portakal

Gönderen Konu: Infernum Endüstrinin Ünlü Liderleriyle Birlikte Denetim ve Danışma Kurulu Oluştu  (Okunma sayısı 1454 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı business-park

  • Çaylak
  • ***
  • İleti: 203
  • Toplam: 0
Berlinli çevrimiçi oyunlar yayıncısı ve geliştiricisi Infernum,  bugün, yeni üyeler Johann Butting ve Martin Korbmacher’in katılımıyla denetim kurulunun yenilediğini ve bunun yanında, endüstri uzmanları Sean Kauppinen, Jess Mulligan ve Dave Wolverton ile bir danışma kurulu kurduğunu açıkladı.

Infernum’un CEO’su Andreas Weidenhaupt şöyle konuşuyor: “Başarılı ve ileriye dönük bir başlangıç olarak, misyonumuza yönelik böylesi bir coşku taşıyan başarılı endüstri uzmanlarıyla çalışmaktan gurur duyuyoruz. Bu, şimdiye dek yaptığımız çalışmaları ve Infernum’un çevrimiçi oyunlar piyasasında ciddi bir uluslararası aktör oluşunu bir kez daha tasdik ediyor. Johann Butting ve Martin Korbmacher sayesinde, Sean Kauppinen, Jess Mulligan ve Dave Wolverton’un oyun endüstrisi uzmanlığıyla desteklenen ailemize, finansal know-how ile çevrimiçi pazarlamada iki değerli lider ekliyoruz. Bu yeni katılımlar, yatırımımıza değer ve Brick-Force oyunumuzun Kuzey Amerika ve Avrupa’daki yayınlanmasının başarısını önemli ölçüde destekleyecek..”
Google’ın eski yöneticisi Johann Butting, medya endüstrisinde çevrimiçi pazarlama ve dağıtım alanında bir uzman. Önceden Holtzbrinck Digital'ın CEO’su olan Butting, Amerika Birleşik Devletleri’nde çevrimiçi endüstrisinde 10 yıl çalıştı.

Üst düzey yönetici Martin Korbmacher, Event Horizon Capital & Advisory Ltd.’nin sorumlu müdürüdür ve geçmişte, Credit Suisse, Dresder Kleinwort ve JP Morgan için Almanya, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yatırım bankacılığı ve kurumsal finans alanında üst düzey idareci pozisyonlarında çalışmıştır.

International Digital Entertainment Agency'nin CEO’su olan Sean Kauppinen, oyun endüstrisinde 15 yıllık deneyime sahiptir ve Sony Online Entertainment ve Ubisoft’ta üst düzey idarecilik pozisyonlarında çalışarak, 450 oyunun piyasaya sunulmasına katkıda bulunmuştur.

Çevrimi oyunlar alanının kutsal kitabı “Designing Online Games: An Insider’s Guide”ın (Çevrimiçi Oyunlar Tasarlama: İçeriden Bir Rehber) eş yazarı olan Jess Mulligan, MMO endüstrisinin öncüsü ve emektarıdır ve son 26 yılda üst düzey pozisyonlarda çalışarak, 50’yi aşkın oyunun (“Ultima Online” ve “Asheron’s Call” dahil) üretilmesi ve işletilmesine yardımcı olmuştur.

Dave Wolverton ise, bir New York Times-çok satanlar yazarı olarak, 20 milyondan fazla kitap satmış ve “Star Wars” ve “The Mummy” için çeşitli çalışmalar yapmıştır. Ayrıca bir film yapımcısı olan Wolverton, video oyun tasarımcısı olarak da çalışmıştır (diğerlerinin yanında “Starcraft”) ve transmedya öyküleri ve Görüntü İşleme geliştirme alanında uzman kabul edilmektedir.

Infernum Berlin ve Shanghai’da 30’dan fazla kişiyi istihdam etmektedir. Piyasaya girişinden önce, Infernum’un ilk oyunu olan çok platformlu çevrimiçi “Brick-Force” oyununa 400,000’in üzerinde oyuncu kayıt olmuştur.

Bilişim Forum


 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor