Gönderen Konu: Şirket bilgisayarlarından internette girmek  (Okunma sayısı 6424 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı NeuTraLizeRix

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
Şirket bilgisayarlarından internette girmek
« : 24 Haziran 2010, 16:31:34 »
Merhaba arkadaşlar çalıştıgım şirketteki bilgisayarımdan online müzik ve video izlemek istiyorum ama sürekli şirket politikasından dolayı siteye erişim izni verilmedi gibi yazılar çıkıyor bununla ilgili neler yapabiliriz yardımcı olursanız çok sevinirim....
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2010, 16:34:25 Gönderen: NeuTraLizeRix »

Çevrimdışı Mast3r

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 6
  • -Emeğe Saygı-
Ynt: Şirket bilgisayarlarından internette girmek
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos 2010, 09:28:25 »
Merhabalar Üzgünüm ama Bunu Kendi Bilgisayarınızdan Yapmanız neredeyse İmkansızdır. :-\

Çünkü bu tür şeyler genellikle özel programlar tarafından yapılır ve bu programlar sistem yöneticisinin bilgisayarında kayıtlıdır.Ancak ana bilgisayara girerek kendi bilgisayarınıza izin atayabilirsiniz.

Ama bu tur programları İp adresi değişikliği ilede engellenebilmektedir.Yeter ki size kısıtlama yaratan programın adını buraya yazın.(Önek.. Myyazilim .vb.) ;)

Sanırım bunu göze almak zor her yerde işsizlik artarken , bence bunu hiç denemeyin... :-\
You are not allowed to view links. Register or Login

karakabus_

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 14 Ağustos 2010, 10:10:27 »
benimde böyle bir problemim var ama hiç denemedim. çünkü olmasına imkan yok. ancak şirketin bilgisayarlarına bakan görevli ile temasa geçerseniz olur. mesela facebook, msn gibi yerlere girmeye kalktığımda kurulu olan yazılımın sayfası çıkıyor. o kurulu olan yazılımı kaldırmak, silmek imkansız. çünkü o yazılım sadece bilgisayar görevlisinin bilgisayarında kuruludur. şirket bilgisayarı olduğu için bütün bilgisayarlar kontrol merkezine bağlıdır. mesela bizim şirket fortinet (reklam olarak algılanmasın) diye bir yazılım kullanıyor. bilgisayar görevlisi bütün interneti kapatabilir veya kısıtlar. ayrıca sizin o anda ne tür işlemler yaptığınızı an be an görebilir. arkadaşın dediği gibi bence hiç uğraşmayın bu kadar çok işsiz insan varken...

Bilişim Forum

« Yanıtla #2 : 14 Ağustos 2010, 10:10:27 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor