Gönderen Konu: meslek liseliyim öğretmenliği seçmelimiyim?  (Okunma sayısı 5831 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cerno.v1

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
meslek liseliyim öğretmenliği seçmelimiyim?
« : 24 Aralık 2010, 18:34:30 »
Öncelikle merhaba.Şuanda endüstri meslek lisesinde okuyorum.geçenlerde stajer hocamla biraz konuştuk ve öğretmenliği aklıma soktu.acaba  bilgisayar öğretmeni olmalımıyım olmalıysam hangi öğretmenlik bölümü iyidir.ve meslek lisesinde çalışan bi öğretmen ne kadar maaş alır beni biraz aydınlatırmısınız?
şimdiden teşekkür ederim  :)

Çevrimdışı Berkay Geldec

• İlk Adım
  • *
Ynt: meslek liseliyim öğretmenliği seçmelimiyim?
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2011, 18:26:24 »
Benim amaclarıman birisi de bilgisayar öğretmenliği fakat biraz yükseğe koy hedefini.Bilgisayar Öğretmenliği yerine Bilgisayar Mühendisliği Koy Zaten Mühendisliğe yaklaşırsan öğretmen olursun :) .

Çevrimdışı semihsoykal

• İlk Adım
  • *
  • Her sorunun? Bir çözümü vardır.
« Yanıtla #2 : 27 Ağustos 2011, 02:19:20 »
Bence hayatının hatasını yaparsın. meslek lisesine giderek. normal düz lise oku derim. en azından 4 yıllık mühendislik fakültesinde okuma şansın var. saygılarımla semih soykal
IT Market Research
IT Sales and Creating a Marketing Plan
IT Consulting and Business Development

Çevrimdışı bilg.ogretmeni

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2012, 11:10:45 »
Bilgisayar öğretmeniyim.

Eğer meslek lisesine atanmak istiyorsan Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği okuman lazım.

Bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği okursan benim gibi ilköğretim ve düz liselerde görev yapabilirsin.

ben lise öğrencisiyken bunu bilmiyordum. ilköğretim ve liselerde ders seçmeli ve kaldırılıyor biz bilgisayar tamir edip okul sitesi yapıyoruz. Öğretmenlik değil! Maaş da öğretmen maaşı işte alanın farketmez. Memursun 9-1 (1000-1400) ile başlarsın. bir de olursa ek ders(en fazla 500) alırsın.

Bilişim Forum

« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2012, 11:10:45 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor