portakal

Gönderen Konu: ups yi kullanamiyorum  (Okunma sayısı 2426 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tayhan

• Çömez
  • **
  • Toplam: 1
ups yi kullanamiyorum
« : 02 Haziran 2010, 14:37:20 »
elektrik kesintisinden dolayi bir ups aldim. ancak alirken (bir dostum aldigi icin) oyle bilgisayara uygun olup olmadigini netlestiremedim. sonuc olarak elimde bir ups var ve elektrik kesildiginde otomatik olarak enerji vermeye basliyor. ancak bilgisayari bagladigimda (yani prizine bir uclu priz baglayip, ona da bilgisayar bilesenleri bagladigimda) elektrik kesintisinde enerji gec geliyor ve bu nedenle bilgisayar kapaniyor. haliyle esas islevini gormuyor. sorularim sunlar
1- acaba her ups bilgisayarlar icin olmuyor mu
2- ups ile bilgisayar arasinda elektrik baglantisi disinda bir baglanti daha ve kullanilmasi gereken bir yazilim falan var mi?
3- bilgisayarda yapilmasi gereken bir ayar falan var mi

saygilar
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2010, 14:39:08 Gönderen: tayhan »

Çevrimdışı By_Metin

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 93
  • "En Bilgin Kişi Bilmedigini Bilen Kişidir"
    • Gözat...
Ynt: ups yi kullanamiyorum
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2010, 21:00:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
elektrik kesintisinden dolayi bir ups aldim. ancak alirken (bir dostum aldigi icin) oyle bilgisayara uygun olup olmadigini netlestiremedim. sonuc olarak elimde bir ups var ve elektrik kesildiginde otomatik olarak enerji vermeye basliyor. ancak bilgisayari bagladigimda (yani prizine bir uclu priz baglayip, ona da bilgisayar bilesenleri bagladigimda) elektrik kesintisinde enerji gec geliyor ve bu nedenle bilgisayar kapaniyor. haliyle esas islevini gormuyor. sorularim sunlar
1- acaba her ups bilgisayarlar icin olmuyor mu
2- ups ile bilgisayar arasinda elektrik baglantisi disinda bir baglanti daha ve kullanilmasi gereken bir yazilim falan var mi?
3- bilgisayarda yapilmasi gereken bir ayar falan var mi

saygilar

hayır olması gereken elektrik kesildiğinde aniden devreye girmesi gerekli dediğiniz gibi işlevini görmüyorsa aldığınız yere tekrar #####ürün ve yenisini verseler dahi orda denemeyi unutmayın.
"Bitti"

Bilişim Forum

Ynt: ups yi kullanamiyorum
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2010, 21:00:21 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor