Gönderen Konu: FLASH BELLEK FORMATLAMAK İÇİN YARDIM EDİN.  (Okunma sayısı 4850 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı askan

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
FLASH BELLEK FORMATLAMAK İÇİN YARDIM EDİN.
« : 23 Haziran 2011, 11:11:51 »
flash belleğimi bilgisayara taktığımda içindeki dosyaları 10 saniye görebiliyorum sonra ortadan kayboluyor. daha sonra flash belleği bilgisayarda görmüyor. tekrar çıkartıp tekrar takıyorum aynı olaylar yine oluyor. biçimlendirmeye çalışıyorum biçimlendirme yapılmadı uyarısı veriyor.

lütfen yardım edin..
şimdiden teşekkürler ....
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2011, 11:13:31 Gönderen: askan »

Çevrimdışı Sincerely

• Çömez
  • **
  • Toplam: 5
Ynt: FLASH BELLEK FORMATLAMAK İÇİN YARDIM EDİN.
« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2011, 11:32:19 »
Arkadaşım ben de demiştim flash bellek ile format atmayı ama çok zahmetli iş tavsiye etmiyorum. En iyisi DVD'ye çekip o şekilde atmak.
Bana arkadaşını göster, sana kim olduğunu söyleyeyim. (Mevlana)

Çevrimdışı Orhan Naldemirci

• Çömez
  • **
  • Toplam: 32
  • TTNET'le Geçen Dolu Dolu 4. Yıl
    • Manyas Türk Telekom
« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2011, 13:56:43 »
Not defterini aç.
Aşağıdaki kodları yapıştır. Farklı Kaydet diyerek temizle.vbs olarak kaydet.
dosyayı masaüstünden çalıştırmadan önce CD'room varsa çıkart ama Usb belleğini tak.
çıkan uyarıların hepsine evet yada tamam butonuna tıkla inşallah çözülür.

Kod: You are not allowed to view links. Register or Login
on Error Resume Next
Dim objShell, objFileSystem, objTextStream, objRegex
Dim colRegexMatches1, colRegexMatches2
Dim nReturnCode
Dim strIpFileText
Dim element, i
Dim Lista
Lista=array("n1de?ect.com","nide?ect.com","nlde?ect.com","j*.bat","m*.com","d*.com","copy.exe","host.exe",_
     "a0*.com","ntdeiect.com","ntdelect.com", "u?de*.com","ntde1ect.com", "x*.com", "tio*.*",_
            "80*.com","semo*.exe","autorun*.*","x*.exe","yl*.exe","qd*.cmd")

Set geekside=WScript.CreateObject("WScript.Shell")
Set objShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")
Set objFileSystem = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
Set objFSO = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
Set colDrives = objFSO.Drives

Wscript.Echo "Software provided by MyGeekSide.com to remove malicious software amvo, avpo, n1detect y variants"
Wscript.Echo "Proccess of search and removing can take some seconds. Please be patient."

i=0
For Each objDrive in colDrives
 If objDrive.IsReady = True Then
  nret=geekside.Run("cmd /C attrib -s -h -r "&objDrive.DriveLetter&":\autorun.inf",0,TRUE)
  Set objTextStream = objFileSystem.OpenTextFile(objDrive.DriveLetter&":\autorun.inf",1)
  strIpFileText = objTextStream.ReadAll
  objTextStream.Close
 End If
Next

Set objRegex = new RegExp
objRegex.Pattern = "=\w+(.com|.bat|.exe|.pif|.scr|.svd|.dat|.tmp|.cmd)"
objRegex.Global = True
objRegex.IgnoreCase = True
Set colRegexMatches1 = objRegex.Execute(strIpFileText)

i=0
For Each element In colRegexMatches1
 element = Replace(element,"=","")
 WScript.Echo "Proceeding to remove file of virus :" & element
   Wscript.Echo "Clean drive: " & objDrive.DriveLetter
   nret=geekside.Run("cmd /C taskkill /f /im amvo.exe",0,TRUE)
   nret=geekside.Run("cmd /C taskkill /f /im avpo.exe",0,TRUE)

nret=geekside.Run("cmd /C taskkill /f /im semo2x.exe.tmp",0,TRUE)
   nret=geekside.Run("cmd /C taskkill /f /im semo2x.exe",0,TRUE)
   nret=geekside.Run("cmd /C taskkill /f /im help.exe.tmp",0,TRUE)
   nret=geekside.Run("cmd /C attrib -s -h -r " &objDrive.DriveLetter&":\" & element &"",0,TRUE)
   nret=geekside.Run("cmd /C cd \ & del "&objDrive.DriveLetter&":\" & element & "/f /q /a",0,TRUE)
   nret=geekside.Run("cmd /C cd \ & del "&objDrive.DriveLetter&":\autorun.inf",0,TRUE)
  End If
 Next
 i = i + 1
Next

Set objRegex= Nothing
Set objTextStream = Nothing
Set objFileSystem = Nothing
Set objShell = Nothing
 nret15=geekside.Run("cmd /C attrib -s -h -r c:\windows\system32\amvo*.*",0,TRUE)
 nret16=geekside.Run("cmd /C attrib -s -h -r c:\windows\system32\avpo*.*",0,TRUE)
 nret20=geekside.Run("cmd /C attrib -s -h -r c:\windows\system32\help.exe.tmp",0,TRUE)

nret56=geekside.Run("cmd /C attrib -s -h -r c:\windows\system32\semo*.*",0,TRUE)
 nret60=geekside.Run("cmd /C attrib -s -h -r c:\windows\system32\semo*.*.*",0,TRUE)

nret23=geekside.Run("cmd /C del /f c:\windows\system32\amvo*.*",0,TRUE)
 nret24=geekside.Run("cmd /C del /f c:\windows\system32\avpo*.*",0,TRUE)

nret57=geekside.Run("cmd /C del /f c:\windows\system32\semo*.*.*",0,TRUE)
 nret59=geekside.Run("cmd /C del /f c:\windows\system32\semo*.*",0,TRUE)

WScript.Echo "Proceeding to restore registry to see Hidden Files"
 nret31=geekside.Run("cmd /C reg delete HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\ /v amva /f",0,TRUE)
 nret32=geekside.Run("cmd /C reg delete HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\ /v avpo /f",0,TRUE)
 nret68=geekside.Run("cmd /C reg delete HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\ /v avpa /f",0,TRUE)

nret33=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\ /v Hidden /t REG_DWORD /d 1 /f",0,TRUE)
 nret43=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\ /v SuperHidden /t REG_DWORD /d 1 /f",0,TRUE)
 nret44=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\ /v ShowSuperHidden /t REG_DWORD /d 1 /f",0,TRUE)

nret45=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\ /v Hidden /t REG_DWORD /d 1 /f",0,TRUE)
 nret46=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\ /v SuperHidden /t REG_DWORD /d 1 /f",0,TRUE)
 nret47=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\ /v ShowSuperHidden /t REG_DWORD /d 1 /f",0,TRUE)

nret34=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\NOHIDDEN\ /v CheckedValue /t REG_DWORD /d 2 /f",0,TRUE)
 nret35=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\NOHIDDEN\ /v DefaultValue /t REG_DWORD /d 2 /f",0,TRUE)

nret36=geekside.Run("cmd /C reg delete HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL\ /v CheckedValue /f",0,TRUE)
 nret37=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL\ /v CheckedValue /t REG_DWORD /d 1 /f",0,TRUE)
 nret38=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL\ /v DefaultValue /t REG_DWORD /d 2 /f",0,TRUE)

nret39=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden\ /v CheckedValue /t REG_DWORD /d 0 /f",0,TRUE)
 nret40=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden\ /v DefaultValue /t REG_DWORD /d 0 /f",0,TRUE)
 nret48=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\ /v Type /t REG_SZ /d Group /f",0,TRUE)

nret61=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\ /v NoFolderOptions /t REG_DWORD /d 0 /f",0,TRUE)
 nret62=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\ /v NoFolderOptions /t REG_DWORD /d 0 /f",0,TRUE)
 nret63=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\ /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f",0,TRUE)

nret78=geekside.Run("cmd /C taskkill /f /im explorer.exe",0,TRUE)
nret79=geekside.Run("cmd /C start explorer.exe",0,TRUE)

nret15=geekside.Run("cmd /C attrib -s -h -r c:\windows\system32\amvo*.*",0,TRUE)
 nret16=geekside.Run("cmd /C attrib -s -h -r c:\windows\system32\avpo*.*",0,TRUE)
 nret20=geekside.Run("cmd /C attrib -s -h -r c:\windows\system32\help.exe.tmp",0,TRUE)

nret56=geekside.Run("cmd /C attrib -s -h -r c:\windows\system32\semo*.*.*",0,TRUE)
 nret60=geekside.Run("cmd /C attrib -s -h -r c:\windows\system32\semo*.*",0,TRUE)

nret23=geekside.Run("cmd /C del /f c:\windows\system32\amvo*.*",0,TRUE)
 nret24=geekside.Run("cmd /C del /f c:\windows\system32\avpo*.*",0,TRUE)

nret57=geekside.Run("cmd /C del /f c:\windows\system32\semo*.*.*",0,TRUE)
 nret59=geekside.Run("cmd /C del /f c:\windows\system32\semo*.*",0,TRUE)

For X=0 to UBound(Lista)
   nret=geekside.Run("cmd /C attrib -s -h -r "&objDrive.DriveLetter&":\"&Lista(X)&"",0,TRUE)
   nret=geekside.Run("cmd /C cd \ & del "&objDrive.DriveLetter&":\" &Lista(X)& "/f /q /a",0,TRUE)
  Next
 End If
Next
WScript.Echo "Congratulations! Your computer is disinfected of amvo virus and variants"
WScript.Echo "www.mygeekside.com"

WScript. Quit(0)

Bilişim Forum

« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2011, 13:56:43 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor