Gönderen Konu: WİNDOWS 7 QBASİC 64 BİT SORUNU  (Okunma sayısı 4397 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı şahmaran

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
WİNDOWS 7 QBASİC 64 BİT SORUNU
« : 03 Mart 2011, 18:52:10 »
qbasic 4.5 kullanmak istiyorum fakat çalıştır dediğimde bununla karşılaşıyorum."Bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil. Bilgisayarınızın sistem bilgilerine bakarak, size programın x86 (32-bit) veya x64 (64-bit) sürümlerinden hangisinin gerektiğini belirleyin ve ardından yazılımın yayımcısına başvurun." 64 bit de denedim aynı . ne yapmalıyımm??

karakabus_

• Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS 7 QBASİC 64 BİT SORUNU
« Yanıtla #1 : 04 Mart 2011, 11:39:59 »
işletim sisteminizden kaynaklanan bir sorun bu. işletim sisteminiz "windows 7 basic" olduğu için "windows xp" uyumlu uygulamaları çalıştıramıyor. bu nedenle kullanmak istediğiniz proğramın windows 7 uyumlu sürümünü arayın ya da işletim sisteminizi "windows 7 profesyonel" sürümüne yükseltin.

Çevrimdışı WhiteScars

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 143
  • (,^^)
« Yanıtla #2 : 05 Mart 2011, 23:33:34 »
Windows 7'de Qbasic 4.50 çalıştırılamaz. Belki compability seçeneklerinden Windows XP'yi seçip, çalıştırabilirsiniz. Denemedim.

Tavsiyem VirtualBox programını indirip, kurun. Virtual Box sanal pc yazılımıdır. Bunu çalıştırıp, Windows 98 ve Windows XP yükleyin. QBasic'i bu işletim sistemleri ile çalıştırabilirsiniz.
İnsanoğluna bırakabileceğiniz en güzel miras tecrübelerinizdir...

Bilişim Forum

« Yanıtla #2 : 05 Mart 2011, 23:33:34 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor