Gönderen Konu: Belirsiz MSN ve Email Mesajlar Hakkında Uyarı !  (Okunma sayısı 2723 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bölükbaşı

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 160
Belirsiz MSN ve Email Mesajlar Hakkında Uyarı !
« : 18 Kasım 2009, 12:44:33 »
Aşağıdaki mesaj bana uyarı olarak gelmiştir, burada belirtmek istedim.

UYARI:

- B. U. kod adlı bir hacker rekor denemesi için tüm Türkiye' de ki kullanıcıların adreslerini imha edeceği belirtiliyor.

- Ve yapıyor, onun için sakın listenize ''REA '' adlı bir MSN adresi kabul etmeyin, artı tüm listenizdekileri uyarın çünkü listeden biri kabul ederse sizde hacklenirsin.

AYRICA;

- Microsoft ve Norton son derece tehlikeli bir virüs keşfettiler.

- Şimdilik onu zararsız hale getirebilecek bir program bulunmamakta.

- Bu virüs Matrix'e hoş geldiniz adı altında PPS ile geliyor.

- Açtığınız takdirde, 10 saniyelik bir çizgi film'den sonra harddiskiniz bitti diye bir yazı çıkıyor ve artık çok geç !

- Hard diskiniz çöktüğü gibi, adres defterinizde yollayanın eline geçiyor.

- Ve sizin isminizle virüs yayılmaya devam ediyor.

- Bunu engellemek için Lütfen bu emaili arkadaşlarınıza yollayın.

- Bu virüsün adı ''NWİN 27'' ve fransız bir hacker tarafından yazıldı.

Matrix'e Hoş Geldiniz yazan Mail'i açmayın!

Benzer mesajlar sürekli emaillerde dolaşıyor ama bu biraz daha önem arz ettiğini düşünüyorum.

Çevrimdışı Tekno_Sever

• Çaylak
  • Toplam: 6
  • T€Kn0|0j!y1 §€\/!Y0Rµl\/l
Ynt: Belirsiz MSN ve Email Mesajlar Hakkında Uyarı !
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2010, 16:29:57 »
Bunun gibi V reporter diye bir virüslü e posta var.Bu yöntemle de sizi bir basit dosya ile hackliyorlar (bir arkadaşımdan duydum)

Arkadaşlarınız resim deyip resim sitesi diye bir adres gönderiyorlar.Sakın bu adresi kaydetmeyin!Ben yaşadım.Msn solucanı diye bir virüs bulaştı.Msnim kapalı olduğu zamanlar çevrimiçi olup çevrimiçi olan herkese o zararlı linki atıyor.Neyseki ben o virüsü bulup sildim.

Msniniz kapatılacak diye yazılı e postalar geliyor.Sizin tekrar şifre oluşturmanızı istiyor.O bahane ile 500 kişinin e postası hacklendi.

Sizi ruhsal açıdan üzdüren ve şu süre içinde arkadaşına ilet,ilet tuşuna basman yeterli ve yazım hatalı e postaları da iletmeyin.İletirseniz msnin giriş bölümünde şifrenizi alıp hackliyorlar.

Reklamlar vardır şifre bulucu diye.O yöntemle hem cep telefonunuz hem de msniniz dolandırılıyor.

Reklamlı e postalarınızı hiç açmadan silin (xxx.com sizi bekliyor,En yeni ürün:xxxx,xxxx adlı kullanıcı sizi xxx'e çağırıyor)

Mağdur olmamanız için benden yaşanılmış uyarılar
I l_ () \/ € Y 0 µ T £ l< l\l 0
T £ l< l\l 0 _ § € \/ £ R

Bilişim Forum

Ynt: Belirsiz MSN ve Email Mesajlar Hakkında Uyarı !
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2010, 16:29:57 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor