Gönderen Konu: laptopta ekran kartı değiştirilirmi  (Okunma sayısı 3775 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmetozguc

• Çömez
  • **
  • Toplam: 1
laptopta ekran kartı değiştirilirmi
« : 04 Nisan 2010, 22:48:15 »
merhaba benim laptopta ekran kartı sorunum var sorunum var derken tam ekran video veya film izlediğimde ekranım kararıyo ve laptop hiç bir komut almıyor power düğmesinden de kapanmıyor ancak bataryayı çıkarmak koşuluyla kapanıyor buda benim canımı sıkıyor bunun da ekran kartından kaynaklandığını biliyorum ekran kartı mb yükseltmek istiyorum yeni bir ekran kartı takıp değiştirmek istiyorum bilgisayarım casper nirvana 15.4 ekran (ekran kartı da NVIDIA GeForce 9300M GS) sanırım 256 mb bunu yükseltme imkanım varmı teşekkürler bu arada kimseyede casper tavsiye etmiyorum

karakabus_

• Ziyaretçi
Ynt: laptopta ekran kartı değiştirilirmi
« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2010, 08:03:39 »
benimde aynı seninkine benzer bir sorunum vardı. benim laptopta casper 15.4 ekran 512 mb 9300M GS vs... bende casper müşteri hizmetlerine bununla ilgili bir mesaj attım. işte benim laptopta 512 mb ekran kartı var değişir mi diye. cevap geldi. laptoplarda bu tür parçaları değiştirmek riskli bir işmiş. laptop olduğu için bu tür parçalar zor temin edilebiliyormuş ve de maliyeti oldukça yüksekmiş. eğer bilgisayarının garantisi devam ediyorsa servise ver. benimde power düğmesinden açılmıyordu bende servise verdim 2 hafta oldu bakalım ne zaman gelecek.

laptop iki haftalık biri aradan sonra geldi. sorun anakarttan kaynaklanıyormuş. bilgisayarın power düğmesine bastığım zaman açılmıyordu. en az 5-6 kez power düğmesinden aç - kapa yapıyordum. ondan sonra açılıyordu. anakartı değiştirmişler.şimdilik problem yok gibi.
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2010, 06:43:10 Gönderen: Samet Bay »

Bilişim Forum

Ynt: laptopta ekran kartı değiştirilirmi
« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2010, 08:03:39 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor