portakal

Gönderen Konu: RIVERBED’İN ARAŞTIRMASINA GÖRE; YENİ YIL YAKLAŞIRKEN, ONLİNE ALIŞVERİŞ SİTELERİN  (Okunma sayısı 3061 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı business-park

  • Çaylak
  • ***
  • İleti: 205
  • Toplam: 0Araştırma, tüketicilerin %61’inin web sitesinin yavaş çalışmasından dolayı, marka hakkında olumsuz bir düşünceye kapıldığının altını çiziyor

LONDRA – 28 KASIM 2012 – Performans şirketi Riverbed Technology’nin resmi tatil alışverişi alışkanlıklarını inceleyen yeni araştırması, Avrupalıların yüzde 45’inin bu yeni yıl döneminde online alışveriş için geçen yıla göre daha çok zaman harcamayı planladığını gösterdi.

Katılımcıların yüzde 61’i yeni yıl alışverişi dönemi yoğunluğunda siteleri iyi işlemeyen perakendecilere yönelik olumsuz bir marka algısı geliştirdiğini kabul ederken, araştırma bazı perakendecilerin talepteki büyük artışla baş etmeye hazır oluşu konusunda da sorular ortaya attı. Katılımcıların yüzde 69’unun yavaş ya da yüklenmesi uzun süren web sitelerinde ödeme yaparken rahat hissetmediğini belirtmesi de web sitesinin işleyişinin önemini gösterdi.

Riverbed® için OnePoll araştırma grubunun yürüttüğü araştırmada, Fransa, Almanya ve İngiltere’den 2.700 kişiye bu yılki Yeniyıl hediyelerini nasıl almayı planladıkları soruldu. Avrupalıların yarısından fazlasının (yüzde 55) artık mağazaya gitmek yerine online alışveriş yapmayı tercih ettiği görüldü. Araştırma, aynı zamanda Avrupalıların yeni yıl alışverişi dönemi yaklaşırken her gün online alışveriş için ortalama 42 dakika harcadığını gösterdi.

Riverbed® Stingray™ İş Birimi, ürünler ve pazarlama başkan yardımcısı Apurva Davé şöyle konuşuyor: “Araştırma sonuçlarının gösterdiği yeni yıl alışverişi trafiğindeki beklenen artış, perakendecileri savunmasız bırakabilir. Perakendecilerin müşterileri için daha iyi bir web sitesi performansı sağlama mücadelesi hala devam ediyor. Müşteri faaliyeti ne kadar dinamik ve çeşitli olursa olsun, perakendeciler müşteri taleplerine her web sitesi ziyaretini hızlı, güvenilir ve güvenli hale getirerek cevap vermeli.”
Riverbed Hakkında
Riverbed global bağlantılı kuruluşlar için performans sağlamaktadır. Riverbed ile, kuruluşlar sanallaştırma, konsolidasyon, bulut bilişim ve felaket kurtarma gibi stratejik inisiyatifleri, performanstan ödün verme korkusu olmaksızın başarılı bir şekilde ve akıllıca uygulayabilir. Riverbed, kuruluşlara IT’yi anlamak, optimize ve konsolide etmek için ihtiyaç duydukları platformu sağlayarak, kuruluşun iş ihtiyaçlarına uygun hızlı, akıcı ve dinamik bir IT mimarisi oluşturmasına yardımcı olmaktadır. Riverbed hakkında ilave bilgi edinmek için web sitesini ziyaret edin: www.riverbed.com.


Bu bültende kullanılan Riverbed ismi ya da logosu ve tüm Riverbed ürün ya da hizmet isimleri ya da logoları, Riverbed Technology, Inc.’in ticari markalarıdır. Kullanılan tüm diğer ticari markalar ilgili sahiplerine aittir.

MEDYA İLETİŞİMİ
Berk Ütkü
Promedia PR
Tel: 0212 465 7000
e-mail: [email protected]


###


Bilişim Forum


 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor