Gönderen Konu: Bilişim Rüzgarı İçin Elele  (Okunma sayısı 27983 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakan aybar

• Yapım Ekibi
  • İlk Adım
  • Toplam: 25
Bilişim Rüzgarı İçin Elele
« : 30 Nisan 2010, 15:56:52 »
Merhaba Bilişim Rüzgarı Programı genel koordinatörü ve yönetmeni olarak ben ve ekibim geçtiğimiz süreç içerisinde siz Bilişim Tutkunları için programın devamın sağlamak için elimizden geleni yaptık. Ancak şimdi sizlerinde desteğine ihtiyacımız olacak gelin hep birlikte Bilişim Rüzgarının devamı için elektronik postalarınızla programımızı yeniden yayın hayatına geçirmek için güç birliği yapalım  [email protected] adresine TRT Genel Müdürü Sayın İbrahim ŞAHİN adına ve Ulaştırma bakanı Sayın Binali YILDIRIM için http://www.binaliyildirim.com.tr/?sec=iletisim adresindeki iletişim formunu doldurarak bizlere destek vermeniz bizi dahada güçlendirecektir.

Katkıda bulunucak olan Bilişime gönül vermiş tüm arkadaşlarımıza şimdiden Teşekkürü bir borç biliriz.

TRT Ekranlarından Bilişim Rüzgarında yeniden buluşuncaya kadar. Hepinize bilişim ve teknoloji ile dolu sağlıklı günler diliyoruz.
Bilişim Rüzgarı EKibi

Çevrimdışı Necmiye

• Genel Yönetici
  • Çaylak
  • Toplam: 55
  • Hedef Bilgi Toplumu...
Ynt: Bilişim Rüzgarı İçin Elele
« Yanıtla #1 : 03 Mayıs 2010, 10:42:51 »
Merhaba Hakan Bey,

Daha önceden TRT ye bu program için teşekkür e-postaları yazardım. Programın kaldırıldığını görünce bunun geçici bir süre olacağını sanıp tekrar yayınlanmasını sabırsızlıkla bekliyordum. Şuan sizin yazınızı okuyunca sanırım bizler talep etmezsek TRT bu programı yeniden başlatmayacak.

Sizin yüreğinizdeki istek benim kalbimde de var olduğu için verdiğiniz e-posta adreslerine Bilişim Rüzgarı programın yayına başlaması için talepte bulunacağım.

Bilgi ve emekleriniz için size ve ekibinize teşekkür ederim.

Hoşçakalın.  
Bilgi; alırken asla korkma, verirken asla kaçma..

... İyi Niyet, Hoşgörü ...

Çevrimdışı WhiteScars

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 143
  • (,^^)
« Yanıtla #2 : 03 Mayıs 2010, 14:21:48 »
Bütün forum sakinlerinin bu mesaja kulak vermesini dilerim.

İyi çalışmalar.
İnsanoğluna bırakabileceğiniz en güzel miras tecrübelerinizdir...

Çevrimdışı hakan aybar

• Yapım Ekibi
  • İlk Adım
« Yanıtla #3 : 03 Mayıs 2010, 16:25:05 »
         Sevgili Necmiye; Cuma günü yazdığım mesaja bir tek sizden yanıt geldi. Sevgili arkadaşların bu konudaki görüşlerini paylaşmalarını rica ediyorum. Önerilerinizi  de ayrıca bekliyorum. Sevgiler...

Çevrimdışı daemon400

• Çırak
« Yanıtla #4 : 03 Mayıs 2010, 16:39:46 »
binalı yıldırıma mail attık bakalım sayın bakanımız ilgilenecekmi
Küçük işleri iyi yapmak, büyük işleri daha iyi yapabilmeye giden yoldur.

Çevrimdışı <MEHMET>

• By DeHsEt
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 87
  • Bilişim Rüzgarı
« Yanıtla #5 : 04 Mayıs 2010, 00:19:05 »
   TRT gibi devlete ait bir kanalda gece saatlerinde yayın yapan bir bilişim programının yayın hayatına son verilmesine karşın, hala bir magazin programının yayın hayatına devam etmesi (hem de öğle kuşağında), beni fazlasıyla üzüyor. Böyle rakipsiz bir programın tekrar başlaması için elimizden geldiğince Hakan Bey'in bahsettiği adreslere ulaşalım, ulaştıralım... Şimdiden bu duyarlılığı gösteren üyelerimize Forum Bilişim Rüzgarı adına teşekkürlerimi sunuyorum...
İlim ilim bilmektir, ilim kendini bilmektir...
Yunus EMRE

Çevrimdışı Necmiye

• Genel Yönetici
  • Çaylak
  • Hedef Bilgi Toplumu...
« Yanıtla #6 : 04 Mayıs 2010, 10:21:55 »
TRT kültür, bilgi, bilişim, teknoloji, tarih, örf-adet, belgesel ağırlıklı programlarıyla her zaman etkileyici bir kanal olmuştur benim gözümde. Sanırım bu programın yayın hayatında sonlanışında reklam, zamanlama, kanal seçimi (TRT2 de değilde TRT1 de olmalı bence), seyircinin ilgi azalışı yada aynı konulara odaklanış gibi gerekçeler önde olabilir.

Kurumun yöneticileri bu tür eğitici programlarda reklam, zaman, ilgi, farklılık vs.. konulara bakmadan tüm kesime ulaşmak için aynı konuları tekrar tekrar işleyerek geniş bir kitleye ulaşma çabasında olmalılar. Hatırlıyor musunuz bilmem yıllar önce TRT de alışverişlerde vergi kaçakçılığını önlemek için halkı bilinçlendirmek adına KDV ile ilgili kısa bir film vardı. Ve bu sık sık yayınlanırdı. İşte bu film ile büyüyen biz gençler farkında olmadan o eğitimi bilincimize yerleşecek şekilde almış olduk. Teknoloji, bilişim için TRT nin bu tür film, programları olup yeni nesili eğitmeyi tercih etmesi bence çok önemli.

Bilişim Rüzgarını tekrar yayında görme isteğimi TRT Kurumuna e-postayla yazdım. Bakanlıkla programın alakasını anlamadım ama yine de Hakan Bey in belirtiği yerede e-posta yazacağım : ))) Umarım TRT bu toplumu eğitme düşüncesinden hiç bir zaman vazgeçmez.!! Çünkü buna çok ihtiyacımız var.

Teşekkürler. Hoşçakalın.
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2010, 10:28:58 Gönderen: Necmiye »

Çevrimdışı hakan aybar

• Yapım Ekibi
  • İlk Adım
« Yanıtla #7 : 04 Mayıs 2010, 12:23:59 »
Sevgili  Necmiye yazdıklarının hepsinin altına imzamı atarım, TRT eğitim işlevini hiçbir zaman kaybetmedi, kaybetmeyecek buna inanın. En azından biz bu kurumda olduğumuz sürece bizim arkamızdan gelen değerli arkadaşlarımız da bu misyonu sürdüreceklerdir. Bu kuruma olan inancınızı kaybetmeyin kişiler gelir geçer kalıcı olan kurumsal yapılardır, kurumların marka değerleridir. TRT bir markadır ve bu değer Türkiye'nin değeridir. Bu kurumun ekranlarında yayınlanan bir çok program da Marka olmuş ve seyircileriyle bütünleşmiştir. Tıpkı Bilişim Rüzgarında olduğu gibi. Bizler de Markamıza sahip çıkıyoruz ve çıkacağız. Bu elektronik postalar sizlerin duygularınızı dile getirmeniz için çok önemli, Bakanlığın bu konuyla bir ilgisi yok Sayın Binali Yıldırım'ın kişiliği ve Bilişim Teknolojilerinin, Bilgisayar okur yazarlığının bu ülkede artışına katkıları görmezden gelinemez. Sayın Yıldırım, yayın hayatında olduğumuz sürece bizlere sağladığı destekle her zaman yanımızda olmuştur. Programımıza verdiği röportajlar ve katılımları bizim için çok değerliydi.Şimdi de kendisinden bu desteği istiyor ve bekliyoruz. Ben önümüzdeki haftalarda Sayın Bakan'dan randevu talep ederek arkadaşlarımla birlikte kendisini ziyarete Ankara'ya gideceğim. Tekrar ediyorum Sayın Binali Yıldırım'ın Bilişim Rüzgarı'na desteği bizim için çok önemlidir. Haydi arkadaşlar Rüzgar bizden yana esiyor, Bilişim Rüzgarı'nı fırtınaya, kasırgaya çevirme vakti geldi. Bu ülke "Bilişimle Kalkınacak" "Hedefimiz Bilgi Toplumu" hepinize kolaylıklar diliyorum, Sevgilerimle...   

Çevrimdışı Tekno_Sever

• Çaylak
  • Toplam: 6
  • T€Kn0|0j!y1 §€\/!Y0Rµl\/l
« Yanıtla #8 : 04 Mayıs 2010, 14:39:37 »
Bence Trt yeni bir kanal açmalı
adı da TRT TEKN0 olsun :D
böylece her gün bilişim programları da olur teknolojiden de geri kalmayız :D ya da kanal D'de (en çok izlenen kanal olduğu için) programınız devam etsin ratingler tavan yapar belki
I l_ () \/ € Y 0 µ T £ l< l\l 0
T £ l< l\l 0 _ § € \/ £ R

Çevrimdışı hakan aybar

• Yapım Ekibi
  • İlk Adım
« Yanıtla #9 : 04 Mayıs 2010, 14:52:39 »
Neden olmasın TRT Tekno kulağa çok hoş geliyor. Ama TRT'de, kanal D ya da diğer özel kanallar yıllardır bildiğiniz gibi çok yüksek reklam geliri ve getirisi olmayan programlarla ilgilenmediler, bugüne kadar hep böyle oldu bundan sonra da değişmez. TRT'nin dışında kimse elini taşın altına koymaz. Ancak güzel manken kızlarla sansasyon yaratacak programlar onların ilgisini çeker. Biz de yeniden başladığımızda Bilişim Rüzgarını daha ilgi çekici hale nasıl getireceğiz diye sürekli tartışıyoruz. Ama bunu basit oyunlarla yapmayacağız.Farklı bir format yaratmak istiyoruz. Sizlerin de bu konudaki öneri ve görüşlerinizi bekliyoruz. 

Çevrimdışı Ahmet Küçüktığlı

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 280
  • Hedef Bilgi Toplumu
    • www.bilisimruzgari.com
« Yanıtla #10 : 04 Mayıs 2010, 15:07:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ancak güzel manken kızlarla sansasyon yaratacak programlar onların ilgisini çeker.
Mükemmel bir açıklama  :) Hakan bey'e katılmamak elde değil. Bilişim platformu Tv kanallarına göre daha geri planda kaldığı için  her kanalda bilişim ile ilgili özel programları doğal olarak göremiyoruz.

Aşk-ı Memnu gibi benzeri diziler tavan yaparak ilerliyor  :)
İnsanın kendi kabiliyetini saklaması, büyük bir kabiliyet işidir. La Rochefoucauld

Çevrimdışı Necmiye

• Genel Yönetici
  • Çaylak
  • Hedef Bilgi Toplumu...
« Yanıtla #11 : 04 Mayıs 2010, 15:39:47 »
Özel kanallarda eğitim amacı çok az. Yıllar önce çocukken izlediğim ve büyürken bana doğruları gösterip eğiten programlardan biri olan Barış Manço nun TRT de ki 7den 77ye programını düşündüğümde şuan ki programlarda asıl sıkıntı kişilerin amaçlarında sapmaların olmasından kaynaklandığını fark ediyorum. Kurum, yönetim, çalışılan, üreten vs. hepsinde amaç bir olmalı ki o program toplumda iz bırakırken eğiten-öğreten olarak anılsın.

Hakan Bey öneri ve düşüncelerimizi paylaşmamızı teklif etmişsiniz. Bilişim Rüzgarın bence yeniden yayın hayatına başlarsa bilişim fuarlarını, bilişim firmalarını, üniversite, lise gibi okulların teknoloji sınıflarını dolaşıp buradaki ilerleme, eksikleri anlatma, yardım-tanıtım yapma ağırlıklılığı daha fazla olursa bence ulaşılabilen kitleler çoğalır. Özellikle lise ve üniversite öğrencileriyle okullarda buluşup haftanın sorusuyla onlara ödüller verilirse teknolojiye, bilişime, bilgiye ilgi ve istek artar diye düşünüyorum.

Ödül imkanınız olmasa bile; öğrenciler için bu bir eğlence, etkinlik olarak görülüp eminim ki gençlerde konuya ilgi artacaktır : )
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2010, 15:55:27 Gönderen: Necmiye »

Çevrimdışı Lotus Expeditor

• Çırak
  • Toplam: 69
  • Lotusun tekiiiiiiiiiii
« Yanıtla #12 : 04 Mayıs 2010, 16:08:13 »
Özel bir tv de yayınlansa bir şey olur mu?
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Çevrimdışı hakan aybar

• Yapım Ekibi
  • İlk Adım
« Yanıtla #13 : 04 Mayıs 2010, 16:23:04 »
Necmiye paylaşımın için öncelikle teşekkür ediyorum, Program başladığında özellikle  üniversitelerle  birlikte hareket etmeye özel önem vereceğiz. Bilgisayar ve Teknoloji Firmalarını geçmişte yaptığımız gibi yarışmalara verecekleri ödüllerle özendirici rolde birlikte hareket etmek konusunda ikna edebileceğimizi düşünüyorum. Eski çözüm ortaklarımız bu konuda oldukça istekliler.
Bilişim Rüzgarı'nın TRT dışında herhangi bir özel kanalda yayınlanması ile ilgili görüşlerimi yukarıda belirtmiştim. Ayrıca ben şu anda TRT'de Prodüktör ve Yönetmen olarak görev yapmaktayım. Bu programın şu anda yayın hayatına devam edeceği en doğru kanal TRT'dir. Özel kanalların bakış açısı bizden çok farklı. Bilmem anlatabiliyormuyum? 

Çevrimdışı Ahmet Küçüktığlı

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 280
  • Hedef Bilgi Toplumu
    • www.bilisimruzgari.com
« Yanıtla #14 : 05 Mayıs 2010, 14:43:13 »
Değerli arkadaşlar, Bilişim Rüzgarı'na destek için sizlere çok ihtiyacımız var. Bilişim Rüzgarı canlı yayın programı için yeniden hayata geçirilebilmesi adına atılacak olan istek e-postaları yararlı olacaktır. Aşağıdaki iletişim adreslerinden programın tekrar TRT de yayınlanması için istekte bulunmanız çok etkili olacaktır. Teşekkürler....

İnsanın kendi kabiliyetini saklaması, büyük bir kabiliyet işidir. La Rochefoucauld

Çevrimdışı Faik Özkara

• "Hedef Bilgi Toplumu" - TRT Bilişim Rüzgarı
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 208
  • Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikeri
    • http://flavors.me/FaikOzkara
« Yanıtla #15 : 05 Mayıs 2010, 14:56:19 »
Evet arkadaşlar sizlerin desteğine ihtiyacımız var.İletişim adreslerinden sizler programın tekrarı için isteğinizi iletirseniz bu programın tekrardan başlamasını sağlayacak hemde Bilişimi yeniden kazanmamızı sağlayacaktır.

Çevrimdışı Mpolat

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 1
« Yanıtla #16 : 05 Mayıs 2010, 18:49:42 »
peki bulunuruz

Çevrimdışı Necmiye

• Genel Yönetici
  • Çaylak
  • Hedef Bilgi Toplumu...
« Yanıtla #17 : 06 Mayıs 2010, 18:55:22 »
Yıllar önce TRT de olupta başka kanala geçen belgesel, eğitim, kültürel, sanatsal, müzik ağırlıklı programların özel kanalların bakış açısının farklılığı nedeniyle yada daha farklı sebeplerle formatlarının çok değiştiğini gördüm.

Programda tam anlamıyla değişme olmasa bile kanalın arzu ve bakışına göre çalışmalarında şekillendirmek zorunda bırakıldılar. Oysa ki TRT de ki yayınlanış zamanlarında programın topluma verdiği eğitim, mesaj, bilgi, eğlence mükemmeldi. Demek ki özel kanallar program yayıncılarını, yapımcılarını, yönetmenlerini kendi istek ve arzularında olmaları için bastırıyorlar.

Bu yüzden bence Bilişim Rüzgarı kesinlikle özel kanalda yayınlanmayı seçmemeli.

Çevrimdışı hakan aybar

• Yapım Ekibi
  • İlk Adım
« Yanıtla #18 : 07 Mayıs 2010, 11:47:37 »
Teşekkürler Necmiye, yorumunun altına sonuna kadar imzamı atıyorum. Bizim yapmamız gereken statüko'yu korumak ve standart yapıyı sürdürmek olmamalı. Evet TRT'nin yayın politikası farklıdır ve eğitim, bilgilendirme ön plandadır. Bilişim Rüzgarı bu yüzden yeniden TRT'de farkı farkedilen bir program olarak seyircisiyle yeniden buluşacaktır. Ellerine sağlık.

Çevrimdışı Mpolat

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 1
« Yanıtla #19 : 08 Mayıs 2010, 18:12:36 »
Teşekkürler Necmiye, yorumunun altına sonuna kadar imzamı atıyorum. Bizim yapmamız gereken statüko'yu korumak ve standart yapıyı sürdürmek olmamalı. Evet TRT'nin yayın politikası farklıdır ve eğitim, bilgilendirme ön plandadır. Bilişim Rüzgarı bu yüzden yeniden TRT'de farkı farkedilen bir program olarak seyircisiyle yeniden buluşacaktır. Ellerine sağlık.

evet sağolasın

Çevrimdışı Yasin MENEKŞE

• Usta
  • Toplam: 74
  • " Hayal Kurmak Bilgiden Daha Önemlidir. "
    • Kişisel Sitem
« Yanıtla #20 : 08 Mayıs 2010, 22:44:47 »
inşallah tekrar bilişim rüzgarı yayına girer fakat tam olarak yayından kakmasının sebebi nedir ne için kaldırıldı yayından. ben izliyemiyorum ama elimden geldiğince internet üzerinden takip ediyordum

birde illaki trt üzerindenmi yayınlanacak bu program başka bir kanalda yayınlanma imkanı yokmu? bence var tabiyki biraz zaman alır ama denemeden olmaz diyorum ve bilişim rüzgarı ekibinden bu başarıyı bekliyorum.
bende mailimi atıyorum gerçi 15 ay olamıyacağım ama tabiyki yayında kalması herkez için çok yararlı olacağına inanıyorum... forumumuzdanda kendini belli ediyor zaten...
AkzoNobel Kemipol - Kansai Altan'da Laboratuar Teknisyeni 

Çevrimdışı By_Metin

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 93
  • "En Bilgin Kişi Bilmedigini Bilen Kişidir"
    • Gözat...
« Yanıtla #21 : 09 Mayıs 2010, 18:34:22 »
         Sevgili Necmiye; Cuma günü yazdığım mesaja bir tek sizden yanıt geldi. Sevgili arkadaşların bu konudaki görüşlerini paylaşmalarını rica ediyorum. Önerilerinizi  de ayrıca bekliyorum. Sevgiler...

Mesajı yazdıktan hemen sonra mailleri gönderdim umarım bu kadar zaman hem sizin hemde bizim emeklerimiz boşa çıkmaz.
"Bitti"

Çevrimdışı hakan aybar

• Yapım Ekibi
  • İlk Adım
« Yanıtla #22 : 11 Mayıs 2010, 14:53:45 »
Evet Sevgili Yöneticiler Konu Başlıkları ve İçerik Önerilerinizi bekliyorum. Hep birlikte değerlendireceğiz. Umarım unuttuğum kimse yoktur.

Ahmet Küçüktığlı
Bölükbaşı
Baturhan (WhiteScars)
By_Metin
İ. Ethem Yüksel
Faik Özkara
Harun PEYNİR
Mustafa Hakan IŞIK
<MEHMET>
Tolga İşçİ

Çevrimdışı By_Metin

• Genel Yönetici
  • Usta
    • Gözat...
« Yanıtla #23 : 12 Mayıs 2010, 20:18:51 »
Çoğu kişi bilir "SİLİKON VADİSİ" adlı teknoloji programı vardı düzenlenen yarışmalar ve teknoloji incelemeleriyle baya hareketli bir programdı bu tarz bir yayın yapılsa daha etkileyici olur diye düşünüyorum.
"Bitti"

Çevrimdışı Burak Özdemir

• Genel Yönetici
  • Çırak
  • Toplam: 72
    • web Blog
« Yanıtla #24 : 13 Mayıs 2010, 09:05:35 »

@By_Metin   o program hale devam ediyor sanırım.  Yalnız farklı bir isimde olabilir ya da geçmişin yayını tekrarlıyorlarda olabilirler. Çünkü fazla zaman olmadı yine denk gelmişti ve izlemiştim. Çok eğlenceli bir program. Söylediğin gibi o tarz bir çalışma da olabilir.
TRT - Bilişim Rüzgarı & Burak Özdemir.net

Çevrimdışı hakan aybar

• Yapım Ekibi
  • İlk Adım
« Yanıtla #25 : 13 Mayıs 2010, 12:28:47 »
Arkadaşlar Silikon Vadisinin yapımcısı   ve sunucusu Dinçer arkadaşımız uzun yıllardır dostluğumuz olan bir kişi ama onun bakış açısı ve misyonuyla bizim ki arasında çok fark var. Ben de Bilişim Rüzgarı ve Yeni Kanal için hareketli dinamik formatlar düşünüyorum ama mankenlerin yarıştığı koşuşturduğu bir bilişim programı da benim Programcılık ve Yönetmenlik anlayışımla uyuşmuyor. Tabii ki ünlü konuk olmalı ilgi çekmeli ama ilgi çekecek diye düzeyi düşürmem. Bilmem anlatabiliyormuyum? Biz kendi formatımıza bakacağız. Her yiğidin yoğurt yeyişi farklıdır. Biz önce forum ve siteyi bir toparlayalım, bu bize yol gösterici olacak, tekrar ediyorum son varmak istediğimiz nokta TRT Tekno Kanalını hayata geçirmek  bu olmadığı taktirde Bilişim Rüzgarını tek program olarak zorlayacağız. Bu bir hayal değil biz bunu amaç edindik amacımız için sizlerin de daha etkin olarak Forum'a emek vermenizi istiyorum. Özellikle Yeni bir Konu Başlığı açıyorum Aktüel Bütün Bilişim ve Teknoloji haberlerini takip edip Haber ve yorumlarınızla yeni bir Formatta paylaşmanızı istiyorum. Bu gerçekten çok önemli. Bütün Yöneticiler ve Üyeleri harekete geçmeye davet ediyorum. Sevgilerimle...

Çevrimdışı Necmiye

• Genel Yönetici
  • Çaylak
  • Hedef Bilgi Toplumu...
« Yanıtla #26 : 13 Mayıs 2010, 22:32:11 »
Hakan Bey sizin bakış açınız ve yönetim amacınız benim takdir ettiğim yönde. Umarım bu görüş açısından uzaklaşmak veya değiştirmek zorunda kalmadan Bilişim Rüzgarı yeniden TRT de sizlerle birlikte yayın hayatına başlar.

Çevrimdışı hakan aybar

• Yapım Ekibi
  • İlk Adım
« Yanıtla #27 : 17 Mayıs 2010, 16:06:41 »
Sevgili Necmiye, bu görüş ve bakış açısından uzaklaşmak ya da değiştirmek niyetinde değilim. Umarım bu amacı, TRT Tekno ya da Bilişim Rüzgarı için hayata geçirebiliriz. Biz elimizden geleni yapalım da, sonrası ya  nasip ya kısmet.

Çevrimdışı System_Restore

• Av. A. Murat K.
  • Çırak
  • Toplam: 45
  • “Hukuk her şeyin üzerinde olmalıdır.” ARİSTO
« Yanıtla #28 : 27 Mayıs 2010, 16:29:28 »
Demokrasiyi içine sindiremeyen bir forumun merkez ekseni olan bir program için uygun bir uygulama... Demokrasi bir gün herkese lazım olacaktı. Elinde güç olanın diktatör olduğu bir toplumda ufacık bir güç elde edince bunu sonuna kadar kullananlar bir başka güçlünün kararıyla ezilince demokrasi dememeli.

Çevrimdışı hakan aybar

• Yapım Ekibi
  • İlk Adım
« Yanıtla #29 : 27 Mayıs 2010, 17:34:19 »
Murat, seni neyin rahatsız ettiğini açık söyleyeyim anlayabilmiş değilim. Diktatör ben miyim? Kimi hangi güçle ezdim doğrusu merak ettim beni de aydınlatırsan çok sevinirim.

• Av. A. Murat K.
  • Çırak
« Yanıtla #30 : 27 Mayıs 2010, 18:11:21 »
Daha önce başka bir takma isimle foruma katkıda bulunurken, yapılan bazı yanlışlıklara dikkat çektiğim için üyeliğim silindi. Şu anki takma ismimle yeni üyelik aldım ve forumda paylaşımlarda bulundum ve daha sonra moderatör olarak seçildim ve foruma katkıda bulunmaya devam ettim. Forumda yaşadıklarımı blog'umda paylaştığım gerekçesiyle moderatörlüğüm alındı. Hiçbir çıkar beklemeksizin sonuna kadar bu foruma katkıda bulunmaya çalışmama rağmen maalesef anlamsız sebeplerle buna engel olundu. O zamanlar sizin şu  an yaşadığınız gibi derdimi anlatacak kimse bulamadım. Sorun sizde ya da başka birinde değil, henüz toplumsal olarak demokrasiyi özümseyemememiz de. Her yerde bu tip durumlarla karşılaşmak mümkün. Umarım ileriki yıllarda toplumsal bir dönüşüm yaşayarak hayatın her alanına demokrasiyi yansıtabiliriz.

Çevrimdışı By_Metin

• Genel Yönetici
  • Usta
    • Gözat...
« Yanıtla #31 : 27 Mayıs 2010, 23:16:30 »
Daha önce başka bir takma isimle foruma katkıda bulunurken, yapılan bazı yanlışlıklara dikkat çektiğim için üyeliğim silindi. Şu anki takma ismimle yeni üyelik aldım ve forumda paylaşımlarda bulundum ve daha sonra moderatör olarak seçildim ve foruma katkıda bulunmaya devam ettim. Forumda yaşadıklarımı blog'umda paylaştığım gerekçesiyle moderatörlüğüm alındı. Hiçbir çıkar beklemeksizin sonuna kadar bu foruma katkıda bulunmaya çalışmama rağmen maalesef anlamsız sebeplerle buna engel olundu. O zamanlar sizin şu  an yaşadığınız gibi derdimi anlatacak kimse bulamadım. Sorun sizde ya da başka birinde değil, henüz toplumsal olarak demokrasiyi özümseyemememiz de. Her yerde bu tip durumlarla karşılaşmak mümkün. Umarım ileriki yıllarda toplumsal bir dönüşüm yaşayarak hayatın her alanına demokrasiyi yansıtabiliriz.

Bu güne kadar foruma katkı sağlayan hiçkimse karşılıksız kalmadı ya moderatör olup başkalarının sıkıntılarına çare oldu ya da kendi sıkıntısına çözüm buldu. siz kendiniz söylüyorsunuz yanlışlıklara dikkat çektim üyeliğim silindi "normal" buradaki hedef bilgi toplumunu oluşturmak bu bilgiyi bloglara kişisel web sitelerine taşımak degil. bir emek vermişsiniz moderatör olmuşsunuz belirttiğiniz sebepten ötürü elinizden bu hak alınmış,
Demokrasi,bu forumda eksiksiz uygulanan bir yönetim biçimidir. Bir kurum, kuruluş ya da topluluktaki ve genellikle bir ülkedeki tüm üye veya vatandaşların, organizasyon veya devlet politikasını şekillendirmede nasıl eşit hakka sahipse Bilişim Forumdaki kullanıcılarada eşit bir şekilde davranılmaktadır.Bu kadar içlenmeye gerek yok paylaşımlarınızı istenilen uslupta yapmaya devam ederseniz eminim hak ettiğiniz konuma ulaşacaksınızdır. İyi paylaşımlar diliyorum...

"Bitti"

• Av. A. Murat K.
  • Çırak
« Yanıtla #32 : 28 Mayıs 2010, 00:25:17 »

Bu güne kadar foruma katkı sağlayan hiçkimse karşılıksız kalmadı ya moderatör olup başkalarının sıkıntılarına çare oldu ya da kendi sıkıntısına çözüm buldu. siz kendiniz söylüyorsunuz yanlışlıklara dikkat çektim üyeliğim silindi "normal" buradaki hedef bilgi toplumunu oluşturmak bu bilgiyi bloglara kişisel web sitelerine taşımak degil. bir emek vermişsiniz moderatör olmuşsunuz belirttiğiniz sebepten ötürü elinizden bu hak alınmış,
Demokrasi,bu forumda eksiksiz uygulanan bir yönetim biçimidir. Bir kurum, kuruluş ya da topluluktaki ve genellikle bir ülkedeki tüm üye veya vatandaşların, organizasyon veya devlet politikasını şekillendirmede nasıl eşit hakka sahipse Bilişim Forumdaki kullanıcılarada eşit bir şekilde davranılmaktadır.Bu kadar içlenmeye gerek yok paylaşımlarınızı istenilen uslupta yapmaya devam ederseniz eminim hak ettiğiniz konuma ulaşacaksınızdır. İyi paylaşımlar diliyorum...

eminim bilişim rüzgarını yayından kaldıranların da sizin saydığınız gibi! bir çok geçerli sebebi vardır. burada halktan yardım talep etmeniz anlamsız.

Çevrimdışı By_Metin

• Genel Yönetici
  • Usta
    • Gözat...
« Yanıtla #33 : 28 Mayıs 2010, 00:39:14 »
Sebep geçerli ise hiç problem olmaz, aynı sizin yetkilerinizin elinizden alınma sebepleri gibi. Burası bilgi paylaşım adresi sizin mail içerikli bahsettiğiniz mesajı anlamanız için özel uslupla mesaj yazma gibi bi ayrıcalık yapılamayacağı için dayanışma ve destek içerikli mail mesajımızı görüyorumki forumda sadece siz yanlış yorumluyorsunuz. Dil uzatanların maksadı ne olursa olsun, herkesin ortak görüşü "Hedef Bilgi Toplumu"
"Bitti"

Çevrimdışı hakan aybar

• Yapım Ekibi
  • İlk Adım
« Yanıtla #34 : 28 Mayıs 2010, 11:59:47 »
Bizi demokrasi düşmanı olarak ilan edenlerin gerekçelerini kendilerinin ağzından açıklamaları daha doğru oldu. Okuyanlar değerlendirsin ben yorum yapmayacağım. Metin'in söylediği gibi demokrasinin anlamını çözmek gerekiyor önce herkes için demokrasi isteyenlerin asıl sıkıntısı anlaşılmıştır. Bu forum'u ben bir ekip olarak görüyorum onun için bir arada güç birliği yapmanın doğru olacağını düşündüm, yoksa tek başıma üç dört danışmanımla bu işi kotarıp sonra da sizlere deklare etseydim işte o zaman onun adı diktatörlük olurdu. Ama kimseye kırılma, darılma lüksümüz olamaz Murat'da katkılarıyla forum kuralları çerçevesinde kaldığı sürece herkes gibi hedefe yürümemizde bize güç katacaktır. Bilişim Rüzgarı'nın yayından kaldırılma gerekçeleri belki bir gün sizlerle de paylaşabilirim, ama Murat'ın söylediği gibi geçerli sebepler değildi buna emin olabilirsiniz. Ama yazdıklarından Murat sanki bu programın yayından kalktığına sevinmiş gibisin herşeye rağmen bu forum   ve program devam edecek en azından birçok insan bunun için çaba gösteriyor ve gösterecek. Herşeyden önce iyi niyet gerekiyor. Değil mi?

Çevrimdışı Necmiye

• Genel Yönetici
  • Çaylak
  • Hedef Bilgi Toplumu...
« Yanıtla #35 : 30 Mayıs 2010, 21:00:59 »
İnsanların yaptıkları iyilik ve emekleri dile getirmeleri yada bundan dolayı karşılık beklemeleri çok yanlış bir tutum. İçinizdeki niyette eğer amaç iyilik, bakışınız iyi niyetse sadece çabalayan ve emek veren olmak insanın kalbine huzur vermeli.

Bilişim Rüzgarı nda çoğu zaman "çekilişten hediye almadım, hediyem gelmedi, paylaşılan bilgiler hep aynı, kimse bu forumla ilgilenmiyor mu, neden benim mesajım silindi, niye üyeliğim engellendi, neden acil dediğim halde cevap verilmiyor vs..." gibi soru ve sözlerle sitem eden bakış açısındaki kişiler bence olayı kişisel değerlendiriyorlar.

Bu foruma emeği geçenlerin iyi niyetle yaptıkları emek ve çabalarının karşılığını inanıyorum ki mutlaka alırlar. Belki teşekkür, belki tebessüm, belki hediye, belki yetki verilme gibi sonuçlarla karşılığı iyilik olarak geri alınacaktır. Ama bencil bir bakış varsa unutmayalım ki bu duygu her zaman insana kaybettirir.

Daha çok insanın öğrenmesi için bilginin paylaşılmasının arzulandığı bu forumda umarım tüm üyelerin kalbinde iyilik ve bakışlarında iyi niyet ağır basıp paylaşımlarımızdaki amaçta düzgün bir uslupla doğru bildiklerimizi dürüst ve açıksözlülükle insanlara aktarabilmek olur.

Bilişim Forum

« Yanıtla #35 : 30 Mayıs 2010, 21:00:59 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor