portakal

Gönderen Konu: excelde tarih fonk. dan kaynaklı ###### hatası  (Okunma sayısı 3416 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kimyaci

• Çömez
  • **
  • Toplam: 1
excelde tarih fonk. dan kaynaklı ###### hatası
« : 13 Nisan 2010, 21:17:59 »
mrb. ben bir hücreye örneğin 01121992 şeklinde tarihi yazıp enter deyince ####### hatası alıyorum ve negatif veya çok büyük olan  tarihler böyle gösterilir diye yazıyor bunun yerine enter diyince 01.12.1992 olmasını isityorum bunu bütün hücrelere nasıl uygulayabilirim. yazmam gereken çok fazla tarih var ve bunun için zamanım kısa bilen arkadaşlar cevap yazabilirse sevinirim.

google da arama yaptım mic. un kendi sitesinde kısa bir açıklama ve sütunları genişletmeyi veya başka fonk. değiştirmeyi denedim fakat bununla alakası yok. bunu hem ofice 2007 de hem de 2003 de denedim ikisinde de aynı hatayı alıyorum.

acilen cevap yazarsanız sevinirim. teşekkürler.........

Çevrimdışı fırat56

• Çömez
  • **
  • Toplam: 3
Ynt: excelde tarih fonk. dan kaynaklı ###### hatası
« Yanıtla #1 : 14 Nisan 2010, 17:26:45 »
Uygulama bölgesini seç>Sağ tık>Hücreleri biçimlendir>Sayı>Kategori:Tarih>Tür(Biçim seç)>Tamam
Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri varsa; orada güneş batıyor demektir !...

Çevrimdışı kimyaci

• Çömez
  • **
« Yanıtla #2 : 14 Nisan 2010, 20:11:22 »
onu denedim zaten hatta az önce bunu yine denedikten sonra 01012004 yazdım. normalde oto. olarak bunu 01.01.2004 yapması gerekirken 08.10.4670 yaptı. ben şunu anlamıyom. çok karmaşık işleri yapan excel bu basit işlerde neden çalışmıyor, benim bu basit fonk. gerçekten çok ihtiyacım var. ama işe yaramıyor, acaba ofiice için harcadığımıza değiyor mu bilmiyorum.........

Çevrimdışı pinargorgun

• İlk Adım
  • *
  • merhaba
« Yanıtla #3 : 31 Temmuz 2010, 16:39:54 »
arkadaşlar peki ben tarih hücresini word veya excel den nasıl hicri ay takvimine dönüştürebilirim (15 ramazan 1420)şeklinde meselâ
özürlü olduğum için kimseden özür dilemiyorum

Bilişim Forum

« Yanıtla #3 : 31 Temmuz 2010, 16:39:54 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor