portakal

Gönderen Konu: Facebook Kayıpta.  (Okunma sayısı 2062 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Faik Özkara

• "Hedef Bilgi Toplumu" - TRT Bilişim Rüzgarı
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 208
  • Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikeri
    • http://flavors.me/FaikOzkara
Facebook Kayıpta.
« : 23 Mayıs 2010, 21:54:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Yarım milyar yani yaklaşık 500 milyona yakın kullanıcısıyla bir dev hakkında konuşmak istiyorum sizlere.Yapılan bir ankette kullanıcıların büyük çoğunluğu(%60) Facebook hesaplarını kapatmayı düşündüklerini söylemişler.Tabikide bunun nedeni bilgilerin güvenliği.Her ne kadar Facebook'ta güvenliyiz desekte bunun bir gerçek olmadığını ben söylemek istiyorum.Facebook'a güvenimiz sarsıldı diyebilirim.  :o

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'e bilgilerimizi emanet ediyoruz ama o bunu iyi kullanmayı biliyor.Gizlilik sorununu tartışmaya bir toplantıda açan Zuckerberg'in söylediklerinden sonra belki siz bir daha Facebook'a yönelmeyebilirsiniz.İnternette bu sözleri araştırıp okuyabilirsiniz demek istiyorum.Bu sözleri foruma taşımak için uygun bir yer olmadığınıda söylemek isterim çünkü sözler yeni bir tartışmaya yol açabilir.
:)

Bu sözlerimin ardından sizlere şu iki soruyu sormak istiyorum:

1.Siz bilgilerinizin güvenliğinden kaygılanırsanız Facebook'ta sosyalleşmeye devam mı edersiniz yoksa Facebook'tan kendinizi hiç vakit kaybetmeden siler misiniz?

2.Facebook'un güvenilirliğini kazanmak sizler için ne kadar önemlidir?

Yazar: Faik Özkara

Çevrimdışı Melih KOTBAŞ

• Çaylak
  • Toplam: 12
Ynt: Facebook Kayıpta.
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2010, 22:28:09 »
Merhabalar...

Facebook ilk çıktığı senelerde çocukluk arkadaşınızı veya yakın dostlarını bulabilme imkanı veriyordu.Şimdi bakınca tamamen arkadaşlık üzerine çalışıyor ve hesabımı sildim bu yüzden.

Diğer husus da kaç sene geçerse geçsin hiç bir web sitesine güven olmaz.Benim düşüncem bu yönde.

Çevrimdışı Faik Özkara

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #2 : 23 Mayıs 2010, 23:15:16 »
Facebook arkadaşlarını bulma imkanını sağlamaya devam ediyor ama diğer yandanda virüslü bir site haline geliyor.Bu yaklaşık 500 milyon kullanıcısı olan Facebook'u nasıl etkiler bilinmez ama bunların önlemini almaları şart.Her ne kadar size gönderilen linklere tıklamayın deselerde,mağdur olan kişiler Facebook değil bizleriz.Benim tek sıkıntım virüslü içerikler.

Bilgilerim daha doğrusu Profilim Herkese açık olmadığından dolayı burada bir sıkıntım yok.Sizlere tavsiyem Gizlilik ayarlarınızla iyi oynamanız ve size gelen arkadaşlık istekleri içerisinde tanımadığınız kişileri listenize eklememenizdir.  ;)

karakabus_

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2010, 08:14:27 »
ben zaten önemli ve özel resim, video vb. gibi şeyleri facebook'ta paylaşmıyorum. mesela video yüklüyorum onu sadece güvendiğim kişiler görebiliyor öyle ayarlıyorum. ama paylaşanlara da bir şey demiyorum. zaten benim profilimi ve bilgilerimi sadece arkadaşlarım görebildiği için bir problem yok. bence bu facebook olayı kullanıcı kaynaklı. çünkü çoğu insan facebook kullanmadığını bilmediği için çoğunun profili herkese açık. eğer kullanıcılar kullanmayı bildikten ve bilgilerin paylaşılmasını istemedikten sonra güvenli bir site olduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı Faik Özkara

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #4 : 24 Mayıs 2010, 11:17:59 »
Birazda kullanıcıların dikkatli olması gerekiyor.Daha Facebook'a üye olmuş birisi maalesef profilinin herkese açık olduğundan haberi olmayıp sosyalleşmeye devam ediyor.Yani burada bizler için de bir pay düşüyor.Facebook'a olumsuz tepkiler yağdırabiliyoruz ama işte bu yüzden bizlerinde görmediğimiz bazı gerçekler var.Bütün yükü Facebook'un omuzlarına atmamalıyız bence.Bu gerçekler üzerine durmalı,sonrasında ya tamam ya da devam demeliyiz. :)

Bilişim Forum

« Yanıtla #4 : 24 Mayıs 2010, 11:17:59 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor