portakal

Gönderen Konu: Bir türlü çözemedim !  (Okunma sayısı 2717 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Runarch

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
  • MMORPG
    • S4 League Türkiye
Bir türlü çözemedim !
« : 23 Mayıs 2010, 22:23:39 »
Etherneti hallettim bu sefer başka sorun çıktı  ???  PC'ye reset attım ilk önce açılmadı kendi kendine bi reset daha attı sonra da siyah bi ekrana SYSTEM dosyasını bulamadığı için Windows'un başlatılamadığını ve kurulum cd'sini takıp 'r' tuşuna basarak onarmamı söyleyen bir ekran geldi. Daha önce de gelmişti o nedenle format atmıştım zaten. Bir türlü çözemedim...İşlemcinin üstünde bulunan macun silinmişti bugün gidip yenisini aldım uyguladım işlemcinin üst kısmına. Başka birşeyde de sorun yok gibi...Ethernet driverı yoktu onu yükledim ama yine bu hatayı verdi. Yardımcı olun da şunu bi çözelim yoksa saçlar ağaracak :D
There is Always an Option!

Çevrimdışı Gökşen

• Genel Yönetici
  • Çırak
  • Toplam: 112
  • İran Prensi Resimdekiler Montajdır
Ynt: Bir türlü çözemedim !
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2010, 22:29:24 »
acaba ethernetten olmasın gerçi daha öncede yaptı dediniz peki bu ne zamandan beri böyle sorun yapıyor
Gökşen PASLI

Çevrimdışı Runarch

• İlk Adım
  • *
  • MMORPG
    • S4 League Türkiye
« Yanıtla #2 : 23 Mayıs 2010, 22:45:39 »
Çok ses yaptığı için kasayı komple söküp temizledim tekrar taktım ondan sona bu şekilde olmaya başladı. Ben o işlemcinin üzerindeki macunu silmiştim etkilemez diye. Böyle olunca gidip ondan da alıp sürdüm bugün. Sonra format attım pc açıldı ethernetle uğraştım etherneti kurdum reset attım pc açılırken kendi kendine bi res. daha attı sonra da o ekran geldi...Bu macunu sürmeden önce hiç açılmıyordu açtığım zaman windows açılış ekranına gelince res. atıyodu kendiliğinden. Bi parçayı yanlış taktım desem pcyi açtım kullandım driver vs. yükledim yanlış bişey olsaydı açılmazdı sanırım.

Çevrimdışı Gökşen

• Genel Yönetici
  • Çırak
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2010, 22:50:45 »
aklıma kablolarda temassızlık var gibi geliyor öyleki makineyi komple söktüm demişsiniz özellikle hdd nin kablo bağlantısını kontrol edin. yani makineyi açıp kabloları bi kontrol edin bu sanırım sürekli aynı hatayı vermiyor
Gökşen PASLI

Çevrimdışı Runarch

• İlk Adım
  • *
  • MMORPG
    • S4 League Türkiye
« Yanıtla #4 : 23 Mayıs 2010, 22:56:14 »
HDD kablolarını birkaç kere takıp çıkarttım aslında ama sorunun ne olduğunu ben de çözemedim. SYSTEM bulunamadı şeklinde hata olması Hdd ihtimalini yükseltiyor. Güç kaynağından gelen uçta 2 giriş var ikisi de aynı işlevi görüyor sanırım onları değiştirdim birkaç kere. Diğeri zaten tek bir kablo. 3 günde çok fazla format attım hatta bazen formatı bile tamamlayamadım hata yüzünden. Şu oluyor formatı atıyorum pc formattan sonra açılıyor kendiliğinden haliyle. Sonra ben res attığımda bu hata geliyor. Kabloları tekrar bir kontrol edeyim ben bu arada...

Çevrimdışı Gökşen

• Genel Yönetici
  • Çırak
« Yanıtla #5 : 23 Mayıs 2010, 23:03:43 »
peki bu olay siz kasayı açmadan önce hiç oldumu
Gökşen PASLI

Çevrimdışı Runarch

• İlk Adım
  • *
  • MMORPG
    • S4 League Türkiye
« Yanıtla #6 : 23 Mayıs 2010, 23:14:16 »
Ondan tam emin değilim ama son zamanlarda başlangıçta donup hiç açıolmadığı çok oldu. Formatla halletmeye çalışmıştım. Ama bu hata ekranı ve olanlar kasayı açtıktan sonra oldu. Hdd kablolarını tekrar çıkarıp taktım hala aynı. Gelen hatayı tam yaziyim belki bu şekilde bilen olabilir.

"Windows aşağıdaki dosya eksik ya da bozuk olduğu için başlatılamadı.

\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM
"
İlersinde de kurulum cd'sini takmamı ve başlangıcında r ile onarın şeklinde yazıyor. Google'da bu hatayı araştıriyim biraz...

Ek: Şu adreste buna ilişkin bir yazı buldum... You are not allowed to view links. Register or Login
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2010, 23:18:01 Gönderen: Runarch »

Çevrimdışı Gökşen

• Genel Yönetici
  • Çırak
« Yanıtla #7 : 23 Mayıs 2010, 23:18:24 »
donmasının nedenleri bi işlemciden olur ki onu zaten çözdünüz bide kablolarda da temassızlık olur yani bios ekranında epey bekleme şeklinde mi oluyor bu donma mesela benim makinemde de var hdd sarsıntılı çalışıyor olmadık bi zamanda makine kilitleniyor yeniden başlatıyorum bakıyorum hdd yi algılamıyor kablosunu biraz bastırıyorum düzeliyor ;D

bide chkdisk yapın bakalım ama tüm seçenekleri seçin chkdisk ekranında windowsunuz hangi sürücüye kuruluysa o sürücüye sağ tıklayın özellikler araçlarda hata denetimi kısmına girin orda iki seçenek var onları da işaretleyin muhtemelen yeniden başlatmada yapayım mı diyecek evet diyin çıkan mesaja sonra yeniden başlatıp bekleyin hani belki diskte bi sorun olur diye

microsoftun makalesini biliyorum zatende onu yapsanız tamam makineyi açabilirsiniz de sürekli hata çıktı mı onu mu yapacaksınız şöyle bişey bu hata sıfır kurulmuş windowsta bile çıkıyorsa yazılım taraflı bi hataya benzemiyor
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2010, 23:35:16 Gönderen: Gökşen »
Gökşen PASLI

Çevrimdışı Runarch

• İlk Adım
  • *
  • MMORPG
    • S4 League Türkiye
« Yanıtla #8 : 23 Mayıs 2010, 23:25:56 »
Yanlız pcyi açamıyorum açılırken hata veriyor. Kurtarma ekranında da bişeyler var ama kurtarma kısmını pek kullanmadım daha önce.

Çevrimdışı Gökşen

• Genel Yönetici
  • Çırak
« Yanıtla #9 : 23 Mayıs 2010, 23:34:08 »
yani cdniz varsa ister windowsu tekrar kurun ister o makaledekileri yapın pek faydası olmayacak gibi sorun daha çok donanımsal yani ben yerinizde olsam sırf emin olmak için windowsu silip bir kez daha kurarım hiç bikaç gün hiçbişey kurmam bakalım gene aynısını mı yapacak eğer aynıysa hdd den şüphelenirim bide parçaların yerine tam oturup oturmadığına bakarım aklıma başka bişey gelmiyor bazıları da biosta ayarları kurcalayıp çözmüşler yanlış değilse s.m.a.r.t diye bi ayar var biosta onu mu kapatmışlar artık emin değilim o konuda sitelerde gezerken rastladım
Gökşen PASLI

Çevrimdışı Runarch

• İlk Adım
  • *
  • MMORPG
    • S4 League Türkiye
« Yanıtla #10 : 24 Mayıs 2010, 00:04:57 »
Araştırdım birkaç yol buldum. Denerim olmazsa da bi teknik servise #####ürücem artık...Donanımsal değildir umarım ama donanımsal görünüyor. Yardımlarınız için teşekkürler.

Çevrimdışı mertburgaz

• Çömez
  • **
  • Toplam: 4
  • Diego Alfredo Lugano Moreno (ToTa)
« Yanıtla #11 : 26 Mayıs 2010, 11:45:38 »
Sisteminizin yükleme ekranına gelince resetleme işi tamamen işlemcinin sıcaklığıyla alakalı bir durum. Sistem ençok işlemciye, işletim sistemini açarken yük bindirdiğinden dolayı ve sizinde macunu sildiğiniz için ısı muhtemelen 65-70 derecenin üzerine çıktığından sistemin resetlemesi normal. Termal macun soğutucu metal ile işlemcinin yüzeyi arasında kalan mikro seviyedeki boşlukları kapattığından dolayı olmazsa olmazdır. Arkadaşımda sizin düştüğünüz hataya düşüp macunu sildikten sonra çalıştırdığı için sistemin açıldıktan 1-2 dk. sonra kapanmasına anlam verememiş. Taa ki işlemcisi yanana kadar.
Size önerim bios tan işlemci sıcaklığını kontrol ediniz. Sorunun buradan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmiş olursunuz.

System klasörüne gelince yükleme sırasında, sistem resetlendiği için o anda okunmakta olan dosyaların zarar görmesi normal. İşlemcinizin aşırı ısınmasından dolayı hasar görmüş olabilir. Bunun dışında sizinde belirttiğiniz gibi sistemi onararak sorunu çözebilirsiniz.
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2010, 11:48:02 Gönderen: mertburgaz »

Bilişim Forum

« Yanıtla #11 : 26 Mayıs 2010, 11:45:38 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor