Gönderen Konu: Ethernet kablosunu çıkararak internete girmek?  (Okunma sayısı 10759 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı odegil2011

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 1
Ethernet kablosunu çıkararak internete girmek?
« : 16 Temmuz 2011, 15:00:52 »
Merhabalar bir sorum olacaktı 1 ay önce laptop aldım. Modemim de kablosuz ama nete sarı ethernet kablosuyla bağlanıyorum. Denemek için çıkardım neti açmadı. Onu çıkararak bağlanamaz mıyım? (Tabi tamamen iptal etmek istemiyorum gerektiğinde kabloyu çıkararak gerektiğinde de takıp masanın üstünde kullanarak internete girmek istiyorum) Yardımcı olabilir misiniz.

Çevrimdışı Orhan Naldemirci

• Çömez
  • **
  • Toplam: 32
  • TTNET'le Geçen Dolu Dolu 4. Yıl
    • Manyas Türk Telekom
Ynt: Ethernet kablosunu çıkararak internete girmek?
« Yanıtla #1 : 16 Temmuz 2011, 19:11:11 »
Modeminin Markası nedir ?

Çevrimdışı odegil2011

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 1
« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2011, 19:59:57 »
ZYXEL P-660W-Tx

cemcirzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 18 Temmuz 2011, 11:27:04 »
Bağlanırsın tabi sarı kabloyu çıkar sonra laptobun wireles bağlantısını aç ( kablosuz bağlantıyı açmazsan bağlanamazsın). Sonra modemdeki wireles bağlantıyı aç( açıksa modemde WLAN yazan lamba yeşil yanar). Modemi kurarken kablosuz bağlantıya ne ad verdiysen laptobunda wireles bağlantında aratınca onu bul tıkla bağlanmayı seç, sonra modemi ilk kurarken verdiğin şifreyi soracak o şifreyi girdinmi 5-10 sn sonra bağlantın gerçekleşir. bundan sonra artık sarı kabloyu kullanmak zorunda değilsin masadada kablosuz bağlantıyı kullanabilirsin.

Çevrimdışı By_Metin

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 93
  • "En Bilgin Kişi Bilmedigini Bilen Kişidir"
    • Gözat...
« Yanıtla #4 : 25 Temmuz 2011, 13:06:54 »
http://www.zyxel.com.tr/web/egitim/P660W-T1v3_TTNet_370BOX6D0-turkish/NewGUI/index.html modeminin demo ekranı var 192.168.1.1 ip numarasıyla herhangi bir internet tarayıcısından giriş yap verdigim demo ekran linkinde gördügün görüntünün aynısı internet tarayıcısında çıkacak AĞ>KABLOSUZ AĞ bölümünden etkinleştirerek istediğin zaman hem ethernet kablosuyla hem wireless ile bağlanabilirsin.
"Bitti"

Bilişim Forum

« Yanıtla #4 : 25 Temmuz 2011, 13:06:54 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor