portakal

Gönderen Konu: Ekran Kartı Hafızası Paylaşımlı  (Okunma sayısı 6267 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vanpir817

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 1
Ekran Kartı Hafızası Paylaşımlı
« : 09 Nisan 2010, 13:55:43 »
Merhaba Arkadaşlar Bir sorum olaca.
Taşınabilir bilgisayar almayı düşünüyorum Onun için  araştırma yaapıyorum.

Ekran Kartı Hafızası  Paylaşımlı olması Avantajmı Yoksa Eksi bir avantajmı.
Siz Paylaşımlı olmasını tavsiye ediyormusunuz.?

Ekran Kartı Hafızası  Paylaşımlı Ne demek Acıklarsanız sevinirim.

Çevrimdışı paçimo

• Çömez
  • **
  • Toplam: 2
Ynt: Ekran Kartı Hafızası Paylaşımlı
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2010, 14:58:19 »
paylaşımlı ekran kartı anakart üzerinde gelir ve de sistem belleğinden kullanır..bu yüzden ismi paylaşımlıdır.office uygulamaları ve internet gibi işler için paylaşımlı ekran kartı yeterlidir..oyun oynayacağım ya da 3D modelleme, çizim vs.. yaparım diyorsanız harici ekran kartlı (64MB ATI gibi) modellere bakmalısınız

karakabus_

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2010, 15:08:47 »
ekran kartı minimum 256+ mb paylaşımsız olursa daha iyi olur. paylaşımlı ekran kartları RAM'den yararlanır. mesela 128 mb paylaşımlı ekran kartınız ve bilgisayarınızda 2 gb RAM var diyelim. o 128 mb ekran kartını RAM ile 256, 384 veya 512 mb yapabilirsiniz ne kadar destekliyorsa. 128 mb ekran kartı + 256 mb RAM = 384 mb yaptığınız zaman o 2 gb olan RAM miktarı 1.75 gb oluyor. ancak oyunlarda pek tatmin etmiyor.
ama şimdiki ekran kartları 1 gb ekran kartı + 1 gb RAM = 2  GB şeklinde oluyor. bunlardan alabilirsiniz.

paylaşımsız bir ekran kartı her zaman için daha iyi sonuçlar verir.

Çevrimdışı Tekno_Sever

• Çaylak
  • Toplam: 6
  • T€Kn0|0j!y1 §€\/!Y0Rµl\/l
« Yanıtla #3 : 11 Nisan 2010, 19:46:01 »
Eğer raminiz yüksek ise paylaşımlı olmasında bir sorun yok.Zaten paylaşımlı ekran kartı demek,ram'e bağlı kart demektir.Ama raminiz düşük ekran kartı paylaşımlı ise almamanızı tavsiye ederiz.Benim bilgisayarda da paylaşımlı kartı var.Kart yüzünden bilgisayardaki hiçbir oyun net görüntüye sahip değil (Örneğin olarak half life oyununda suyun altında her yer kapkaranlık gibi görünüyordu)Ama paylaşımsız ekran kartı alırsanız belki sizin için daha iyi olabilir.Bilgisayarın parçaları değiştirmeden önce ekran kartım paylaşımsız ama ramim düşüktü. (Half life oyununda suyun altı iyi gözüküyordu)Ama ram düşük olduğu için bilgisayarım çok kasıyordu :D Eğer laptop alacaksanız paylaşımsız ekran kartı olanını alın ama masaüstü bilgisayar alırsanız parçasını değiştirmek için bir şansınız olur.Gerekli parçaları tüm teknoloji marketlerinde bulabilirsiniz.
I l_ () \/ € Y 0 µ T £ l< l\l 0
T £ l< l\l 0 _ § € \/ £ R

Bilişim Forum

« Yanıtla #3 : 11 Nisan 2010, 19:46:01 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor