portakal

Gönderen Konu: PC Dergilerinde Ağustos 2007  (Okunma sayısı 2104 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı movy

  • Çömez
  • **
  • İleti: 94
  • Toplam: 1
    • Movy İyilik ve Kötülük arasındaki Denge
PC Dergilerinde Ağustos 2007
« : 30 Ağustos 2007, 13:38:51 »
Yaz mevsimi için son sayılarını hazırlayan bilgisayar dergilerinde sular durulmuyor. Yeni sayıların içerikleri ve kapak fotoğrafları ile tüm PC dergileri bu yazıda.

Ağustos ayına ilginç değişimlerle başlayan bilgisayar dergilerinde sular durulmuyor. En çok sevilen bilgisayar dergilerinden PC World'ün bazı editörleri PC Net'e geçerken, Chip'in artık CD vermemesi de dikkatimizden kaçmadı. Olayın, dedikodudan da öte dramatize edilmiş halini buradan okuyabilirsiniz.Tüm bu gelişmelere rağmen okurlarına daha iyi içeriği sunmak için yarışan dergilerin yeni sayılarında bakalım neler var.


PC MagazineSosyal sorumluluk sahibi bilgisayar kullanıcılarının büyük bir keyifle okuyacağı kapak konusu olan Green PC'ye imza atan dergide, çevreci bir bilgisayar sahibi olmak için nelere dikkat edilmesi gerektiği, detaylı olarak açıklamış. Anında mesajlaşma yazılımlarının web üzerinden çalışan servisleri, mutlaka kaydedilmesi gereken en iyi internet siteleri gibi ilginç ve faydalı konular da derginin Ağustos sayısında mevcut.

Donanım bölümündeki test sayısı liderliğini yine kaptırmayan dergide bu ay, orta seviye ekran kartları, 1333 MHz FSB'li işlemciler, DDR2 bellekler ve P35 anakartlar yer alıyor. Testlerin, daha çok deneyimli kullanıcılara hitap etmesi ve başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için karşılaştırmalı testlere bu ay yer verilmemesi de gözümüzden kaçmadı.

Dergi, özel bir kutu içerisinde ulusal işletim sistemimiz Pardus 2007.2 Caracal Caracal'ın kurulum CD'sini de hediye ediyor.

PC Magazine, okurlarına Sinema dergisi hediye etmenin yanı sıra 1 DVD ve 1 CD ile beraber satılıyor.

Bilgi için: PC Magazine
Fiyatı: 5,9 YTL
 

PC Net


Hem yazılım hem de test konusunda tüm sayılarına oranla belki de en beğendiğimiz sayısını bayiilere sunan PC Net'i, erkek okurlarının dergiyi elde taşımasını zorlaştıracak kapak rengi dışında takdir ettiğimizi ve tavsiye ettiğimizi söyleyebiliriz. Derginin kapağında mobil aygıtlar koca koca yazılsa da içerikte çok daha önemli konular bulunuyor ve bu konular, maalesef kapakta yer bulamamışlar.

Derginin donanım testlerinde klavye fare setleri, USB TV alıcıları ve taşınabilir medya oynatıcıları var. Keyifli ve ilginç haberlerin yanı sıra Türkçe yazılımların anlatıldığı sayfaları da tavsiye ediyoruz. Pratik yazılımlar da derginin, başarılı bulduğumuz diğer kısımları arasında yer alıyor.

PC Net, 1 DVD ve 1 CD ile beraber satılıyor.

Bilgi için: PC Net
Fiyatı: 5,9 YTL
 

PC World


Editörlerinin bir kısmını PC Net'e kaptıran PC World, dakikalarca bakıp okuyabileceğimiz bollukta yazı içeren bir kapağa imza atmış. Kapak konusu, "Kablosuz sırlar" olan dergide, modem seçiminden tutun da kablosuz ağların nasıl kırıldığına kadar bazı detaylı bilgiler verilmiş. Daha önce Byte dergisinde yayınlanan mobil yazılımların bir benzeri bu ay PC World'de mevcut. Bununla beraber, download kaynakları ve parola oluşturucu uygulamalar da pratik ve okunmasını tavsiye ettiğimiz içerikler arasında.

Derginin donanım sayfalarında 2 test yer alıyor. DVD'ye ve sabit diske kayıt yapabilen video kameraların yanı sıra, sabit diskli uydu alıcıların karşılaştırmalı testine ulaşabilirsiniz.

PC World, 1 DVD ile beraber satılıyor.

Bilgi için: PC World
Fiyat: 6,5 YTL
 

Byte


PC World kadar olmasa da editöryal anlamda sıkıntıları bitmeyen Byte, zengin bir içerikle bu ay bayiilerde. Beğenmediğimiz tek yönü, derginin kurumsal ve bizi sıkan haberlerle dolu olması. Bunu dışında pratik uygulamalara ve yazılım incelemelere diyecek söz yok. Oldukça faydalı uygulamalar arasında Virtual Dub ile video düzenleme ve kısa zamanda hazır içerik yönetim sistemleri ile web sitesi yapmak konuları önde geliyor.

Donanım sayfalarında beklenenin üstünde performans segileyen Byte, kulaklıkları, işlemcilerin ısı izolasyonu için kullanılan macunları ve LCD monitörlerin karşılaştırmalı testini ve satın alırken dikkat edilmesi gerekenleri başarılı bir şekilde aktarmış.

Byte, 1 DVD ile beraber satılıyor.

Bilgi için: Byte
Fiyatı: 6,5 YTL
 

Chip


Web sitesinin ana sayfasında şu sıralar bolca erotik galeriye yer vererek kullanıcılarını şaşırtan dergi, bir diğer şaşkınlığı da her ay verdiği CD'yi bu ay eksiltmesiyle yaşattı. Web'den para kazanmanın yollarını kapağa taşıyan derginin kapak tasarımı da her geçen sayıda bir öncekini aratacak türden. Kapak konusunu yazarken "cebiniz para dolsun" ibaresi de bizi gülümseten bir diğer detay oldu.

Tüm dergiler arasında en az test yapan Chip, MP3 çarlarları mercek altına almış. Yazın kaydettiğiniz fotoğraflarınız üzerinde yapabileceğiniz değişikliklerin ve işletim sisteminizi daha güvenilir yapmanın yöntemlerinin anlatıldığı dergi 3 tam sürüm yazılım veriyor.

PC Magazine'de uzun süredir yer alan otomobil teknolojilerine bu aydan itibaren yer vereceğini duyuran derginin Google kitapçığını tüm bilgisayar kullanıcılarına tavsiye ediyoruz.

Chip, 1 DVD ve 1 kitapçık ile beraber satılıyor.

Bilgi için: Chip
Fiyatı: 6,25 YTL

Satın Aldığınız Dergiyi Yorumlayın

Tüm dergileri satın alarak, kendi değerlendirmemizi yukarıda yayınladık. Dergi yöneticilerinin dikkatle takip ettiği bu sayfada, siz de satın aldığınız dergiyi yorumlayarak, bir sonraki sayıda daha iyi bir dergi ortaya çıkması için üzerinize düşeni yapın.

SDN – http://shiftdelete.net
Denızhan Dakılır
Blog: http://my.opera.com/Denizhansuna/blog/

Bilişim Forum

PC Dergilerinde Ağustos 2007
« : 30 Ağustos 2007, 13:38:51 »

 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor