Gönderen Konu: DVD Rom çalıştığında mavi ekran ?!  (Okunma sayısı 2475 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Runarch

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
  • MMORPG
    • S4 League Türkiye
DVD Rom çalıştığında mavi ekran ?!
« : 11 Haziran 2010, 23:34:10 »
Merhaba, pcye format attıktan sonra dvd roma herhangi bir dvd veya cd taktığımda mavi ekran geliyor ve birkaç sanie sonra kendi kendine restart atıyor. res.ten sonra Bilgisayarımdan cd veya dvdyi açabiliyorum ama her çalıştırmada mavi ekran geliyo ve res atıyor. Bunun sorunu nedir bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
There is Always an Option!

Çevrimdışı Gökşen

• Genel Yönetici
  • Çırak
  • Toplam: 112
  • İran Prensi Resimdekiler Montajdır
Ynt: DVD Rom çalıştığında mavi ekran ?!
« Yanıtla #1 : 12 Haziran 2010, 11:55:11 »
önceden böyle bir sorun yoksa muhtemelen sonradan kurulan farklı bir program bunu yapıyor olabilir

yazılımsal bi sorun olması muhtemel öncelikle aygıt yöneticisinde dvd sürücünüze gelin özelliklerinde sürücü sekmesinde sürücü ayrıntıları var orayı kontrol edin yabancı bir dosya ismi varmı cdrom.sys, imapi.sys, redbook.sys, storprop.dll bunlar microsoftundur ve solunda görüldüğü üzere imzalıdır bunlar dışında varmı

bide mavi ekran hatasının kodlarını tam olarak dosya ismiyle buraya yazın
Gökşen PASLI

Çevrimdışı Runarch

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
  • MMORPG
    • S4 League Türkiye
« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2010, 16:04:25 »
cdrom.sys
storprop.dll
redbook.sys
imapi.sys
Bunlar var...mavi ekranda pek birşey okuyamıyorum çünkü birkaç saniye içinde res atıyo kendi kendine. Önceden yoktu böyle birşey, format attıktan sonra oldu. Yeniden format atsam sorun çözülebilir mi ?
There is Always an Option!

Çevrimdışı Gökşen

• Genel Yönetici
  • Çırak
  • Toplam: 112
  • İran Prensi Resimdekiler Montajdır
« Yanıtla #3 : 12 Haziran 2010, 16:25:10 »
şimdi eğer formattan hemen sonra hiçbişey kurmadan böyle olduysa formatlanınca gene böyle olma ihtimali vardır mesela kaç gün oldu formatlayalı program vb kurdunuz mu hiç veya herzaman kullandığınız cd ile mi kurulumu yaptınız
formatlamak en son çözüm önce niye olduğunu anlamak lazım bilgisayarıma sağ tıkla özellikler gelişmiş başlangıç ve kurtarma ayarlar orda otomatik yeniden başlat var onu işaretini kaldır tamam de sonra bi cd tak ve hata mesajını oku 0xrakamlı bişe yazar bide varsa dosya ismi orda onu da buraya yaz hikaye kısmını yazma yok donanım değişti yok bios update yapın vb..

sonra üstteki ayarı eski haline de getirebilirsin
Gökşen PASLI

Bilişim Forum

« Yanıtla #3 : 12 Haziran 2010, 16:25:10 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor