PROGRAM ARŞİVİ > Multimedya

Windows Live Movie Maker hata veriyor

(1/1)

sarin:
arkadaşlar indirmiş olduğum videolardan oluşturduğum projemi bir türlü kaydedemedim.kaydederken hata veriyor ve bazı videoların üstünde x işareti beliriyor,onları silmezsem kaydedilemeyeceği uyarısı çıkıyor ekranda.o videoları silemem bu imkansız çok uğraştım bu proje için üstelik silinemeyecek kadar çok video hatası veriyor.yardımlarınızı rica ediyorum.

Mast3r:
Bilgisayarınızın belleği kaydetme işlemi için yetersiz olabilir.

Projenizi biraz hafifleterek ve ".avi" şeklinde direk video formati yerine ".mswmmm" şeklinde kaydedip başka bir bilgisayardan işleminizi tamalayabilirsiniz. ;)

sarin:
cevapladığın için teşekkürler sorunun bellekte olduğunu düşünmüyorum ama şuanda da farklı bir bilgisayarda devam ettirmek için zamanım yok açıkçası.peki dediğin uzantıda nasıl kaydedicem özel ayarlardan mı yapılıyor. ".mswmmm" uzantısında kaydedince internette paylaşılabiliryor mu proje?bilgisayardan pek anlamam da :)

Mast3r:

--- Alıntı yapılan: sarin ---Peki dediğin uzantıda nasıl kaydedicem özel ayarlardan mı yapılıyor. ".mswmmm" uzantısında kaydedince internette paylaşılabiliryor mu proje?

--- Alıntı sonu ---

Şu bellek işinden bahsedeyim. Sorunun bellekte olmasını düşünmemin sebebi yazım gücünün belleğe bağlı olması.

Hemen sorulardan devam edeyim... Sol üstteki disk butunu "kayıt" butonuna tıklayarak ".mswmmm" şeklinde kaydedebilirsin. :)

Video bu şekilde paylaşılmaz bu tür projene devam edebilmeni sağlar. Belki bilmezsin ama photshop'un PSB şeklindeki düzenlenebilir dosyasına benzer.

Yani sonuçta bu şekilde paylaşamazsın. Fakat bir flash belleğe atıp farklı bir yerde çalışmanı kaydedebilirsin.  ;)

sarin:
benim o projeyi kurtarma şansım kalmadı sanırım.şuanda yeniden en baştan başlıyorum bu sefer de eklediğim video geniş olarak görünmüyor da kısa band halinde görünüyor bu da istediğim görüntüyü bulup bölme konusunda bana oldukça zahmet çıkarıyor.bu da nerden çıktı şimdi diğer projede videoları eklediğimde böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.konu hakkında yardımcı olursanız ve diğer projedeki gibi hatayla karşılaşmamam için ne yapmam gerektiği hakkında bilgi verirseniz sevinirim.ayrıca okuduğuma göre istediğimiz bölümü video dan bölüp aldığımızda diğer kısmı projeden silmememiz gerekiyormuş aksi takdirde videonun kaynağını bulamadığından proje kaydedilmiyormuş.o halde o gereksiz kısımları silmezsek nasıl sadece kendi istediğimiz kısımlardan bir sonuç çıkarıcaz kaydederken hepsini kaydedicek movie maker.yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git