahibi olmadığım için 3 ay, 5 ay demem yanlış olur. mahkemeye çıkarsa buna hakimler kara verir.

Çevrimdışı varduex

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
« Yanıtla #2 : 22 Ekim 2009, 12:54:50 »
Aşağıdaki siteye üye olup soru sorabilirsin.Hukukçular bizden daha iyi bilirler.
You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı Ahmet Küçüktığlı

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 280
  • Hedef Bilgi Toplumu
    • www.bilisimruzgari.com
« Yanıtla #3 : 22 Ekim 2009, 14:55:04 »
İlerleyen günlerde yapmış olduğunuz şikayetler sonucunda açılacak bir dava sonucunda şikayetinizin bulunmaması doğrultusunda şahıs herhangi bir ceza almaz.
İnsanın kendi kabiliyetini saklaması, büyük bir kabiliyet işidir. La Rochefoucauld

Bilişim Forum

« Yanıtla #3 : 22 Ekim 2009, 14:55:04 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor