Gönderen Konu: Dizüstü Bilgisayar da Klavye Sorunlarını Çözme Yolları  (Okunma sayısı 2350 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erpa

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
    • Erpa İletişim Kurumsal Sitesi

Klavyeniz çalışmıyor veya klavyem ile ilgili sorunlar yaşıyorum diyorsanız yapmanız gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:

a-      Öncelikle bağlantılarınızın doğru olup olmadığını kontrol ediniz. Kablosuz klavyeler için klavye ile gelen yazılımları bilgisayarınıza mutlaka kurmalısınız. Klavye yine çalışmaz ise bu sefer klavyeyi başka bir cihaz da deneyin yine çalışmıyorsa cihazın bozuk olduğu anlamına gelmektedir.
b-      Windows klavyenizi tanımıyor veya bazı tuşlar çalışmıyor olabilir bu durumda , başlat menüsünden, denetim masası- donanım-ses ve oradan  klavyeyi tıklayarak klavyeyi seçin.Donanım sekmesinden kullandığınız klavyeyi seçin. Sürücü sekmesinde  sürücüyü güncelleştir diyin ve bilgisayarı kapatıp tekrar başlatın.
c-       Klavyeniz de tuşlar veya bazı tuşlar çalışmıyor olabilir bu durumda klavyeyi ters çevirin ve hafifçe sallayın yerinden oynayan tuşların tekrar yerlerine oturmasını sağlayabilisiniz.
d-      Öncelikle klavyeniz ilk günkü gibi performans göstermiyor olabilir, bu durum büyük olasılık ile klavyenin tozlanmış olduğunu göstermektedir. Bu tarz durumlar da öncelikle cihazınızın klavyesine hava tutmanızda fayda vardır. Klavyedeki tozlardan klavyeyi arındırmanız gerekir.

Tüm bu kurtarma çabalarınıza rağmen klavyeniz çalışmıyorsa o zaman artık cihazınıza yeni bir klavye almalısınız. Öncelikle  alacağınız klavyede dikkat etmeniz gereken konu klavyenin ; garantili ve kurumsal üretici desteği altında bir marka olmasıdır. Tochi marka klavyeler bu anlamda  biçilmiş kaftandır. Notebook cihazınız ne marka olursa olsun hepsi ile uyumlu ve garantili olarak piyasa da sunulmaktadır. Fiyat avantajı da bir diğer artısı olarak karşımıza çıkmaktadır.
Serkan HACIÖMEROĞLU
Erpa İletişim ve Elektronik Sosyal Medya Yönetici www.facebook.com/ERPA.Kurumsal

Bilişim Forum

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor