portakal

Gönderen Konu: Laptop / USB Klavye Oyun Sorunu  (Okunma sayısı 7792 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mhmt91

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
  • .:! Denizli !:.
Laptop / USB Klavye Oyun Sorunu
« : 16 Kasım 2010, 01:27:49 »
Laptopuma masaüstü bilgisayarımın klavyesini bağladım oyun oynamak için. (Bu arada klavyem eski girişli (PS2).) Bir tane PS2 to USB dönüştürücü aldım. Bu sayede USB girişi ile klavyemi bağladım. Takınca otomaik olarak sürücü güncellemelerini falan aradı. "Kullanıma hazır" dedi. Sonra NFS: Most Wanted oyununa girdim. Oyun açıldı. Arabayı yukarı ok tuşuyla sürerken, normal olarak araba ilerliyor, tamam burada sorun yok. Ama araba ileri giderken. Sağ veya sol oka basınca araba duruyor. Yani Yukarı ok ile bağlantısı bi nevi kesilmiş gibi oluyor. Diğer oklara basınca. Bu diğer oyunlarda da aynı. Mesela FIFA 11 oyununda, oynayanlar bilir. 2-3 tuşa aynı anda basmak zorundasınız. Ama futboluyla diğerine pas verdiğimde. Elim ok tuşlarına baılı olyur mutlaka hemen futbolcuyu hareket ettirebilmek için. Ama pas verdikten sonra diğer tuşa basınca işlemiyor. Yani nedense klavyede 1'de fazla tuşla aynı anda basılarak oynanılmıyor oyunlar. Bir ayar falan mı yapmam gerekiyor acaba? Bu arada laptopun kendi klavyesinde oynarken böyle bir sorun olmuyor.

İşletim Sistemim: Win7 Home Premium

Umarım anlatabilmişimdir. :)

Yardımlarınızı bekliyorum.
Her Şeyi Bir Bilenine Sormak Lazım

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 238
Ynt: Laptop / USB Klavye Oyun Sorunu
« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2010, 23:25:51 »
Muhtemelen sürücülerden kaynaklanmaktadır.Ama çözum olarak oyunların options seçeneklerinden klavye tuş takımını ayarlamanızdır.Buna ek olarak farklı bir driver kullanabilirsiniz.Size tavsiyem klavye ayarlaması yapmanızdır.Driver arayışlarınız sonuçsuz kalabilir.

Çevrimdışı mhmt91

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Kasım 2010, 23:42:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Muhtemelen sürücülerden kaynaklanmaktadır.Ama çözum olarak oyunların options seçeneklerinden klavye tuş takımını ayarlamanızdır.Buna ek olarak farklı bir driver kullanabilirsiniz.Size tavsiyem klavye ayarlaması yapmanızdır.Driver arayışlarınız sonuçsuz kalabilir.
Hmm oyunun klavye ayarları normal her iki oyunda da. Farklı driver derken nasıl ? Onu anlamadım. Ve son olarak da klavye ayarlarının hangi kısmını değiştireceğim. Win7'ye yabancı olduğum için bilemiyorum :)

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #3 : 16 Kasım 2010, 23:56:29 »
Usb dönüştürücü ile klavyenizi kullanmak istediğinizde windows otomatik olarak kendi içerisinde bulunan bir driveri sisteme tanıttı.Bu driver, yeni takmış olduğunuz klavye ile uyumlu çalışmamakta veya ps2 den usb ye dönuş yaptığınız için problemler yaşıyor olabilirsiniz.Kalvye ayarları olarak, oyuna girdiğinizde klavyedeki tuş diziliş ayarlarını yapabilirsiniz.Oyuna göre değişen secenekler vardır.Genellikle SEÇENEKLER kısmında bulununan klavye ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Çevrimdışı mhmt91

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #4 : 17 Kasım 2010, 00:18:30 »
Usb dönüştürücü ile klavyenizi kullanmak istediğinizde windows otomatik olarak kendi içerisinde bulunan bir driveri sisteme tanıttı.Bu driver, yeni takmış olduğunuz klavye ile uyumlu çalışmamakta veya ps2 den usb ye dönuş yaptığınız için problemler yaşıyor olabilirsiniz.Kalvye ayarları olarak, oyuna girdiğinizde klavyedeki tuş diziliş ayarlarını yapabilirsiniz.Oyuna göre değişen secenekler vardır.Genellikle SEÇENEKLER kısmında bulununan klavye ayarlarınızı yapabilirsiniz.
Peki bu ps2 / usb dönüştürücünün kalitesizliği falan olabilir mi? Oyun ayarlarını kurcaladım. Sadece tuş değiştirme işlemleri falan var. Laptopta tuşlara basıldığındaki tepkime sürelerini falan 0 sn. yaptım. Yok olmadı :(

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #5 : 17 Kasım 2010, 07:43:21 »
Peki bu ps2 / usb dönüştürücünün kalitesizliği falan olabilir mi? Oyun ayarlarını kurcaladım. Sadece tuş değiştirme işlemleri falan var. Laptopta tuşlara basıldığındaki tepkime sürelerini falan 0 sn. yaptım. Yok olmadı :(

kalitesizliğinden değilde ps2 den usb ye çevirici kullandığınız için ve windowsun da usb sürücüleri yüklendiği için bu problemi yaşıyorsunuz diye düşünüyorum.ya klavyenın sürücülerini yüklemek lazım (eskiden klavyelerle birlikte disket sürücüleri verilirdi.) yada oyun seçeneklerinden klavye ayarını değiştirmek lazım (ayarlarda muhakak vardır butun tuşları değiştirebilmeniz lazım)

Çevrimdışı mhmt91

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #6 : 18 Kasım 2010, 15:18:57 »
Peki şöyle bir şey oluyor mu? Mesela takıtığım klavyeyi "birincil klavye" seçme gibi. Yani öncelikli olarak onun dedikleri olacak. ;D

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #7 : 19 Kasım 2010, 10:44:00 »
Peki şöyle bir şey oluyor mu? Mesela takıtığım klavyeyi "birincil klavye" seçme gibi. Yani öncelikli olarak onun dedikleri olacak. ;D

Aygıt yöneticisinden istediğiniz klavyeyi kapatabilir, sadece diğer klavyeyi kullanabilirsiniz.

Bilişim Forum

« Yanıtla #7 : 19 Kasım 2010, 10:44:00 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor