portakal

Gönderen Konu: “I:\erisilemez. Disk yapisi bozuk veya okunamaz durumda.”  (Okunma sayısı 5327 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı doganay2

• Çömez
  • **
  • Toplam: 0
35gb lik bir HDD disk var 3’e bolunmus durumda. Bu parcalardan birinde Windows xp acilirken tutarlilik denetlemesi yapiyor 3 adim da tamamlaniyor ancak son adim olan guvenlik tanimlayicisi denetlemesi yapildiktan sonra win xp acilmaya devam etmiyor orada oyle kaliyor 15 dk filan ben de bekledim ama bir degisiklik olmadi. Win xp’yi restart yaptim ayni denetleme  istegi ekrani cikti ben de onu atladim ve win xp acilinca ilgili hdd bolumune tikladigimda “I:\erisilemez. Disk yapisi bozuk veya okunamaz durumda.” diye bir uyari cikiyor.. oradan diski denetle , birlestiri tikladim ama olmuyor. Bu diskte onemli belgelerim vardi. Ne yapmam lazim ki onlari bir an evvel alabileyim. Simdiden cok tesekkur ederim.

Çevrimdışı Gökşen

• Genel Yönetici
  • Çırak
  • Toplam: 112
  • İran Prensi Resimdekiler Montajdır
Ynt: “I:\erisilemez. Disk yapisi bozuk veya okunamaz durumda.”
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2010, 11:18:00 »
anlaşılan diskin o bölümünde bir sorun oluşmuş öncelikle veri kurtarma programlarıyla o diskin bölümünü taratmayı deneyin belki kurtarma şansınız olur diğer bir diyeceğim şey hdd regenerator programı var ben kullanmadım ama işinize yarayabilir sanırım tam sürümü düzeltme işini yapıyor onu belirteyim ama öncelikle veri kurtarma programlarını bi deneyin
Gökşen PASLI

Çevrimdışı BaNGo

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
« Yanıtla #2 : 19 Ekim 2010, 08:55:59 »
Diskinizi farklı bir bilgisayara takmayı deneyin.. Hasarlar ciddi şekilde değilse belgelerinize ulaşabileceksiniz.. Diski taktığınızda bilgisayar açılır ve takmış olduğunuz diski görmüyorsa.. Aygıt Yöneticisinden Donanım Değişiklerini Taratmayı Deneyip Algılamasını Sağlayın.. Şayet Diskiniz Aşırı zarar görmemişse Belgelerinizi Görebilir Hassas Bir Biçimde Yedekleyebilirsiniz.. Şuan sizinkine benzer bir işlem yapıyorum.. Disk arızalı 10 kerede 1 kere görüyor harddiski gördüğü anlarda hassas bir biçimde yedekleme yaparak şuanda yaklaşık 60 gb veriyi yedekledim..

Bilişim Forum

« Yanıtla #2 : 19 Ekim 2010, 08:55:59 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor