portakal

Gönderen Konu: Eaton xEnergy Panoları için Çeşitli Yenilikler Sunuyor  (Okunma sayısı 2653 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı business-park

  • Çaylak
  • ***
  • İleti: 203
  • Toplam: 0Güç yönetim şirketi Eaton, popüler ve çok yönlü xEnergy modüler alçak gerilim şalt panoları için altı önemli geliştirmenin duyurusunu yaptı. Yeni özellikler: devre kesiciler için yerden tasarruf sağlayan yan-yana montaj imkanı, IP42 giriş koruma seçeneği, sistemleri deprem bölgeleri için sağlamlaştıracak komponentler, gelişmiş ark koruma seçenekleri, sabit ekipman kompartmanları için yeni montaj kitleri ve motor kontrol bölümleri için çeşitli yenilikleri içeriyor.
Resim Yazısı: Popüler xEnergy modüler alçak gerilim panoları; devre kesiciler için yerden tasarruf sağlayan yan-yana montaj imkanı, IP42 giriş koruma seçeneği, sistemleri deprem bölgeleri için sağlamlaştıracak komponentler, gelişmiş ark koruma seçenekleri gibi çeşitli yenilikler sunuyor

Eaton Ürün Grubu Müdürü Bernhard Gegenbauer şunları paylaştı: “xEnergy sistemi, yüksek performans elde edecek şekilde tasarlanmış ve onaylı alçak gerilim ana dağıtım panolarının, pano imalatçıları tarafından kolayca ve düşük maliyetli bir şekilde imal edilmesini sağlamaktadır. Sistemin en önemli avantajlarından biri de neredeyse tüm müşteri gereksinimlerini karşılamak için her zaman hazır olacak şekilde ayarlanabilir olmasıdır. Karşılanması hala zor olan bir kaç uygulama vardı ama yeni geliştirmelerimiz ile birlikte hepsi olmasa da çoğunu karşılayabileceğiz. xEnergy sistemi her zaman çok yönlü olmuştur, ancak artık çok yönlülüğü rakipsiz hale geldi.”

Yeni xEnergy yan-yana montaj özelliği ile, iki Eaton IZMX16 açık tip devre kesici, iki NZM3 kompakt şalter veya iki NZM4 kompakt şalter, Form 4b dahili bölmelendirme korunurken; xEnergy panosunun tek bir bölmesine monte edilebilir. Bu, maliyetleri azaltır ve özellikle yeni şalt malzeme alanının kısıtlı olduğu durumlarda revizyonlar için önemli ölçüde yer tasarrufu sağlar.

Geçmişte, xEnergy sistemleri ya IP31 ya da IP55 giriş koruma derecesi içermekteydi, ancak
 
Eaton ilave bir fayda olarak mevcut panoların IP42 olarak güncellenebilmesi seçeneğini de ekledi.

IP42 seçeneği yabancı maddelerin girişini engelleyerek havalandırmayı sürdürmek için ince gözenekli filtre içeren kapı, arka duvar ve çatı panellerini kapsar. Kolaylıkla temizleme işlemi yapılması için pano servis dışı bırakılmadan filtreler çıkarılabilir.

Geçmişte deprem hasarına karşı dayanıklı şalt panosu üretmek zor bir süreçti, ancak Eaton'ın yeni deprem koruma kiti bunu çok daha kolay hale getiriyor. Kit, özellikle xEnergy parçalarını güçlendirmek için tasarlanmış olan desteklerden oluşuyor. Destekler monte edildikten sonra, IEC 60068-3-3: seviye AG2 ve AG5, UBC Kodu: alan 4, IEEE Std. 344: sınıf 1E (OBE @ AG2 ve SSE @ AG5), IEEE Std. 693: orta seviye (0.25g) ve yüksek seviye (0.5g) uyarınca başarıyla test edilmiştir.

xEnergy panolarına yönelik yeni ark koruma komponentleri zorlu uygulamalar için gelişmiş emniyet sağlar. Arktan gelecek sıcak gazları panonun üst kısmına yönlendirmek üzere tasarlanmış olan kapılar ve örtü sacları, kapılar için yangına karşı dayanıklı özel emniyet mandalları, sızdırmayı karşı dahili contalar, parçaları saçılmayan ark sönümleme vanaları ve ana baralara bitişik montajlarda pano duvarlarındaki deliklerin yanmasını engelleyen yalıtkan ark bariyerleri içerir.

xEnergy panoların sabit ekipman (XF) bölümleri için, Eaton mevcut montaj derinliğini
200mm'den, 275-472 mm'ye çıkaran yeni montaj kitlerini sunmuştur. Bu da NZM3 ve NZM4 tipi kompakt şalterlerin Tip 4b düzenekleri şeklinde monte edilebileceği anlamına gelir.

xEnergy sisteminin motor kontrol ekipmanı için; açılır örtü saclı çekmece düzenekleri, çekmeceli düzeneklerin yanlış kompartmanlara girmesini engelleyen yeni bir kodlama sistemi, zamandan tasarruf sağlayan önceden kablolanmış kontrol terminal bağlantı blokları, çekmeceli düzeneklerin yanlışlıkla tamamen çıkmasını engelleyen mandal kancaları ve neredeyse tüm geleneksel kontrol kablolamasını ortadan kaldıran SmartWire-DT bağlantı sistemi için gelişmiş destek içeren detaylı bir güncelleme yapılmıştır.
Eaton’ın elektrik sektörü, güç dağıtımı ve devre koruması; yedek güç koruması; kontrol ve otomasyon; aydınlatma ve güvenlik; yapısal çözümler ve kablolama cihazları; zorlu ve tehlikeli ortamlara yönelik çözümler ve mühendislik hizmetleri alanlarında uzman küresel bir liderdir. Eaton dünya çapındaki çözümleriyle günümüzün en kritik elektrik güç yönetimi sorunlarına yanıt verecek konumdadır.

Eaton, 2013 yılında 22,0 milyar $’lık satışa imza atmış bir enerji yönetim şirketidir. Eaton müşterilerimize elektriksel, hidrolik ve mekanik enerjiyi daha verimli, güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde yönetmeleri için yardımcı olan enerji verimliliği çözümleri sunar. Eaton’ın yaklaşık olarak 101.000 çalışanı vardır ve ürünleri 175’ten fazla ülkede satılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için www.eaton.eu adresini ziyaret ediniz.

Bilişim Forum


 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor