portakal

Gönderen Konu: Petek Temizliği-(0212) 446 00 55  (Okunma sayısı 953 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı U TESİSAT

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
Petek Temizliği-(0212) 446 00 55
« : 10 Mart 2014, 09:59:27 »
http://uzmanlartesisat.com/petektemizligi

Petek Temizleme Makinesi ve Kimyasalı İle Petek Temizliği (0212) 446 00 55

Uzmanlar tesisat olarak,petek temizliği,yerden ısıtma tesisatı temizliği ,kalorifer tesisat temizliği ve alüminyum petek temizliğini kimyasal ilaçlı ve petek temizliği makinesi ile garantili yapıyoruz.

Peteklerin temizliği sürekli gerçekleşen bir kullanımdan dolayı, periyodik olarak bakım yapılması gerekir. Petek temizliğinden daha da önemli olan peteklerin nasıl temizlendiği konusudur. Peteklerin ilaçlı temizliği yapıldığında kullanılan ilaçların peteklere zarar verme riski çok yüksektir. Çünkü piyasada kullanılan ilaçlar peteklerde deformasyonlar meydana getirebilir. Bu iş için üretilmeyen ancak piyasada ucuz fiyata bulunan temizleyici ilaçlar peteklerin delinmesine bile sebep olur. Peteklerin temizliğini yaparken kullanacağımız ilaçlar, bu iş için özel olarak üretilmiş olan kimyasal ilaçlar olduğundan peteklerde bir deformasyona sebep olmayacaktır.Peteklerde biriken pasların kirlerin ve birikintilerin çözülmesini peteklerin temizlenmesini sağlayan bu kimyasallar ile peteklerin temizliği daha kolay. Bu ilaçları son teknoloji bir cihaz olan petek temizleme makinesi sayesinde peteklerin içinde sirküle ederek peteklere zarar vermeden peteklerin temizliğini sağlıyoruz.

Petek temizleme makinesi  son teknoloji bir cihaz olarak evlerinizdeki peteklerde ulaşamadığımız bir yer kalmıyor. Ve tıkanan yer neresi ise her tarafı temizleyerek petekleri eski haline getiriyoruz. Petek temizleme makinesi evlerinizde ilk günki gibi ısıtmayan peteklerin yada çok yüksek derecelerde yakmanıza rağmen verim alamadığınız peteklerin temizlenmesini sağlar. Bizlere de son derece kolaylıklar sağlayan bu cihazlar peteklerdeki temizliğin daha etkili olmasını sağlıyor. Sürekli kullanımda olan peteklerde birikmiş pislikler, birikinti ve paslardan kurtulmanız gerekir. Devam eden şikayetlerinizin uzun vadede yok olmasını istiyorsanız periyodik bakımlarla petek temizliklerini yaptırmanız gerekir.

Radyatör  Temizliği konusunu karşılıklı sohbet tadında birlikte ele alalım;

Alüminyum Petekleri Kimyasal İlaçlı Temizliyoruz.Kimyasal İlaç RothenbergerKimyasal İlaçlı Alurad Petek Temizleme Hizmeti

Evim  eskisi gibi ısınmıyor, nedeni ne olabilir merak ediyorum?

-Peteklerin ısıtmama ,dairenin ısınmama nedeni, kombi  ısıtma gücü yeterli olmayabilir.Örnek olarak 120 m2 lik bir daire için 17-20 bin kcal/h olmalıdır.

-Kombim istenilen yeterli ısıtma gücüne sahip diyorsanız,bu durumda daire ısı yalıtım yeterli değildir.Isı yalıtımını gözden geçirip mantolama gerekli ise mantolamayı yaptırmak gerekli görülmektedir.

-Mantolama yaptırmıştım ısı yalıtımda da sorun yok ,o halde peteklerin temizliğini yaptırmalı,kombi bakımı da atlanmamalıdır.

Radyatör  temizliği neden gerekli ki diye soracak olursanız cevabı şu şekilde olacaktır,

Peteklerin ısınma aşamasında kullanılan kapalı devre içerisinde sürekli dolaşımda olan su ,zamanla korozyon oluşumu ,tortu,kireç suyun sürtünme ve yoğunlaşması ile oluşan çamurlu su ,kapalı devrede dolaşım halindedir.Zaman ilerledikçe boru yüzeylerine,petek radyatör yüzeylerine bir tabak oluşturur.Oluşan bu tabaka ısı iletiminin engellemesinde büyük engel teşkil eder.Bu durum petek kanallarının da zamanla tıkanmasına neden olduğundan  kombiden gelen sıcak su petek içerisinde dolaşımda bulunamaz.Bu neden ile peteklerde homojen ısınma sağlanmaz petek üstü ısınırken  altı ısınmaz.

Kimyasal ile Alüminyum Petek TemizliğiCihazla  Petek TemizliğiKimyasal İlaçla Petek Temizliği

Petek temizliği yaptırmam gerektiğini nasıl anlarım?

Daha önce ısındığınız halde zamana ve kullanıma bağlı olarak ,peteklerin altı ısınmıyor üstü ısıtıyor ise,yani peteklerde homojen ısınma sağlanamıyor ise,
2 yıldan beri kalorifer tesisat temizliği kimyasal uygulamalı  yaptırmadıysanız,
Faturalarda önceki rakamlardan daha yüksek rakamlar görmeye ve fazla yakıt tüketimine bağlı olarak yüksek faturalar  ödemeye başladıysanız,
Daire m2 ler aynı izolasyon aynı,kombiler aynı marka ve aynı özelliğe sahip olduğu halde ben neden daha fazla doğalgaz faturası ödüyorum diyorsanız,
Peteklerde ısınma sorunu varsa ve hem kısmi hem de geç ısınma gerçekleşiyor ise,
Kombi ses yapıyor ve arıza vermeye başladı ise,kombi sürekli çalışıyor kendini ekonomik moda almıyor ise,
Kombi bakımı yaptırdım yine ısınamıyorum yine verim alamıyorum diyorsanız,
Peteklerin birey olarak havasını aldığım halde yine ısınmakta başarılı olamadım diyorsanız.
Peteğin vanasından su kaçırdığında paslı çamurlu su aktı diyorsanız ,bu durum korozyon sonrası oluşan pas olduğundan temizlik gereklidir.
Kombinin filtresini çıkardığınızda çamur, tortu, pas filtreyi tamamen kaplamış diyorsanız,
Doğalgaza gelen zam sonrası daha fazla yakıt tüketmemek için kış aylarında sağlıklı tasarruflu ısınmak istiyorsanız,
Kalorifer tesisatının,kombinin,peteklerin sağlıklı ve ekonomik çalışabilmesi için,periyodik bakımı mutlaka yaptırın.

Bilişim Forum

Petek Temizliği-(0212) 446 00 55
« : 10 Mart 2014, 09:59:27 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor