portakal

Gönderen Konu: HP LASERJET 3055  (Okunma sayısı 5220 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

karakabus_

• Ziyaretçi
HP LASERJET 3055
« : 01 Ocak 2011, 09:10:05 »
mrb. iyi seneler arkadaşlar. benim işyerime bir tane deneme amaçlı hp laserjet 3055 marka bir yazıcı-tarayıcı-fotokopi-fax makinesi kurdular. beğenirsek alacağız. biz sadece tarayıcı özelliğini kullanacağız. tek tek taramada bir problem yok. acaba bu makinede çoklu tarama özelliği mevcut mu? yani kağıtları tek tek koymak yerine hepsini bir yere koyup öyle hepsini tarama yapabilir miyiz? eğer olmuyorsa sizin önerebileceğiniz çoklu tarama özelliği olan makine varsa söyler misiniz?
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2011, 10:01:56 Gönderen: Samet Bay »

Çevrimdışı Orhan Naldemirci

• Çömez
  • **
  • Toplam: 32
  • TTNET'le Geçen Dolu Dolu 4. Yıl
    • Manyas Türk Telekom
Ynt: HP LASERJET 3055
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2011, 18:05:32 »
Aldığınız Tarayıcının Üstteki Tepsisinden Dolayı Çoklu Tarama özelliği var. Ancak yavaş olduğunu tahmin edebiliyorum. Bizim kullandığımızda M1522nf modeli ve tarama hızı Bana göre çok yavaş.

Neden Yavaş?
Avea Sistemleri için kullandığımız Kodak İ1220 Plus Scanner var. Gelen müşterinin kimlik fotokopisini onunla çekiyorum. Normal a4 Sayfayı taraması 1 bilemedin 2 Saniye kadar sürüyor.
Kimlik Taraması dahada kolaylaşıyor. Eğer fotokopi çekecekseniz bu cihazı tavsiye ederim.
Kimliği cihaza koyduğumda start Düğmesine basıyorum ve arkalı önlü PDF formatında anında hazır. Vakit kaybı yaşamak istemiyorsanız ideal cihaz.
Not: Çıktı almak için birde HP Laserjet 1020 gibi düşük fiyatlı toneri ucuza dolan ( Bizim firmada ben dolduruyorum. ) bir yazıcı lazım

You are not allowed to view links. Register or Login
biz sadece tarayıcı özelliğini kullanacağız.
Dediğinize Göre Tarama işinizin Fazla olduğunu düşünerek Bu tarayıcıyı şiddetle tavsiye ediyorum.
Vakit kaybı ve Sinir harbi yaşamazsınız.

karakabus_

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 02 Ocak 2011, 12:13:05 »
bizim alacağımız makine genelde sadece tarayıcı olarak kullanılacak. çünkü işyerimde yazıcı, tarayıcı, fotokopi ve fax makineleri ayrı ayrı mevcut. genelde A4 kağıtları taratılacak. bir de bu döküman tarayıcılar varmış. onlar nasıl? onlarda da çoklu tarama özelliği mevcut mu? ben bir tane buldum isterseniz sizde bir bakın ve önereceğiniz  bir tarayıcı var mıdır çoklu tarama özelliği olan?

You are not allowed to view links. Register or Login
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2011, 12:17:33 Gönderen: Samet Bay »

Çevrimdışı Orhan Naldemirci

• Çömez
  • **
  • Toplam: 32
  • TTNET'le Geçen Dolu Dolu 4. Yıl
    • Manyas Türk Telekom
« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2011, 16:34:57 »
Kodak diyorum Başka birşey demiyorum. i1220 Plus

Bilişim Forum