Gönderen Konu: Lcd Monitör Tavsiyesi  (Okunma sayısı 3568 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı S£rkan

• Çömez
  • **
  • Toplam: 2
Lcd Monitör Tavsiyesi
« : 26 Nisan 2010, 11:59:57 »
Arkadaşlar hali hazırda crt (tüplü) olan monitörümden lcd monitöre geçiş yapmayı düşünüyorum.Olması gereken, bana uygun olan, özelliklerini kısmen belirlemiş olsamda (19'', 1440*900 çözünürlük, 5 ms tepkime, 1000:1 kontrast, 300 cd/m parlaklık, dinamik kontrast ?) tam bi karar verebilmiş değilim özellikle ''analog+dvi mı ? yoksa ille dvi şart değil'' konusunda kararsız kaldım.Fiyat olarak aşırıya kaçmayan maksimum 400 lira civarında,marka olarakta ilk başlangıçta lg, samsung, philips markalarını tercih olarak seçtim ve özellikle bu markaların ürünlerini inceledim.Philips markasında gerek sadece analog girişli olsun gerekse analog+dvi girişli olsun daha uygun seçenekler buldum fakat hala kararsızım.Sizinde bu konuda önerilerinizi, dikkat etmem gereken hususlarda yardımlarınızı bekliyorum.Tekrar belirtiyim marka olarak bu 3 markadan olması tercihimdir şimdiden teşekkürler.
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2010, 12:02:19 Gönderen: S£rkan »

Çevrimdışı Melih KOTBAŞ

• Çaylak
  • Toplam: 12
Ynt: Lcd Monitör Tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 26 Nisan 2010, 19:40:09 »
tek tavsiyem ''Hp'' Markasından uzak olmanız. :)

Çevrimdışı musty34

• Çömez
  • **
  • Toplam: 1
« Yanıtla #2 : 29 Nisan 2010, 00:29:39 »
marka olarak samsung u onerırım.4 sendir samsung un 920n(19 inc) modelını kullanıyorum.2.senenin dolmasına 3 ay kala ekranın sag ust kosesınde bı morluk cıktı musterı destek hattını aradım 2 gun sonra kargo geldı aldı bi hafta içersınde yapıp getırdıler.herhangı bı ucret de talep etmedıler ve o gunden sonra da herhangı bı sorunla karsılasmadım.
ama ozellık bakımından hernagı bı tavsıyede bulunamayacagım.

Çevrimdışı daemon400

• Çırak
  • Toplam: 25
« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2010, 14:29:10 »
3 ay önce lg nin 21 inç w2243s modelini aldım güzel monitör vatan coumpter fiyatı uygun bu monitörün ama sen genede almadan önce bir araştırma yap fiyat farkı oluyo
Küçük işleri iyi yapmak, büyük işleri daha iyi yapabilmeye giden yoldur.

karakabus_

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 30 Nisan 2010, 07:56:38 »
tercih ettiğin markaların monitör fiyatları biraz yüksek. marka olması sebebiyle. sana bu markaların dışında bir monitör tavsiye edebilirim. artık LCD monitörler yavaş yavaş piyasadan kalkıyor. o yüzden sana LED LCD monitör almanı tavsiye ederim. istersen aşağıdaki linke bak. bu marka hakkında biraz araştırma yaptım. marka Alman. iyi bir ürüne benziyor.

You are not allowed to view links. Register or Login

tek tavsiyem ''Hp'' Markasından uzak olmanız. :)

neden böyle bir yargıya kapıldınız? herhalde başınızdan bir olay geçti.
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2010, 08:03:02 Gönderen: Samet Bay »

Çevrimdışı S£rkan

• Çömez
  • **
« Yanıtla #5 : 30 Nisan 2010, 12:52:52 »
Bu markaları tercih etme sebebim, (tabiki istisnalar dışında) aldıktan sonra pek bi sorun yaşamıyacağımı bemi hayal kırıklığına uğratmıyacaklarını düşünmem onun için bu markaların ürünlerine yöneldim  illa marka olmasını istediğim için değil zira bu markalar bu alanda kendini kanıtlamış olanlar.Led monitörler konusunda bende ilk başta led olarak düşündüm fakat daha pek yaygınlaşmadığı için ürün yelpazesi dar ondan pek yönelmedim Led lcd`ye gel gelelim ki Lcd monitörlerin en azından bi 10 yılı daha olduğunu düşünüyorum şu andaki tüplü monitürün durumuna düşmesi için.Önerdiğininiz ürüne baktım, teşekkür ederim, Dvi girişi olsaydı düşünebilrdim zira bu saatten sonra lcd alıyorsak dvi girişi olması gerektiğini düşünüyorum, marka olarak Aoc markasını bende inceledim ilk başlarda benim incelememe göre bir Amerikan malı Avrupa`da bu konuda ağırlı olan ve diğer markalardan önemli bir farkları sadece Lcd üretiyor olmaları (monitör ve televizyon) fakat Türkiye girişi de aslında baya olmuş olan ama bir türlü burda kendini ispatlayamayan  bir marka onun için pek güvenemiyorum yoksa Aoc dışında bir de Inca var ki üstün özelliklere gayet uygun fiyata ürün yelpazesine sahip ama aldıktan sonra beni uğraştırmasını istemiyorum. Birde dipnot veriyim büyük ihtimal ürünü internetten alıcam burda doğru düzgün birşey bulamadığım için.
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2010, 13:02:25 Gönderen: S£rkan »

Çevrimdışı S£rkan

• Çömez
  • **
« Yanıtla #6 : 09 Mayıs 2010, 23:02:53 »
Arkadaşlar, araştırmalarım doğrultusunda fiyat/performans olarak ve uygun özelliklerinden dolayı
Samsung`un bu modelini beğendim, fiyatında nedenini anlayamadğım bir biçimde birden artış olsada, bir kaç gün önce 400 lirayken şu anda 450 civarı geldi ama bilmiyorum.
Sizin de bu monitör hakkında görüşlerinizi bekliyorum..
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2010, 23:04:30 Gönderen: S£rkan »

Bilişim Forum

« Yanıtla #6 : 09 Mayıs 2010, 23:02:53 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor