portakal

Gönderen Konu: ÖDEVLER HAKKINDA  (Okunma sayısı 2319 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı engin004

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
ÖDEVLER HAKKINDA
« : 27 Ekim 2010, 09:31:16 »
1.   Kullanıcıdan klavye yoluyla 3 farklı integer rakam girmesini isteyen ve bu girilen rakamların toplamını , aritmetik ortalZamasını, çarpımını; ayrıca bu rakamların en büyük ve en küçük olanını bularak ekrana basan bir C# konsol uygulamasını yazınız. Programınız farklı 2 sınıf(class) içermelidir. Sınıflardan birincisi asıl işi yapan sınıf , ikincisi ise bir Main fonksiyonu içeren ve ilk sınıfın nesnesi ve ilgili üye metodları yardımıyla sorunu çözen sınıf olmalıdır.

2.   Bölenlerin toplamı kendisine eşit olan pozitif bir tamsayı “mükemmel sayı olarak”  adlandırılır.(Bölen olarak 1 dahil edilirken sayının kendisi kullanılmaz.) Örneğin 6 sayısı mükemmel bir sayıdır, çünkü 6=1+2+3 tür. Kullanıcıdan klavye yoluyla alınan bir tamsayı ile 1 rakamı arasındaki bütün mükemmel sayıları bulup ekrana yazan C# konsol uygulaması yazınız. Programınız farklı 2 sınıf(class) içermelidir  Sınıflardan birincisi asıl işi yapan sınıf , ikincisi ise bir Main fonksiyonu içeren ve ilk sınıfın nesnesi ve ilgili üye metodları yardımıyla sorunu çözen sınıf olmalıdır.

3.   Kendisine argüman olarak klavyeden girilen bir tamsayı ile 1 sayı arasındaki bütün asal sayıları bularak ve aralarında bir boşluk bırakarak ekrana basan bir C# metodu yazınız. . Programınız farklı 2 sınıf(class) içermelidir  Sınıflardan birincisi asıl işi yapan sınıf , ikincisi ise bir Main fonksiyonu içeren ve ilk sınıfın nesnesi ve ilgili üye metodları yardımıyla sorunu çözen sınıf olmalıdır.

4.   Bilgisayar ile “tuttuğum sayıyı tahmin et oyunu” oynayan bir C#konsol uygulaması yazınız. Programınız 1 ile 1000 arasında rastgele bir tamsayı üretmeli ve kullanıcının gireceği tahminlere yol gösterici cevaplar vermelidir. Programınız farklı 2 sınıf(class) içermelidir  Sınıflardan birincisi asıl işi yapan sınıf , ikincisi ise bir Main fonksiyonu içeren ve ilk sınıfın nesnesi ve ilgili üye metodları yardımıyla sorunu çözen sınıf olmalıdır.  Asıl İşi yapan sınıfta en az 3 metod içermilidir.
Örnek bir konsol çıktısı aşağıda verilmiştir.

Senin İçin 1 ile 1000 arasında bir tamsayı tuttum
Lütfen Tahminini Gir := 500
Küçük Bir Sayı Tahmininde Bulundun.
Lütfen Tahminini Gir :=750
Küçük Bir Sayı Tahmininde Bulundun.
Lütfen Tahminini Gir :=970
Büyük Bir Sayı Tahmininde Bulundun.
Lütfen Tahminini Gir :=950
Tebrikler 4. Tahminde bulundunuz.
Oyuna devem Etme istiyor musunuz (E-e/H-h) ?

Bunları yapabilecek bir arkadaş arıyorum.
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2010, 10:25:17 Gönderen: ッ 'Faik-im Özkara' ヅ »

Çevrimdışı Ergün_Poyraz

• Çömez
  • **
  • Toplam: 1
    • www.poyrazweb.hizmetleri.net
Ynt: ÖDEVLER HAKKINDA
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2010, 00:09:35 »
Çok basit bişekilde  AutoPlay Media Studio programıyla dediklerinizi Yapabiliriz...
poyraz

Çevrimdışı clever girl

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2010, 12:26:20 »
Ya ben hiçbirşey anlamadım.Daha açık bir biçimde anlatır mısınız? ??? ??? ???

Çevrimdışı isoarslan

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #3 : 07 Nisan 2013, 10:55:56 »
http://csharpproje.blogspot.com/p/konular.html arkadaşım burada yapılmış örnekler var... Bazıları bire bir aynı ... kullanabilirsin...

Bilişim Forum

« Yanıtla #3 : 07 Nisan 2013, 10:55:56 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor