Gönderen Konu: Notebook Bilgisayar da Anakart Arızası ve Çözümü  (Okunma sayısı 3286 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erpa

  • İlk Adım
  • *
  • İleti: 6
  • Toplam: 0
    • Erpa İletişim Kurumsal Sitesi
Notebook Bilgisayar da Anakart Arızası ve Çözümü
« : 18 Haziran 2014, 11:03:53 »Notebook bilgisayarların en temel bileşeni anakarttır. Anakart görevi itibari ile cihaz içindeki bütün parçaların birbiriyle uyumlu çalışmasına sağlar. Masaüstü bilgisayarlardan farklı olarak dizüstü bilgisayarların anakartları daha komplikedir ve daha detaylıdır.
Masaüstü bilgisayarlar parça-parça modüler olmasına karşın notebook anakartları bütünleşiktir. Ses kartı, ekran kartı, vb. kartlar anakart üzerinde entegre olmuş durumdadır.
Anakart arızası çok genel bir terimdir. Anakartta oluşabilecek çok fazla sayıda arıza söz konusudur. Arıza durumunda genel de tamir yoluna gidilir. Çeşitli yollarla arıza tespiti yapılıp arızalı parçaların değişimi söz konusu olur. En temel parçası chipsettir. Chipset değişimi sadece profesyonel teknik servislerde yapılmaktadır. Çünkü işin ehli olmayan teknik yerler veya kişilerce yapılması durumda chipsetlere zarar verilebilinir.

Anakartın arızaIanması durumunda yeterIi, deneyimIi ve teknik teçhizat oIarak donanımIı teknik servisIerde anakart üzerinde arıza yapan tüm parçaIar ve chipsetIer değiştiriIerek anakartın tamiri yapıImaktadır. Bga chipset değiştirici biIgisayar kontroIIü makinaIar , anakart üzerinde buIunan ve eIIe değiştiriImesi mümkün oImayan yüzIerce bacaktan oIuşan hassas chipsetIeri biIe değiştirerek anakart tamirini imkansız oImaktan çıkarmaktadır.

Bu anlamda likky bga cihazı ile chipset sökümü yapmak en doğru karar olacaktır.Chipset ve anakart değişimi gibi işlemlerde garanti veren, teknik bilgiye sahip Erpa gibi teknik servis firmalarını tercih etmek doğru karar olacaktır.
Notebook yedek parça ve notebook teknik servis hizmetlerini olur olmaz yerlerden almak arızaları büyütebileceği gibi cihazınıza daha büyük zararlar da verebilir.

Bu nedenle gerek notebook yedek parça gerekse notebook teknik servis arayışınızda sektörün en saygın ve köklü kurumu Erpa ile kontak kurmanız doğru bir adım olacaktır.

Detaylı Bilgi için Aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz :
You are not allowed to view links. Register or Login
Serkan HACIÖMEROĞLU
Erpa İletişim ve Elektronik Sosyal Medya Yönetici www.facebook.com/ERPA.Kurumsal

Bilişim Forum

Notebook Bilgisayar da Anakart Arızası ve Çözümü
« : 18 Haziran 2014, 11:03:53 »

 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor