Gönderen Konu: Bilgisayarım donuyor açılmıyor  (Okunma sayısı 4708 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sellmen

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
Bilgisayarım donuyor açılmıyor
« : 27 Nisan 2010, 14:49:41 »
merhaba

Bugün sabah bilgisayarımı açtığımda ilk önce masaüstüne geldi ve sonra dondu. reset tuşuna bastım ve sonradan bip sesleri gelmeye başladı, kapatıp açtım yine bip sesi geldi ve ekrana da hiçbir görüntü gelmedi.bir kaç defa bu şekilde ekrana hiçbir şey gelmedi(simsiyah yani) .sadece bip sesi geliyor kasadan.
bu defada komple fişi çekip tekrar açtım . masaüstüne gelip yine dondu

kasayı açıp içindeki tozları temizledim iyice. açtım ve ses gelmedi yine masa üstüne kadar gelip dondu.tekrar kapatıp açtım ve yine biplemeye başladı

dün geceye kadar hiçbir sorun yoktu. arada bir çok yavaşlıyordu. bugün ise tamamıyla gitmiş durumda ... birkaç yerde ram'ı çıkarıp takmaktan bahsedilmiş.kasa sabit duruyor hiçbir oynama yok.eğer sizde böyle bir öneride bulunursanız lütfen ramin nerede olduğunu ve nasıl çıkarılıp takıldığını da söyler misiniz?

lütfen yardım... teşekkürler

Çevrimdışı Melih KOTBAŞ

• Çaylak
  • Toplam: 12
Ynt: Bilgisayarım donuyor açılmıyor
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2010, 14:57:38 »
Merhabalar..;

Öncelikle kasadan belirttiğiniz şekilde ses gelmesi çoğunlukla parça arızalarına işaret oluyor.Ram'ler bu resimdeki gibi olur..Çıkarmak istediğiniz zaman yan taraflarında kilitleri geriye doğru iterek açarsınız ve çıkarırsınız.

Ancak sorununuz ekran kartında da olabilir.Denemekte fayda var.

« Son Düzenleme: 27 Nisan 2010, 14:59:32 Gönderen: Melih KOTBAŞ »

Çevrimdışı sellmen

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #2 : 04 Mayıs 2010, 12:07:39 »
arkadaşlar 27 nisanda açmış olduğum konudaki sorun bugün yine tekrarladı.

yani bir hafta aradan sonra...o gün dedikleri gibi ram denen parçayı çıkarıp üzerini temizleyip tekrar terine taktım ve bilgisayarım normal şekilde çalışmaya devam etti. ta ki bu sabaha kadar. bu sabah yine açmaya kalktığımda yine açılmadı.reset çektiğim de yine uzun uzun dıııtlamaya başladı. bir kaç denemeden sonra yine dıııtlayınca

yine kasayı açıp ram i yerinden çıkarıp taktım ve yine düzeldi. arkadaşlar bu her hafta sürecek mi acaba? yardımcı olur musunuz? kasanın sorunu ne olabilir acaba? yada birgün rami çıkarıp taktığım halde sorun düzelmezse diye çok korkuyorum

lütfen bi yardımcı olur musunuz?

teşekkürler

Çevrimdışı AXSY

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #3 : 30 Ekim 2011, 14:12:57 »
EN YAKIN BİLGİSAYAR TAMİRCİSİNE GÖSTER :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Bilişim Forum

« Yanıtla #3 : 30 Ekim 2011, 14:12:57 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor