Gönderen Konu: video kartı denetleyicisi ne demek  (Okunma sayısı 5153 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kimyaci

• Çömez
  • **
  • Toplam: 1
video kartı denetleyicisi ne demek
« : 27 Haziran 2010, 21:43:10 »
mrb. ben bilg. win 7 yi yükledim ve aero teması çalışmıyor. aero teması ve saydamlık ile ilgili sorunalrı gider linkine tıklayınca "video kartını güncellemeniz gerekiyor" diye bir uyarı alıyorum.

benim bilg. toshiba satellite L 10 ve toshibanın sitesinden video kartı diye bişey bulamadım. ve galiba sürücüleri yüklerken böyle bir şey de yüklenmedi çünkü aygıt yönetcisine bakınca video denetleyicisi için diğer aygıtlar ve sarı renkli bir uyarı çıkıyor bunu nasıl indirebilirim ve aero temasını nasıl çalıştırabilirim

bütün sürücüleri güncelledim sadece bunu ne bulabiliyorum ne de güncelleyebiliyorum

bu video kartı ve video kart denetleyicisini nasıl indirip güncelleyebilirim. aero temasının nasıl çalıştırırım..

teşekkürler...

Çevrimdışı Gökşen

• Genel Yönetici
  • Çırak
  • Toplam: 112
  • İran Prensi Resimdekiler Montajdır
Ynt: video kartı denetleyicisi ne demek
« Yanıtla #1 : 27 Haziran 2010, 21:49:15 »
ekran kartı sürücüsünü yükleyin soru işaretli donanımın özelliklerinde ayrıntılar sekmesinde donanım kimliğini buraya yazın bakalım
Gökşen PASLI

Çevrimdışı kimyaci

• Çömez
  • **
« Yanıtla #2 : 28 Haziran 2010, 19:59:22 »
mrb.

sırayla şöyle

aygıt açıklaması:

video denetleyicisi

donanım kimlikleri:

PCI\VEN_8086&DEV_3582&SUBSYS_FF311179&REV_02
PCI\VEN_8086&DEV_3582&SUBSYS_FF311179
PCI\VEN_8086&DEV_3582&CC_038000
PCI\VEN_8086&DEV_3582&CC_0380

uyumlu kimlikler:

PCI\VEN_8086&DEV_3582&REV_02
PCI\VEN_8086&DEV_3582
PCI\VEN_8086&CC_038000
PCI\VEN_8086&CC_0380
PCI\VEN_8086
PCI\CC_038000
PCI\CC_0380

bunlar var. ekran kartı yüklü. şu ATI nin yüklü ayrıca yanılmıyorsam intel  in de var. o yüklü

teşekkürler...

Çevrimdışı Gökşen

• Genel Yönetici
  • Çırak
« Yanıtla #3 : 28 Haziran 2010, 20:52:39 »
iyide bu verilen donanım intelin ayrıca yüklü değil yüklü olsa yanında soru işareti olmaz ati konusunu anlayamadım bu makinenin ekran kartı bu değil mi ayrıca bu ekran kartı eski bişeye benziyor  bellek miktarı nedir bellek miktarı düşükse zaten aeroyu çalıştırmaz

ayrıca bu ekran kartının windows 7 ile ilgili sürücüsü yok işin kötüsü vista sürücüsü de yok
verilen donanım kimliği Intel(R) 82852/82855 GM/GME Graphics Controller ı işaret ediyor aşağıdaki adreste
You are not allowed to view links. Register or Login adresinde yanlızca xp sürücü olduğu bahsedilmiş onun da windows 7 de düzgün çalışması beklenemez

malesef çözüm yolu yok gibi bişey
Gökşen PASLI

Çevrimdışı kimyaci

• Çömez
  • **
« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2010, 19:29:32 »
mrb. ilgilendiğiniz için teşekkürler. yanılmıyorsam ekran kartı 64 mb. atı derken şu atı catalytist in progamı vardı güncelleme sırasında bunu da yüklemişti bşunu bir de merak ediyorum. bir ara arayıp bulmuştum.

windows 7 için xp mode diyebir prog. vardı. internetten açıklamaları okudum microsoft un sitesindfen indirdim ve belirtildiği şekilde kurdum.  ama işe yaramadı bu prog. ile acaba bunu yapabilirmiym

teşekkürler...

Çevrimdışı Gökşen

• Genel Yönetici
  • Çırak
« Yanıtla #5 : 29 Haziran 2010, 20:05:03 »
xp mode sanal bir windows xpdir yani sürücü vb değildir windows 7 de çalıştırılamayan xp de çalışan uygulamaları çalıştırmak içindir 64 mb ekran kartı ile benim bildiğim aero yu çalıştıramazsınız en az 128 mb gerekli
Gökşen PASLI

Çevrimdışı kimyaci

• Çömez
  • **
« Yanıtla #6 : 30 Haziran 2010, 09:51:39 »
MRB. DÜN VERDİĞİNİZ LİNKTEN BİRAZ ARAŞTIRMA YAPTIM XP İÇİN OLAN DRİVER I YÜKLEDİM. dediğiniz gibi win 7 için yok . hatta güncelleme de yok

ama şu intel gibi firmalar neden bu tür durumlar için güncelleme paketi bırakmıyorlar. ve şu da olabilir driver update yapan prog. var. intel de bu var mı, yani sürücüleri bilgisayarımdan tarayıp bana şu sürücüleri güncelle diyen bir prog.

ya da sizin önereceğiniz böyle bir prog. var mı

ilgilendiğiniz için teşekkürler...

Bilişim Forum

« Yanıtla #6 : 30 Haziran 2010, 09:51:39 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor