Gönderen Konu: Pardus MEB İşbirliğinde Eğitim  (Okunma sayısı 2279 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tekno_Sever

  • Çaylak
  • ***
  • İleti: 197
  • Toplam: 6
  • T€Kn0|0j!y1 §€\/!Y0Rµl\/l
Pardus MEB İşbirliğinde Eğitim
« : 03 Mart 2010, 13:39:00 »
Pardus MEB İşbirliğinde Eğitim

TÜBİTAK UEKAE ile MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü işbirliğinde 155 bilişim teknolojisi öğretmenine, Mart-Ekim 2010 döneminde Pardus eğitimi verilecek.

TÜBİTAK UEKAE bünyesinde geliştirilen Pardus işletim sisteminin yaygınlaştırılması hedefi çerçevesinde, TÜBİTAK UEKAE ile MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (EĞİTEK) büyük bir işbirliğine imza atılıyor. Türkiye'de özgür yazılım eğitimini yaygınlaştırmaları hedeflenen bilişim teknolojileri öğretmenlerinin Pardus teknolojileri konusunda yetkin birer eğitmen niteliği kazandıracak önemli bir proje hayata geçiriliyor.

Proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilden eğitimlere başvuran bilişim teknolojileri öğretmenleri ve Milli Eğitim Bakanlığı personeline yönelik Pardus eğitimleri verilecek. İlki 1 Mart 2010 tarihinde başlatılan eğitimlerle, yıl içerisinde 155  formatör öğretmenin temel ve ileri seviye Pardus işletim sistemi eğitimi alması hedefleniyor.

Öğretmenler Pardus Öğreniyor

Her bir eğitim sonunda gerçekleştirilecek seviye tespit sınavları ile eğitmenlerin başarı seviyeleri ölçülerek, başarılı olan kursiyerlere Katılım Belgesi ve Hizmet içi eğitim sertifikası verilecek. Eğitimler, temel ve ileri seviyeler olmak üzere iki aşamalı bir seviyelendirilme ile EĞİTEK'e özgü bir müfredat çerçevesinde gerçekleştirilecek. Verilecek Pardus eğitileri ile, MEB bünyesinde Linux ve Pardus konularında gereksinim duyulan yetkin ve bilgi sahibi eleman ihtiyacı karşılanması hedefleniyor.

Mart – Ekim 2010 döneminde gerçekleştirilecek toplam 10 adet eğitimin 7 adedi temel giriş seviyesi Pardus eğitimi, 3’ü ise ileri seviye Pardus eğitimi olarak gerçekleştirilecek. Eğitimler süresince katılımcı formatör öğretmenler, Pardus ve teknolojileri konusunda bilgi sahibi olur iken, aynı zamanda kendi illerinde yer alan öğretmenlere de Pardus öğretecekler.

Kaynak: www.pardus.org.tr
I l_ () \/ € Y 0 µ T £ l< l\l 0
T £ l< l\l 0 _ § € \/ £ R

Çevrimdışı Professional

  • Çaylak
  • ***
  • İleti: 212
  • Toplam: 3
Ynt: Pardus MEB İşbirliğinde Eğitim
« Yanıtla #1 : 23 Eylül 2010, 10:59:46 »
Pardus öğrenen öğretmenlerhemenöğrendiklerini öğrencilerine
 anlatarak pardusu tüm öğrencilere tanıtmalıdırlar.

Pardus öğrenen öğretmenler sit aracılığıyla bilgilerini paylaşarak
pardusus yayılmasına ve tanıtılmasına yandımcı olabilirler.

Bilişim Forum

Ynt: Pardus MEB İşbirliğinde Eğitim
« Yanıtla #1 : 23 Eylül 2010, 10:59:46 »

 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor