portakal

Gönderen Konu: Zynga'nın Facebook İçin Yeni Oyunu. ''FrontierVille.''  (Okunma sayısı 1946 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Faik Özkara

• "Hedef Bilgi Toplumu" - TRT Bilişim Rüzgarı
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 208
  • Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikeri
    • http://flavors.me/FaikOzkara
You are not allowed to view links. Register or Login

Sosyal paylaşım sitelerinden Facebook'un en gözde oyunlarından birtaneside FarmVille ama,ama diyorum Zynga'nın yeni çıkarttığı kendi görüşüm olan FarmVille'yi oynama oranınını geçeceğini düşündüğüm bir oyun hakkında kısa bir habere yer vermek istiyorum.Zynga'nın en sık oynanan oyunlarından biri olan FarmVille'nin yerini yakın zamanda artık başka bir oyun alabilir çünkü FarmVille'yi her ne kadar oynayan kişi sayısı yaklaşık 100 milyon olsada 70 levele geldikten sonra artık çiftlik içerisinde yapacak birşey kalmıyor.Buda FarmVille'ye olan ilginin azalmasına ve kişinin oyundan soğumasına neden oluyor.

İlginin azalması ile beraber FarmVille'nin yerini alacak olan bu yeni oyununun ismi FrontierVille. :) 9 Haziran 2010'dan itibaren Beta versiyonu Facebook üzerinden oynanmaya başlandığı bu yeni oyunda komşularınıza daha fazla yardım edebilir,siz kullanıcılar arkadaşları ile aileler oluşturabilirsiniz.

Tarlanız artık hayvanlardan geçilmeyecek gibi görünüyor çünkü yırtıcı hayvanlar tarlanızı ziyaret edebiliyor.Buna bağlı olarak vahşi doğanın etkileride sizleri bekliyor. :)
Bu yeni oyunun bir diğer özelliğide hava durumu.Mühim olduğu için hava değişikliklerine maruz kalabilme ihtimaliniz var.
;)

Oyunun Farmville'ye nazaran daha çok SimCity'e benzeyeceğini söylüyorlar.Bizede oynayıp göreceğiz demek düşer. :)

Bir internet siteside FarmVille'den yola çıkarak çok değişik bir benzetme yapmış.''FarmVille'' + ''Oregon Trail'' = ''FrontierVille'' Bu durumda yorumu size bıraktım. ;)

Yeni FrontierVille oyunundan kareler:

FrontierVille Oyununun Videosu:

Bu sözlerimin ardından sizlere şu iki soruyu sormak istiyorum:

1.Sizde,yaklaşık 100 milyon oynayıcısı olan FarmVille oyununu oynuyor musunuz?

2.Yeni FrontierVille oyunu sizce FarmVille gibi popüler olacak mı ve bu yeni oyunu oynamayı düşünüyor musunuz?

Yazar: Faik Özkara

Bilişim Forum

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor