Gönderen Konu: Monitörde renk sorunu  (Okunma sayısı 3586 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muratcan99

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
Monitörde renk sorunu
« : 19 Ekim 2010, 12:01:33 »
Bilgisayarı açtığım zaman monitörün renkleri değişiyor. Dosyaların altında renkler çıkıyor. Sebebi ne olabilir?

Çevrimdışı BaNGo

• İlk Adım
  • *
Ynt: Monitörde renk sorunu
« Yanıtla #1 : 19 Ekim 2010, 15:54:41 »
Problemi net olarak anlamadım ancak tahmin ettiğim kadarıyla..
Ekrandaki komple renk değişimleri kırmızılaşma pembeye kaçık vb..  koyulaşıp açıklaşma gibi sorunlar monitör kablonuzun ekran kartı çıkışına sabit şekilde bağlanmadığından olabiliyor.. Sorununuz bu ve benzeriyse kabloyu sabitlemeyi deneyin..
Bilgisayarınız açılırken ekranda rengarenk çizgiler veya gri tonlar şeklinde çizgiler alıyorsanız probleminiz monitörden kaynaklanıyor olmalı ancak örneğin masaüstünüzdeki simgeleri renkleri kaçmış veya renklerle birbirine girmiş halde görüyorsanız fareyi oynattıgınızda çizgiler geziniyorsa kürsörle beraber ekrankartınız problem yaşıyor olmalı.. Yapabileceğiniz en iyi şey deneme yanılma testi.. Geçiçi olarak bir başka monitöre bağlayın ve gözlemleyin.. Veya bilgisayarınıza takabileceğiniz bir başka ekran kartıyla gözlemleyerek sorunu tespit edebilirsiniz..

Çevrimdışı aeogretmen

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #2 : 24 Ekim 2011, 12:01:50 »
ekran kartıyla monitör arasındaki kablo bazen böyle hatalara sebep olabilir vga kablosunun vidalarını sıkıştırarak veya ekrana giren kabloyu oynatarak düzeleceğini düşünüyorum. ;)

Bilişim Forum

« Yanıtla #2 : 24 Ekim 2011, 12:01:50 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor