Gönderen Konu: lütfen yardım !!!  (Okunma sayısı 1546 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mkd21

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
lütfen yardım !!!
« : 11 Ekim 2010, 14:39:37 »
bende pdf formatında bie kitap var. bundan bazı bölümler ,paragraflar kopyalamak istiyorum. ama olmuyor. nette bunun için pdf nin woord da dönüştürülmesi tavsiye ediliyor.
bunun için bir çok program indirdim olmadı, çeviremedi.
onlin siteler dosyayı çeviriyor. onlarda denedim. word a çevirdiler. ancak yazıyı yine kopyalayamıyorum. sadece resim şeklinde çevirmişler. sayfa sayfa kopyalanıyor. yazıyı alıp yapıştıramıyorum. lütfen tavsiyesi plan bildirsin.

ya da dosyayı worda çevirmeden kopyalamanın yolu yok mu?*?

Çevrimdışı Gökşen

• Genel Yönetici
  • Çırak
  • Toplam: 112
  • İran Prensi Resimdekiler Montajdır
Ynt: lütfen yardım !!!
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2010, 11:24:27 »
pdf resim olarak kaydedildiği için ocr yapılması gerekmekte bunun için finereader vb. programı gerekmekte fineraderla pdf yi açınca tarama yapınca normal metin (doc) dosyasına dönüşecektir tabi dönüştürme işi pdfnin resim kalitesine göre değişebilir mesela nn  m gibi algılanabilir zaten yapınca anlayacaksınız öyle resim olarak alınan pdf den direkt kopyalama yapan program yok

ama pdf de font varsa yani resim değilde normal yazıysa ve yine kopyalanmıyorsa pdfnin kopyalama özelliği kısıtlanmıştır bunu kaldırmak için programlar var yanlız sizdeki durum bu değil zaten ayrım şöyle yapılabilir klasik pdflerin boyutu azdır ama resim olarak saklananların 4 5 sayfası bile 1 mbyi bulabilir
Gökşen PASLI

Bilişim Forum

Ynt: lütfen yardım !!!
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2010, 11:24:27 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor